Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Потпишан договор за спонзорство помеѓу ФК Тетекс и Dream Living Тетово

Во саботата, на 18.02.2023 година, претставници на Управниот одбор на ФК„Тетекс“ претставуван од страна на претседателот на УО, д-р Бобан Вучесвки и управителот на Dream living-Тетово, Тони Столевски склучија договор за спонзорство на ФК „Тетекс“- Тетово.
На средбата, од страна на претседателот на УО беше истакнато дека потпишувањето на овој договор, претставува позитивен пример и треба да биде поттик и за останатите компании кај нас, да го следат истиот и да помагаат колку што можат во рамките на своите можности, да му се помогне на фудбалскиот клуб кој што е гордост на Тетово и тетовчани.
Изминатиот период, со сите сили и ресурси кои им стоеа на располагање, а пред се со голема љубов кон клубот и спортот, ФК Тетекс успеа да постигне добри резултати.
На крајот на средбата, од страна на претставниците на Управниот одбор на ФК Тетекс уште еднаш беше упатен апел до сите љубители на фудбалот и општествено одговорни компании, да помогнат во поддршката и опстанокот на клубот, а потоа и враќањето на ФК Тетекс на местото кое го заслужува, враќање во првата лига во македонскиот фудбал.
Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1676925565087.jpg
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.928
Поени од реакции
9.634
Tolku od vtora liga a


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Koja ironija znaci a. Opstojuvanjeto vi e vo race na kletite s……


Sent from my iPhone using Tapatalk
Напротив. Опстојувањето е у наши руке.. Арсими сигурно појќе ќе сака Локомотива (Фортуна) да опстане која ќе има сигурни 3 бода во Сабота со Беса
Автоматски споено мислење:

П.с за иронија можеш да рачунаш кога мрт.... каури од Брегалница играа за вас кога бевте во борба за титула со Вардар
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.928
Поени од реакции
9.634
Напротив. Опстојувањето е у наши руке.. Арсими сигурно појќе ќе сака Локомотива (Фортуна) да опстане која ќе има сигурни 3 бода во Сабота со Беса
Stvarno mislis deka mozete da tepate u Cegrane lol. 10 minuti vi trebaa protiv Pelister da pogodite a istite se trgaa na sekoja topka

Ako igraat fortuna-besa-arsimi za megusebni interesi kako vie so pelister i vardar, nemate sansi za opstanok


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Stvarno mislis deka mozete da tepate u Cegrane lol. 10 minuti vi trebaa protiv Pelister da pogodite a istite se trgaa na sekoja topka

Ako igraat fortuna-besa-arsimi za megusebni interesi kako vie so pelister i vardar, nemate sansi za opstanok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Најверојатно и така ќе играат за нивни интереси. Знам и колкави се шансите за победа (натпреварот ќе се игра во Врапчиште без присуство на публика) наше е да се надеваме па останатото во Сабота ќе го видиме
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.831
Поени од реакции
15.144
Stvarno mislis deka mozete da tepate u Cegrane lol. 10 minuti vi trebaa protiv Pelister da pogodite a istite se trgaa na sekoja topka

Ako igraat fortuna-besa-arsimi za megusebni interesi kako vie so pelister i vardar, nemate sansi za opstanok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не ти ида некако прогнозеве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom