Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Со Штела како тренер, може само за трета лига да се подготвувате.
Човекот е веќе излапен со паметот, никаков допир нема со реалноста.
 
Член од
11 мај 2011
Мислења
393
Поени од реакции
96
Со Штела како тренер, може само за трета лига да се подготвувате.
Човекот е веќе излапен со паметот, никаков допир нема со реалноста.
Тоа е твое расмислување за него, според подадоците ако имаш прочитано пред неколку години од однесе кратковски Силекс во европа, а пред две сезони Локомотива во втора лига. Човекот е жива легенда на клубот и од предхотниот полош неможе да биде. Не е све до тренерот туку и до играчите, но Тетекс ќе се засили со искусни квалитетни фудбалери!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Тоа е твое расмислување за него, според подадоците ако имаш прочитано пред неколку години од однесе кратковски Силекс во европа, а пред две сезони Локомотива во втора лига. Човекот е жива легенда на клубот и од предхотниот полош неможе да биде. Не е све до тренерот туку и до играчите, но Тетекс ќе се засили со искусни квалитетни фудбалери!
Другар, човеков воопшто не беше тренер на Силекс, само се водеше како таков дека тој што го водеше тимот немаше лиценца (не ми текнува точно на имињата). Штела го знам лично во последниве десетина години и истиот го шалтаат по сите тимови каде што Брацо фрлаше пари. Успесите во трета лига се со купени победи, нема врска кој е тренер, ниту кои се играчите.
Направи два реда муабет со него, ќе видиш колку е саатот.
 
Член од
11 мај 2011
Мислења
393
Поени од реакции
96
Другар, човеков воопшто не беше тренер на Силекс, само се водеше како таков дека тој што го водеше тимот немаше лиценца (не ми текнува точно на имињата). Штела го знам лично во последниве десетина години и истиот го шалтаат по сите тимови каде што Брацо фрлаше пари. Успесите во трета лига се со купени победи, нема врска кој е тренер, ниту кои се играчите.
Направи два реда муабет со него, ќе видиш колку е саатот.
Добро и во право да си, Штела ќе игра или играчите? тој ја поседува а лиценцата толку лош неможе да биде тогаш. Ме сфакаш?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Добро и во право да си, Штела ќе игра или играчите? тој ја поседува а лиценцата толку лош неможе да биде тогаш. Ме сфакаш?
Не сакам да зборувам во детали, ти викам направи два реда муабет со него за да сфатиш за што ти зборувам :D
Носење на Штела како тренер, воопшто не е оптимистичка најава за иднината на Тетекс. Напротив, мене ме загрижува неговото назначување на кормилото.
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
Добро и во право да си, Штела ќе игра или играчите? тој ја поседува а лиценцата толку лош неможе да биде тогаш. Ме сфакаш?
а кој играчи ќе го засила Тетекс ? зашто зборење падни стани?.. пропаднаја свите планоој за добри и квалитетни засилуења затоа што многу се одложи целата работа квалитетните второлигашки играчи си најдоја клубоој, прволигашите си ги дадоја послабите на калење во други клубоој. Тетекс со овој тим што беше присутен на денешниот тренинг глатко испаѓа у трета лига, со потрошени играчи, без голман, одбрана, и класична фудбалска 9-ка нема да има успех.. Според најавете Тетекс ќе донесе 5-6 играчи а колку од нив ќе бида квалитетни остануе да видимо ја пак се надевам на најдоброто и на искачуење најгоре што може.. а за Штела колку и да е стар е подобар тренер од Ике у секоја смисла на зборот и не игра повлечено без класичка фудбалска 9-ка врши притисок и игра пресинг
 
Член од
11 мај 2011
Мислења
393
Поени од реакции
96
а кој играчи ќе го засила Тетекс ? зашто зборење падни стани?.. пропаднаја свите планоој за добри и квалитетни засилуења затоа што многу се одложи целата работа квалитетните второлигашки играчи си најдоја клубоој, прволигашите си ги дадоја послабите на калење во други клубоој. Тетекс со овој тим што беше присутен на денешниот тренинг глатко испаѓа у трета лига, со потрошени играчи, без голман, одбрана, и класична фудбалска 9-ка нема да има успех.. Според најавете Тетекс ќе донесе 5-6 играчи а колку од нив ќе бида квалитетни остануе да видимо ја пак се надевам на најдоброто и на искачуење најгоре што може.. а за Штела колку и да е стар е подобар тренер од Ике у секоја смисла на зборот и не игра повлечено без класичка фудбалска 9-ка врши притисок и игра пресинг
Чек кој чуек ќе даде толку кеш за проектот Тетекс за да испадне како што викаш според квалитетот на играчи? има и други варијати.... според мене јас мислим не треба така црно да се гледа, има уште време, времето ќе покаже... не пукај навреме ... голман наскоро ќе имаме квалитетен иако нејќем да го објавам јавно, бидејќи си бил на тренинг предпоставам и ти го знаеш кој ќе застане меѓу стативите...
Се гледаме на Градски стадион :-D
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
Чек кој чуек ќе даде толку кеш за проектот Тетекс за да испадне како што викаш според квалитетот на играчи? има и други варијати.... според мене јас мислим не треба така црно да се гледа, има уште време, времето ќе покаже... не пукај навреме ... голман наскоро ќе имаме квалитетен иако нејќем да го објавам јавно, бидејќи си бил на тренинг предпоставам и ти го знаеш кој ќе застане меѓу стативите...
Се гледаме на Градски стадион :-D
Другар ја нејќем погрешно да бидем сфатен најмалце му мислим лошо на клубот ама у цела ситуација треба да гледамо реално а не како пред почетокот на сезоната што некој хХх људи не убедуеја дека овој состав има капацитет за топ 4. Не е све у парете ја го памтим Тетекс и со мал буџет ама со подобри играчи, добро е што ситуацијата е стабилна и клубот доби сопственик и спонзор ама изгубено е времето за квалитетни играчи работата моментално е дај шта даш. А за голман више имамо земено и тоа не тој што го шпекулирате дечкото беше голман на работнички а за Манче се договора ама не е договорено иако е блиску до договор ипак е најдена алтернатива
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
ме изненади победава. не очекував 3 пода против богатиов вештачки клуб со прволигашки амбиции. браво! :bravobe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom