Фан Клуб: Славија

Член од
15 декември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
0
sea mi rekoja od igracive sto se u Slavija deka deneska imale prozivka i prv trening pa idite slikajte tamu da vidime kj igraci se poso vikaat jako timce imale
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
sea mi rekoja od igracive sto se u Slavija deka deneska imale prozivka i prv trening pa idite slikajte tamu da vidime kj igraci se poso vikaat jako timce imale
Brat niso od slikite nemaa trening tuku sostanok. I samo setaa po teren:)
Inace na prviot sobir se pojavija okolu 9 igraci skoro istite od prethodnata sezona. Imase edna kola (belo jugo) so tetovski registracii pa valjda toa bea nekolku od igracite od tetovo (btw eden mnogu lkici na eden decko od vojvodi koj sto doaga cesto na utakmici na reprezentacija od site sportovi:)).
I mora da kazam deka terenot e izvonreden za igra, slobodno mozeme da se pofalime so edno od najubavite igralista vo makedonija:)
 
Г

Господ

Гостин


Од прилика тоа е тоа али може и да трпи промени
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566


Од прилика тоа е тоа али може и да трпи промени
Obavezno ke trpi promeni:):)
Prednava strana ne e losa ali zadnava fali uste nesto. Kade ti e PRZINO:):)
I plus toa Sumari ide vaka: Nad prviot presecen lak ide SUM, pa crtata(od krstot) pa ARI. Istoto i za PRZINO ali na dolniot del od krstot:):)
Aj ke bide:)
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
2
A koa planirate da gi pravime maicite pred pocetok na sezona ili denovive?

E j fala za idejava stvarno ke treba
da napraime neso takvo
pa i ne e mnogu 50 denari metar ke se sobere
nekako ke kupime
inace kanti od masliniki ili od sirenje
grome mozes li da nabavis kako togas?
Ke najdeme neso ne se sekiraj :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
A koa planirate da gi pravime maicite pred pocetok na sezona ili denovive?



Ke najdeme neso ne se sekiraj :)
Pa valjda ke se ide denovive, sto znam:)
Inace se zgolemuva brojot na zainteresirani a toa me raduva pustija srce Przinci:)
Inace slavija treniraat sekoj den odnosno imaat kondicioni treninzi na vodno ali uste ne sum gi videl da rabotat so topka. Izglea Mandar im zabranil da ja gazat trevata. I isto go vratile toj golmanot so ni branese pred 2 godini sto e clen na family:)
I zaboraiv uste nesto, Anton mi rece mandar planiral da pravi navivacka grupa Meckari:tapp::pos2:
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
2
Pa valjda ke se ide denovive, sto znam:)
Inace se zgolemuva brojot na zainteresirani a toa me raduva pustija srce Przinci:)
Inace slavija treniraat sekoj den odnosno imaat kondicioni treninzi na vodno ali uste ne sum gi videl da rabotat so topka. Izglea Mandar im zabranil da ja gazat trevata. I isto go vratile toj golmanot so ni branese pred 2 godini sto e clen na family:)
I zaboraiv uste nesto, Anton mi rece mandar planiral da pravi navivacka grupa Meckari:tapp::pos2:
Abe kakvi meckari da mu ebam toa meckata se znae koj se navivaci na slavija SUMARI :)
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Pa valjda ke se ide denovive, sto znam:)
Inace se zgolemuva brojot na zainteresirani a toa me raduva pustija srce Przinci:)
Inace slavija treniraat sekoj den odnosno imaat kondicioni treninzi na vodno ali uste ne sum gi videl da rabotat so topka. Izglea Mandar im zabranil da ja gazat trevata. I isto go vratile toj golmanot so ni branese pred 2 godini sto e clen na family:)
I zaboraiv uste nesto, Anton mi rece mandar planiral da pravi navivacka grupa Meckari:tapp::pos2:
Тие не би биле вистински навивачи,бидејќи ќе бидат платени за да викаат кога ќе игра Славија.Шумари е вистинската навивачка група со вистински навивачи.Само едни се фанови на Славија.

ШУМАРИ
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
Тие не би биле вистински навивачи,бидејќи ќе бидат платени за да викаат кога ќе игра Славија.Шумари е вистинската навивачка група со вистински навивачи.Само едни се фанови на Славија.

ШУМАРИ
Taka e:)
Abe nie ne mozeme 20 dusi da se sobereme a toj uste sakal da ne deli:)
A im vikam sto boja ke bidat ovaa godina, tie sve razlicno mi kazuvaat, eden vika starata boja od jsp ke se vratela (crveno-bela), anton vika ke gi imaat istive dresovi (zeleni i nebesno sini).....
Taka da maicive e najbolje da bidat zeleni onaka da asocira na suma:)
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
2
I mandar gi stegnal igracive sekoj den treninzi imat,a i stadionot go picnal dzoa Old Trafor e(samo so nasiot sobira 12000:pos2:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
I mandar gi stegnal igracive sekoj den treninzi imat,a i stadionot go picnal dzoa Old Trafor e(samo so nasiot sobira 12000:pos2:)
Bogami trevata e KOSKA:)
A inace sto treninzi se ova topka ne doprea igracive, Mandar ke gi pusti da trcaat na vodno (kojznae dali uopste trcaat nikoj ne gi kontrolira:)) a on so Stela i Tanan si sedat u birtijana "Bistro Crnice" i ke dojdat posle koga ke se vratat igracive od Vodno. Neznam samo koga ke ja osetat trevata na igraliste pa nesto prijatelska da odigraa da vidime koj sto znae:):)
Inace se vratil Ace u ekipata ali frlil nekoi 10 kila od poslednata utakmica sto ja izigra za Slavija (pred 1 i pol godina):pos2::pos2:
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
2
Bogami trevata e KOSKA:)
A inace sto treninzi se ova topka ne doprea igracive, Mandar ke gi pusti da trcaat na vodno (kojznae dali uopste trcaat nikoj ne gi kontrolira:)) a on so Stela i Tanan si sedat u birtijana "Bistro Crnice" i ke dojdat posle koga ke se vratat igracive od Vodno. Neznam samo koga ke ja osetat trevata na igraliste pa nesto prijatelska da odigraa da vidime koj sto znae:):)
Inace se vratil Ace u ekipata ali frlil nekoi 10 kila od poslednata utakmica sto ja izigra za Slavija (pred 1 i pol godina):pos2::pos2:
Koj ace se vratil be?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
Ace sto igrase 3-4 sezoni za nas, me cudi kako ne go znaes:toe:
 
Член од
6 јуни 2008
Мислења
42
Поени од реакции
2
Читам во другиве теми цело време се фалите за теренот, ваков бил, онаков бил... дај бе земете еден апарат и сликнете да го видиме веќе еднаш тој терен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom