Фан Клуб:Селтик

Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Гледам по предходниве страници нема фан клуб на шкотскиот гигант Селтик.Селтик е фудбалски шкоткси тим со седиште во Parkhead од Глазгов .Селтик е тим кој моментално игра во Шкоткската Премиер Лига.Клубот е основан во 1887. но својот прв меч го има одиграно 1888.Селтик е исто така е најтрофејниот шкотски тим со 42 титули во шкотската премиер лига и 34 титули во шкотскиот фа куп 14 лига купа 1 европска титула .Домот на Селтик е Селтик парк најголемиот шкотски стадон со капацитет до 60832 гледачи.
http://www.frenchcsc.com/files/pix/celtic_park/celtic_park_view.jpg
http://www.stadiumdb.com/images/stadiums/europe/scotland/glasgow/celtic-park.jpg
http://img.skysports.com/07/09/480/Celtic_94_569612.jpg
Селтик со нивните најлути ривали Глазгов ренџерс кое е воедно најголемото шкотско дерби .Боите на клубот се белата и зелената боја со бели шорцеви и бели чорапи. 1 Artur Boruc G 19 Barry Robson M
24 Lukasz Zaluska G 20 Paddy McCourt M
47 Dominic Cervi G 21 Sung-Yueng Ki M
2 Andreas Hinkel D 27 Zhi Zheng M
3 Lee Naylor D 29 Koki Mizuno M
4 Stephen McManus D 36 Graham Carey M
5 Gary Caldwell D 53 Simon Ferry M
11 Daniel Fox D 7 Scott McDonald F
12 Mark Wilson D 9 Giorgos Samaras F
22 Glenn Loovens D 10 Marc-Antoine Fortune F
38 Josh Thompson D 13 Shaun Maloney F
48 Darren O'Dea D 23 Benjamin Hutchinson F
49 Scott Cuthbert D 26 Cillian Sheridan F
52 Paul Caddis D 33 Chris Killen F
6 Landry N'Guemo M 46 Aiden McGeady F
8 Scott Brown M 51 Nicholas Riley F
14 Nial McGinn M 55 Paul McGowan F
16 Willo Flood M - Tony Mowbray C
17 Marc Crosas M
Се надевам ке се испишат доста страници за еден од најтрофејните клубови во шкоткска и островото
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ти праша дали има фан на Селтик па после да отвараш тема:?:nesum:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
па се надевам има фан на селтик и ако сакате избришија
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Слаби се Селтик,впрочем како и Глазгов Реџерс кои во европа не покажаа ама баш ништо...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Немора да значи дека ако се слаби, дека нема да има фанови.
Колку ме нервираат вакви глупи коментари еј...Па каде виде нешто да зборам во врска со фановите бе.....оооооо:tapp:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.901
Поени од реакции
1.527
Колку ме нервираат вакви глупи коментари еј...Па каде виде нешто да зборам во врска со фановите бе.....оооооо:tapp:
Коментарот како да ти алудира на тоа, демек слаби се Селтик - нема фанови. Бар така го разбрав коа прочитав прв пут. Али, ако не е така извини шо ти го потрошив драгоценото време со моите глупости. Многу ќе ми значи ако ми простиш. ; )
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Коментарот како да ти алудира на тоа, демек слаби се Селтик - нема фанови. Бар така го разбрав коа прочитав прв пут. Али, ако не е така извини шо ти го потрошив драгоценото време со моите глупости. Многу ќе ми значи ако ми простиш. ; )
Не ми алудира коментарот на ништо.Тоа што го напишав - то е.Слаби се Селтик и заедно со Ренџерс не покажаа ништо во Европа.А тоа тебе на нешто ти алудирал коментарот тоа е друга работа.И нема што да ти опростувам:wink:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.747
Еј, Роби Кин баш добро ви дојде. Ќе седи на клупа или у обезбеџење ќе работи? Пошто со десет бода разлика не знам колку има смисла да го терате да трча човекот.


Слаби се Селтик,впрочем како и Глазгов Реџерс кои во европа не покажаа ама баш ништо...
Да, да многу се слаби и не покажаа ништо...
Финале UEFA тебе слаб резултат ти е?
Селтик 2003
Ренџерс 2008

 
В

Вори

Гостин
Еј, Роби Кин баш добро ви дојде. Ќе седи на клупа или у обезбеџење ќе работи? Пошто со десет бода разлика не знам колку има смисла да го терате да трча човекот.




Да, да многу се слаби и не покажаа ништо...
Финале UEFA тебе слаб резултат ти е?
Селтик 2003
Ренџерс 2008


Кому се обраќаш бе?:uvo:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.747
Кому се обраќаш бе?:uvo:
Нејасно?
Нема проблем:

Во првиот дел од мојот пост, се обраќам на Boys* (од аспект на навивач на Rangers, што и впрочем сум).

Во вториот дел од мојот пост. Се обраќам на членот Super Frank CFC, кој притоа го цитирав. Цитирањето е показател, за тоа кому му се обраќам и на кого се однесува мојата реплика. Тоа се форумски обичаи при комуникација.


*-Boys се нарекуваат навивачите на католичкиот дел од Old Firm. Бидејќи Old Firm е името на вечното дерби во Шкотска, а католиците навиваат за Селтик, значи станува збор за навивачите на Селтик. Всушност тука малку метафорично се изразив. Навивачите на Селтик, на форумов сигурно не се баш членови на Boys, но така ги нареков, под предпоставка дека не би им пречело.


ех, човек се учи додека е жив :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Еј, Роби Кин баш добро ви дојде. Ќе седи на клупа или у обезбеџење ќе работи? Пошто со десет бода разлика не знам колку има смисла да го терате да трча човекот.




Да, да многу се слаби и не покажаа ништо...
Финале UEFA тебе слаб резултат ти е?
Селтик 2003
Ренџерс 2008

Зборам за оваа сезона дека се слаби..
Читај малце...не тропај без веза...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.747
Зборам за оваа сезона дека се слаби..
Читај малце...не тропај без веза...

"Не покажале ништо во Европа" - тоа се твоите зборови.
Како би знаел, под предпоставка дека немам парапсихолошки моќи, дека мислиш за оваа сезона?

Еве ги повторно твоите два поста, па ме интересира каде точно пишува дека мислиш на оваа сезона?

Слаби се Селтик,впрочем како и Глазгов Реџерс кои во европа не покажаа ама баш ништо...
Не ми алудира коментарот на ништо.Тоа што го напишав - то е.Слаби се Селтик и заедно со Ренџерс не покажаа ништо во Европа....
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
"Не покажале ништо во Европа" - тоа се твоите зборови.
Како би знаел, под предпоставка дека немам парапсихолошки моќи, дека мислиш за оваа сезона?

Еве ги повторно твоите два поста, па ме интересира каде точно пишува дека мислиш на оваа сезона?
Ај одеби бе...Не сакам да трошам минути од животот заради ретарди ко тебе....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom