Фан Клуб: Свонси

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.287
Поени од реакции
58.242
И втора титула за младиве

 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.287
Поени од реакции
58.242
@Scirea што му сторивте на Љоренте во Италија бе??? o_O
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.287
Поени од реакции
58.242
Среќа што е рака во прашање, па веројатно ќе се врати до почетокот на новата сезона. Ќе отсуствува на пријателските, но секако на нив им се дава шанса на помладите.

Ќе продолжи со држење лекции во фудбал онаму каде што застана во мај.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.287
Поени од реакции
58.242
На 9ти август на Либерти ќе се игра натпревар помеѓу легендите на Свонси и легендите на Манчестер Јунајтед.
Флечер ќе ги предводи играчите на Манчестер. Повеќе информации околу играчите кои ќе настапат наскоро.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.610
Поени од реакции
43.258
На 9ти август на Либерти ќе се игра натпревар помеѓу легендите на Свонси и легендите на Манчестер Јунајтед.
Флечер ќе ги предводи играчите на Манчестер. Повеќе информации околу играчите кои ќе настапат наскоро.
Кои се тие легенди на Свонси? :D Ќе треба да играат играчите од сега хаха. Претпоставувам најголем дел ќе се од тимот што го освои Лига Купот. И тие што биле со тимот во годините кога стигнаа од трета лига (или четврта беше?) до ПЛ.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.287
Поени од реакции
58.242
Кои се тие легенди на Свонси? :D Ќе треба да играат играчите од сега хаха. Претпоставувам најголем дел ќе се од тимот што го освои Лига Купот. И тие што биле со тимот во годините кога стигнаа од трета лига (или четврта беше?) до ПЛ.
А вас, пошто тон легенди имате ќе ве предводи играч од Стоук :D[DOUBLEPOST=1499261941][/DOUBLEPOST]Алан Тејт, Гери Монк, Ли Трандл би требало. Од овие сега дефинитно повик заслужуваат Ранхел, Бритон и Даер

За повеќе не знам. Тие што го освоија купот и тие што изборија промоција се главно уште активни играчи по други клубови, а од август почнуваат и првенствата.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom