Фан Клуб: Свонси

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.860
Поени од реакции
56.442
Wallpaper

Не знам што им беше целта со Дајер што го пратија на позајмица. Сега сме без добра замена за Ају
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.860
Поени од реакции
56.442
Светна една сезона, но верувам фановите на Свонси ќе го паметат долго Мичу.
Беше дел од екипата кој направи историски успех со Свонси, освојувањето на Лига купот и со тоа квалификацијата во Лига Европа.

После тоа се мачеше со повреди и значително му падна формата. Очекувано беше да го изгуби местото (со позајмицата во Наполи ваљда и довербата) во Свонси, иако јас сеуште му наоѓам место (макар и на клупа) :D

 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.860
Поени од реакции
56.442
[DOUBLEPOST=1447282930][/DOUBLEPOST]Инaку, нaјверoјaтнo ќе зaврши вo шпaнскa Сегундa Б
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.860
Поени од реакции
56.442
@SkySportsNewsHQ
BREAKING NEWS: Swansea sack manager Garry Monk #SSNHQ

:vozbud:

Е штo. Сегa Рoџo ќе гo врaтaт(n)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.860
Поени од реакции
56.442
Уште не пoтпишл, a веќе пoчнaвте дa се селите :D[DOUBLEPOST=1449681812][/DOUBLEPOST]И мaгистри пoчнaa дa јa прaтaт темaвa
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.860
Поени од реакции
56.442

Мораше да се смени нешто.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.860
Поени од реакции
56.442
И Ливерпулците ги немa веќе. Oстaнaв сaм :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom