Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Сами сме си криви ако си дозволуваме да не дупат. Стегни им 3 комада прво, па нека не дупат. :)
Со Аталанта тоа копитото нивно назад играше со рака чисто, а судијата не ни побара мислење од вар. Денес му удира во гради и во рака и одма пенал. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Џеко имал фрактура на јаболчницата кога во дуел со дефанзивец се удри, но остана на терен до крај, а после натпреварот е веднаш опериран
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.101
Диавара во најдобар случај 3 месеци аут.. Во најлош 6 исто како Запакоста..
Агонијата продолжува средина на табела ќе биде успех.. Уште една сезона отидна у пм..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Изгледа утакмицата со Самдорија може да се откаже. Имало обилни дождови а се очекува да продолжат и за викенд. Од како шо пратам Рома незнам колку пати е одложувана утакмица со Самдорија ради дожд или стопирана па преигрувана. Чекаш две недели да си го гледаш клубот и ти ја одложуваат :(
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.591
Еве на презентацијата за екипата на Штурм како испадна нашиот Џузепе Џанини, да не беше овој лик, можеби немаше да го имаме Тоти цела негова кариера во Рома
Да не беше Џанини, јас денес немаше да навивам за Лече :love:

 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.101
Изгледа утакмицата со Самдорија може да се откаже. Имало обилни дождови а се очекува да продолжат и за викенд. Од како шо пратам Рома незнам колку пати е одложувана утакмица со Самдорија ради дожд или стопирана па преигрувана. Чекаш две недели да си го гледаш клубот и ти ја одложуваат :(
Све си у право ама можда у моментов е подобро да се одложи.. Аџибадем систина сме моментално.. Па и поодморни ќе влезат со Борусија М. Сега следи период во кој на 3 дена ќе имаме натпревари..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Да не беше Џанини, јас денес немаше да навивам за Лече :love:

Да бе да, у Лече човекот растураше на 35 години пред пензија,затоа те импресионирал многу, мрш там, знам шо сакаш да кажеш :D
Автоматски споено мислење:

Све си у право ама можда у моментов е подобро да се одложи.. Аџибадем систина сме моментално.. Па и поодморни ќе влезат со Борусија М. Сега следи период во кој на 3 дена ќе имаме натпревари..
Се у ред тоа, во право си, али од друга страна фудбал ми се гледа, посебно Калинич сакам да го гледам прва постава, мислам дека ќе издоминира додека Џеко го нема :D
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.723
Поени од реакции
1.994
Чекавме две недели за 2 саати неделна нервоза... Згора на се добивме и 2 нови повредени играчи...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.101
А што очекувавте бе луѓе? Реков ја боље да не се изигра..
Нови 2 повредени и секако црвен картон за копилето Клајверт..
Нека дојде наредна недела Милан и нека не тепа сред Рим и нека си направат пресвртница и тие..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Немаме играчи. Сите се повредени. Еве гледам Кристанте мувлата 3 месеци, а Калинич 2 месеци. До нова година очекувам мене да ме побараат да играм.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Кристанте нема користено болување како професионален играч, последна повреда која ја имал била во времето кога бил младинец во примавера тимот на Милан :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom