Фан Клуб: Рома

Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Мора да дадеме гол за брзо време, двата ЦБ имаат жолти, а Матри е добар глумец.
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Тешка мислам дека ќе биде до крај. Ме изнервита Љаич, многу аматерски шут беше.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Dobro e 0-1 i crven za Genova...
Ljajic trebase posilno da sutne mnogu lezerno gi sutira penalite..Ako mu ja procita stranata golmanot sigurno mu ja fakjaat !!
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Секој пат кога ќе се врати топка до Морган или Мапу се молам да не направат некоја глупост. Мапу во никој случај не треба да остава да пушта долги топки напред. Скоро секој негов долг пас е изгубена топка. За кратки подавање е добар. А баш ни треба некој со прецизен долг пас од одбрана. Тимовите се научени дека градиме игра од одбрана и вршат пресинг, со тоа оставаат простор за брза акција напред преку Жервињо и Љајич, само треба некој да ги најде.[DOUBLEPOST=1418572931][/DOUBLEPOST]Зошто бе мора вака до крај да се тресеме? Дај решете ја еднаш на време упм.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Многу промашуваме бе у пм .. наместо со втор гол мирно да ја привршиме утакмицата до крајот, ние се тресеме до 90-та .. а и одбраната нраше коге е таа од лани .. не само ради тоа што го нема Бенатија, туку несреќа имаме и со Кастан, тој требаше да биде лидер(како што лани одлично играше кога го немаше Бенатија),а покрај него со Манолас да добиевме одлична одбрана, и верувам дека до сега постабилни ќе бевме. Тука ни Астори не заигра како што треба и тој по месец време го немаше.
Кога ќе купиме квалитетен шпиц јас незнам, очајно ни е потребен шпиц кој би бил тешка универзалка, квалитетен и проверен во секој сегмент !!
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Abe jas neznam tolku li e tesko da se oslobodime od Boriello i Destro i da go doneseme Martinez od Porto ili pak Boni ? Ili eve pozajmica slusam Milan sakale Immobile da go zemat vo januari nasive tolku nemozat nego da go zemat na pozajmica ?
Mnogu promasuvame gjabe ne ja biva vaka...Florenzi nemozam da go gledam krilo kako igra sto mu e na Rudi ? Covekot nema tehnika se na sila odi ,dobro so e mnogu borben pa se vagja nekako...
Gervinho treba samo od strana da preletue koga ide kon sredina ,mnogu panici ,mnogu igraci mu se lepat i ja gubi topkata...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Друго заборавам да споменам. Не се пласиравме натака во ЛШ, биг дил, Сити се појаки, со играчки кадар едно сто години пред нас, некој ќе рече ги немаше овие оние, ама на терен сите играчи им беа играчи платени над 30мил. евра у просек, сепак тоа се квалитетни играчи. Доколку имавме ние такви, немаше да промашуваме толку, јбг, нашата екипа сеуште созрева, можеби за Сериа А е спремна со за ЛШ ќе треба малку искуство да се набилда.
Што ми беше зборот, гледам заедно со Ливерпул имаме најмали коефициенти за освојување на ЛЕ. Не се битни коефициентите, ама сите знаеме дека доколку сакаме да го качеме коефициентот во Европа, мораме да жнееме поени, без разлика дали е тоа ЛШ или ЛЕ, за да наредната година не бидеме повторно во 4-ти шешир. Играњето во ЛЕ ќе ни годи и од други причини, имаме 5 јаки средњаци плус Ујчан, и сите неможат прва, па еве можност сите добијат шанса да играат прилично јаки утакмици во Европа, исто така и во нападот имаме голем избор, без разлика дали Сериа А или ЛЕ нека играат сите, еве сега во зимо тимот ќе биде надограден, па така да не гледам причина зошто не би се такмичеле до крај. Утакмици со Севиља,Евертон, Менхенгладбаш, Спортинг, Ливерул, Олимпијакос,Ајакс,Ателтик Билбао и не се толку лоши испити за нашиот тим, можеби и утакмици на поголемо ниво одколку со Чезена, Киево и остали ..

Како и да е, јас сум за да сериозно играме во ЛЕ од причините кои ги наведов.[DOUBLEPOST=1418579379][/DOUBLEPOST]На Кеита глупо му падна да остане капитен во НЕГОВОТО присуство на теренот, но малку го подналути ИМПЕРАТОРОТ:pipi:
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Друго заборавам да споменам. Не се пласиравме натака во ЛШ, биг дил, Сити се појаки, со играчки кадар едно сто години пред нас, некој ќе рече ги немаше овие оние, ама на терен сите играчи им беа играчи платени над 30мил. евра у просек, сепак тоа се квалитетни играчи. Доколку имавме ние такви, немаше да промашуваме толку, јбг, нашата екипа сеуште созрева, можеби за Сериа А е спремна со за ЛШ ќе треба малку искуство да се набилда.
Што ми беше зборот, гледам заедно со Ливерпул имаме најмали коефициенти за освојување на ЛЕ. Не се битни коефициентите, ама сите знаеме дека доколку сакаме да го качеме коефициентот во Европа, мораме да жнееме поени, без разлика дали е тоа ЛШ или ЛЕ, за да наредната година не бидеме повторно во 4-ти шешир. Играњето во ЛЕ ќе ни годи и од други причини, имаме 5 јаки средњаци плус Ујчан, и сите неможат прва, па еве можност сите добијат шанса да играат прилично јаки утакмици во Европа, исто така и во нападот имаме голем избор, без разлика дали Сериа А или ЛЕ нека играат сите, еве сега во зимо тимот ќе биде надограден, па така да не гледам причина зошто не би се такмичеле до крај. Утакмици со Севиља,Евертон, Менхенгладбаш, Спортинг, Ливерул, Олимпијакос,Ајакс,Ателтик Билбао и не се толку лоши испити за нашиот тим, можеби и утакмици на поголемо ниво одколку со Чезена, Киево и остали ..

Како и да е, јас сум за да сериозно играме во ЛЕ од причините кои ги наведов.[DOUBLEPOST=1418579379][/DOUBLEPOST]На Кеита глупо му падна да остане капитен во НЕГОВОТО присуство на теренот, но малку го подналути ИМПЕРАТОРОТ:pipi:
Да, секако треба да играме ЛЕ заради клупскиот коефициент, макар што мислам дека и колку и добро да изиграме, тешко дека ќе излеземе од 4-ти шешир наредната година од причина што се сметаат последните 5 години. Но сепак треба да направиме добар учинок за во иднина.

Само сметам дека Серие А треба да ни биде приоритет, ако треба да се одмараат играчи, да се одмараат на утакмиците од ЛЕ, а не обратно. Видовме што се случи со Сасуоло, кога Гарсија одмораше клучни играчи за со Сити. На крај, останавме без два бода и пак испаднавме од ЛШ. Да ја добиевме таа утакмица сега ќе бевме први на табелата.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Да, секако треба да играме ЛЕ заради клупскиот коефициент, макар што мислам дека и колку и добро да изиграме, тешко дека ќе излеземе од 4-ти шешир наредната година од причина што се сметаат последните 5 години. Но сепак треба да направиме добар учинок за во иднина.

Само сметам дека Серие А треба да ни биде приоритет, ако треба да се одмараат играчи, да се одмараат на утакмиците од ЛЕ, а не обратно. Видовме што се случи со Сасуоло, кога Гарсија одмораше клучни играчи за со Сити. На крај, останавме без два бода и пак испаднавме од ЛШ. Да ја добиевме таа утакмица сега ќе бевме први на табелата.
Абе имаме прилично голем ростер, ете утакмици за Ујчан, Санабриа,Паредес, Стротман да се воигра, Кол да не дреми на клупа,секако и за големиот Матиа Дестро(доколку не биде продаден), па и Бориело, имаме играчи со кои и во ЛЕ можеме далеку да стигнеме ..
Али во право си, Сериа А е приоритет !!

Е сега незнам дали се собираа поените од последните 5 години или секоја година имаше поместување, во зависност од собраните поени, во тој шешир си, секоја година се мењаше ..[DOUBLEPOST=1418581990][/DOUBLEPOST]Раџа ака Нинџа, и стилот му е таков !!:cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom