Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.758
Поени од реакции
8.572
Lelee samo uste vas ve cekam na livce....ima li sansi Roma?
човек, сега гледам резултати, сите ги фаќам само Рома ме бута :mad: .. реално слабо играат, ама голот беше од чист офсајд .. ајде можеби второ ќе почнат да ја играт својата игра
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.069
Поени од реакции
9.677
Во последен момент извлековте реми
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.758
Поени од реакции
8.572
Земан во изјава кажа дека не е оваа Рома која се спремаше цело лето и играта која ја прикажуваше на пријателските и е во право, играчите не го играа оној брз напаѓачки фудбал, играта беше слична на онаа со Енрике, а цело лето играа перфектно, немаше пресинг, додавањата не беа конкретни кон противничкиот гол и премногу се користе по страните, што не овозможуваше добар напад ... јас не гледам некоја си причина зошто изиграа толку лошо, можеби полниот стадион и атмосферата направи дебитантите да се изгубат, се осети тоа кај Пирис,Бредли, Балцарети и Кастан .. од овие што ги набројав за еден сум сигурен дека нема надеж, а тоа е Бредли, човекот едноставно не одговара на играта на Земан, подобро Симплицио да си го задржеа, колку и да беше дебел побрзо реагираше кога е во него топката и полесно влегуваше во шанса ... морам да му замерам и на Земан, на 1-1 ги вади Ламела и Пјанич и ги пушта Флоренци и Маркињо, и Маркињо го става на позицијата на Ламела како десен офанзивен напаѓач, од каде сега тоа ?? па уште тогаш Нико Лопез требаше да ја зазеде таа позиција, а не кога влезе остана лево, а Маркињо десно, требаше обратно ...

сега против Интер ќе биде многу тешко, луѓето си тепаа 0-3 на гости, сега ентузијазмот кај нив е голем, Меаца ќе биде преполна и незнам нашите новајлии како ќе го поднесат притисокот, кога со Катанија неможе да нападнат како што треба, стварно незнам како ќе биде со Интер на гости пред полн стадион и факт дека Интер претходното коло зеде три поена на гости и даде три гола, а Рома киксираше на домашен ... значи со Интер за прв пат сум голем песимист, бод да извадиме ќе биде голем ко куќа
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.758
Поени од реакции
8.572
http://www.dailymotion.com/video/xt2s5w_www-online-soccer-ru-roma-2-2-catania-goals_sport?start=180

еве ви хајлајтс, сега дури забележав дека при вториот гол асистентот на Гомез за голот, неуспешно се извлегол од офсајд, ја прима топката и асистира, за првиот гол да не збориме често офсајд, па добро бе па овие судии слепи ли се ?? :tapp: .. ние навистина не изигравме нешто посебно, ама еве два гола примивме од судиски грешки, доколку суделе коректно можеби како така ќе сме победиле, на грешките можеме да го додадеме моментот кога Освалдо испадна сам но му судија офсајд, кога видов на повторената снимка Освалдо во најамала рака беше позади играчот, не сакам да го вреѓам Де Марко, за мене еден од подбрите судии во Италија, но овие неговите помошници или се големи незнајулкови и слепи или има тука некоја "виша сила" .. многу сум разочаран од арбитражата во Италија, па порано не се правеле вакви грешки и италијанските судии беа едни од најдобрите, ова што се случува во последните неколку години е навистина жално ...

и морам да го пофалам Нико Лопез, каков само гол даде, да не беше оној евро гол на Освалдо на Нико ќе беше гол на колото, детето има 18 години а се повеќе и повеќе ме импресионира
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.968
Поени од реакции
2.851
Prespav i se smiriv malce...Edno me plasi samo da ne bide istata pesna od lani :confused: Znam deka ova e samo pocetok no da napomene deka ne smeeme vo nedela da izgubime kaj Inter,zosto se ona sto go pravea celo leto ce im se srusi (mislam na pobednickiot duh) ! So nereseno bi bil zadovolen a potoa so Bolonja na Olimpiko da atakuvame na pobeda ! Natprevarot ne go gledav cel no ona sto go zabelezav e deka sme pokradeni od liniskive sudie...Dva prekrasni gola za Roma postignaja Osvaldo i Niko Lopez :cuc: pokraj toa imavme i edna stativa a Catania pred samiot svirez na sudijata ja pogodija gredata na Stekelenburg..
Od zasiluvanjata nemozem da kazem dali se pogodeni ili ne...Za 2-3 natprevari ke znaeme na sto sme bar jas taka mislim :)
Edno samo me zagrizuva zosto Totti ne pocnuva od klupa ili ne go vadi porano od igra??? Imame sveza krv koi mnogu pobrzo bi reagirale vo situacii koga e potrebno a i za presing...Dali seuste mu se plasat ili ne ??? So sekoja pocit kon Totti premnogu go sakam no mora malce prostor za pomladite i poleka da pocneme da se naviknuvame bez nego...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.758
Поени од реакции
8.572
одамна немало волку народ на Олимпико кога игра против тим како Катанија, над 55 000 :) и прекрасна атмосфера
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Некој да не е за кладба во аватар за натпреварот Интер - Рома?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.069
Поени од реакции
9.677
А кој ќе го замени сега Кркич?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.758
Поени од реакции
8.572

Kajgana Shop

На врв Bottom