Фан Клуб: Рома

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Брат добар е Криветс, го иам глеано у живо со Бате Борисов коа играа кај нас тука на градски против Работнички ако не се лажам , дечкото растура ...
браво растурал против мало хахааха.Ако е добар треба да се покаше во големи утакмици .Мислам дека рома беше заинтересирана за бехрами до каде дојде работата .

--- надополнето ---

^и јас се надевам дека нема да се случи :)

--- надополнето ---

КОНЕЧНООО!!! Баптиста си заминува од Рома во Малага, трансферот чини околу 3мил евра и ќе биде официјален на 3-ти Јануари!!!
Сега на ред е Дони да си ги пакува куферите, не може да имаме резервен голман кој прима плата од 4мил евра!!
премногу .
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ајде и од мене среќна нова година и се најдобро во истата и се надевам нема да останеме со празни раце и во неа :)
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Ајде Романисти среќна нова и се најдобро во неа и се разбира титула во лига на шампиони и серие А :pipi:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
браво растурал против мало хахааха.Ако е добар треба да се покаше во големи утакмици .Мислам дека рома беше заинтересирана за бехрами до каде дојде работата .

--- надополнето ---



премногу .
Ako ja gledashe drugar utakmicata koa igraa protiv juventus pred nekoja nedela, se ke ti beshe jasno .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Другари новата година не започна многу среќно за нашата Рома, изгубија од Атлетико Рома, резултат 3-2
еве најдов еден клип, да ве потсетам играв ме со многу добар состав!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
слушам некој младич не растурил... се надевам дека ќе ја сфатат посериозно работава нашиве оти тешко ќе биди
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
официјално Окака е позајмен во Бари до крајот на годината, Баптиста е веќе заминат, можно е заминување на Пизаро кој има некои проблеми со управата, можеби конкретно со Раниери, Зенит е најмногу заинтересиран за Пизаро, се зборува дека ќе пратат понуда од 10мил евра... Адриано сеуште го селат во Бразил... тоа е се околу заминувањата! За доаѓање на некој играч не ни зборувам бидејќи нема да има!!
Мексес чека што ќе се случи со продажбата на клубот, бидејќи моменталните газди не му ветуваат многу, кога сме веќе кај тоа се појавија американците кои би можеле да ја купат Рома, дури 3-ца, ме мрзи сега да ги пишувам кои се и што се, а и нема потреба бидејќи сето тоа се шпекулации, нешто конкретно ќе добиеме за две недели, а дај боже и нов газда!!
 
P

PewDiePie

Гостин
Па АКО не потпише нов договор со вас би сакал да го видам Мексес во Милан,али тоа сега за сега се само желби. :)
Ве играм 1 после се надевам тепате.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
^последна изјава на Мексес е дека ќе потпише но договор, па ќе видиме, како и да е тој изјави ако си оди од Рома нема да потпише за италијански тим...

--- надополнето ---

Le probabili formazioni:

ROMA (4-3-1-2): Julio Sergio; Cassetti, Méxes, Juan, Riise; Simplicio, Taddei, De Rossi; Menez, Totti, Borriello. All.: Ranieri A disposizione: A.Doni, N.Burdisso, Cicinho,Brighi, Greco, Vucinic, Brighi.

Squalificati: nessuno Indisponibili: Lobont, Pizarro.

CATANIA (4-1-4-1): Andujar; P.Alvarez, Silvestre, Bellusci, Capuano; Carboni; Gomez, P.Ledesma, Pesce, Llama; Maxi Lopez. All.: Giampaolo A disposizione: Campagnolo, Spolli, Marchese, Sciacca, Ricchiuti, Delvecchio, Antenucci.

Squalificati: nessuno Indisponibili: Izco, Biagianti, Potenza, Augustyn, Terlizzi, Morimoto, Mascara

Arbitro: Brighi di Cesena Assistenti: Musolino e Angrisani

Quarto uomo: Bergonzi

ајде да бидеме внимателни видовме што се случи на Јуве, но Катанија се пички на гости, а Рома го има најдобриот скор дома, па така да победа и ништо друго!!

--- надополнето ---

кој малер сам не го видов голот!!! и опет Jack Sparrow!!! :vozbud:
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Тоти остана играч само на PS, у право е Раниери што сака да го остава на клупа!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
фала,фала колку само среќно победивме, али сепак ова празнично коло испадна одлично за нас и Лацио и Јуве киксаа, вечер еден голем Х да заврши, плус Окака во дебито за Бари за само 20 минути им донесе победа на гости!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom