Фан Клуб: Рома

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
ок тогаш сега ќе дојдам во вашиот фан клуб и ќе ви постирам слики како вучинич ви го збибери во 90 ок?

Пер , не го дрви .... ни провоцирав ни нишо , едноставно ти одговорив на коментарот (уз муабет шо си го имал со ме2 ) дека тој гол на Вучинич не значел ништо а тие на милито значеле солзи и тага ...

Ако грешам , поправи ме ??

пс;Слободно постирај , ме заболе лол
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Пер , не го дрви .... ни провоцирав ни нишо , едноставно ти одговорив на коментарот (уз муабет шо си го имал со ме2 ) дека тој гол на Вучинич не значел ништо а тие на милито значеле солзи и тага ...

Ако грешам , поправи ме ??

пс;Слободно постирај , ме заболе лол
ајде бе бриши глуп еден , секогаш ти се пријавуваш да го изедиш лајното. Еден куп морони има како тебе шо навиват за Интер по дифолт зошто Пандев игра таму . си имаш фан клуб и не си интересен тука пешко еден
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
ајде бе бриши глуп еден , секогаш ти се пријавуваш да го изедиш лајното. Еден куп морони има како тебе шо навиват за Интер по дифолт зошто Пандев игра таму . си имаш фан клуб и не си интересен тука пешко еден
Провинцијо , научи да комуницираш \m/
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
да ја искористам прилика да му ја честитам титулата на Мистер Спалети во Русија, вака нека продолжи
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Уште ли има провокатори забегани шо шетаат по темите и провоцираат а почнале да гледаат фудбал од вчера па и навива за Интер бог да чува.Исто како фановите на Манчестер да не го тепаа Баерн во финалето 99 немаше да знаат кој се Манчестер.И немој да крекаш ја од кога гледам фудбал и навивам за РОМА оти сигурно си бил во дубак.
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
114
Поени од реакции
36
Шпекулација дека бориело у зимскиот преоден рок ќе се врател во Милам како замена за Инзаги. Од Рома ги негираат овие шпекулации, осанува да чекаме до јануар и да видиме дали е вистина.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Шпекулација дека бориело у зимскиот преоден рок ќе се врател во Милам како замена за Инзаги. Од Рома ги негираат овие шпекулации, осанува да чекаме до јануар и да видиме дали е вистина.
Прашање е дали Инзаги ќе заигра фудбал :/
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^Берлускони изјавил дека Бориело е играч на Рома и Бориело самиот си кажа дека не мрда од Рома!
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
^Берлускони изјавил дека Бориело е играч на Рома и Бориело самиот си кажа дека не мрда од Рома!
Што те гледам смешен,па 2 недели пред да дојде кај вас Бориело изјаво дека не мрда од Милан. Искрено нека остане кај вас не ни е потребен.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
да дојдат арапите па ќе видиме :) (ајде па и тие 100 години се мислат :))
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Arab investment group Aabar are among the frontrunners leading the raceto take over at Roma.

The Financial Times and Goal.com Italia both report Aabar have been in dialogue with UniCredit and Rothschild bank with a view to invest in the club.

Aabar have long been interested in a Roma acquisition, and they have set out their plans to forge a strong bid together.

It is said Aabar have presented the most complete offer with a detailed plan that includes the prospect of building a new stadium to move away from the shared Stadio Olimpico.

As part of their investment pledge, Roma will recieve a transfer fund worth €80 million.


Developments are expected soon as Il Corriere dello Sport reports a new buyer could be in place by December.

Не е лошо за почеток :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
52
Поени од реакции
2
Arab investment group Aabar are among the frontrunners leading the raceto take over at Roma.

The Financial Times and Goal.com Italia both report Aabar have been in dialogue with UniCredit and Rothschild bank with a view to invest in the club.

Aabar have long been interested in a Roma acquisition, and they have set out their plans to forge a strong bid together.

It is said Aabar have presented the most complete offer with a detailed plan that includes the prospect of building a new stadium to move away from the shared Stadio Olimpico.

As part of their investment pledge, Roma will recieve a transfer fund worth €80 million.


Developments are expected soon as Il Corriere dello Sport reports a new buyer could be in place by December.

Не е лошо за почеток :)
e sea so 80 milioni ako pak kupat nekoj penzioner ke skrenam .... :)

--- надополнето ---

Само да не го казнат наш Бориело , иначе луд е .

 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
па и не го удре силно хахахах не верувам можно е само парична казна
 
На врв Bottom