Фан Клуб: Рома

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.971
Поени од реакции
2.013
Ех и Милан да кикснеше :).Најмногу ми се допадна вечер играта на Менез,незапирлив!Чекаме победа и против Јуве ..
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
да ве израдувам!! конечно се ближи крајот на продажбата на Рома, дојдовме до финалето!! како што се шпекулира, но изгледа е точно, остнаа само двајца натпреварувачи, кои на изненадување не се од Италија, значи Рома ќе биде првиот калчолигаш или прв од оние посилните тимови, кој ќе има газда кој не е италијанец, ова за Италија не е карактеристично, но што е тука е и ние треба да сме среќни поради ваквиот развој на настаните...

значи првиот клиент кој влезе во финалето е фондот од Абу Даби Aabar, конкретно потенцијалниот газда припаѓа на една од 6-те фамилии кои владеат со Абу Даби, неговото име е Khalifa bin Zayed Al Nahyan(копи-пасте) за неговата финансиска стабилност не треба ни да прашате, во милијарди е цифрата, плус има нафтени ресурси кои не секнуваат!!!
вториот е па па Американо :) односно Steve Tisch газда на Њу Јорк Гајантс-американски фудбалски тим, кои мислам дека се при врвот во Американската НФЛ, е за богатство незнам колку има, не најдов некои соодветни информации, проверете си гу на гугл!!

еве и по една фотка од двајцата, доколку ги сретнете на улица да знаете кој се, па и "добар ден" да им кажете:pos:нормално сакам овој аработ да дојде, не сакам американци да ја водат Рома, кога ќе видам како оди работата во Ливерпул и Ман.Утд, плус видете овој аработ колку е личен и фотогеничен:pos::pos: едноставно неможе да го одбиеме

--- надополнето ---

Roma:
Julio Sergio, Cicinho, Mexes, N. Burdisso, Riise, Perotta, De Rossi, Simplicio, Vucinic, Totti, Borriello.
Klupa: Lobont, Rosi, Castellini, Brighi, Greco, Menez, Adriano.

Fiorentina:
Boruc, Comotto, Gamberini, Natali, Pasqual, Santana, Donadel, Marchionni, Mutu, Vargas, Gilardino.
Klupa:
Avramov, Kroldrup, De Silvestri, D`Agostino, Cerci, Bolatti, Ljajic.

со среќа вечер, Форца Рома!!!

--- надополнето ---

Roma:
Julio Sergio, Cicinho, Mexes, N. Burdisso, Riise, Perotta, De Rossi, Simplicio, Vucinic, Totti, Borriello.
Klupa: Lobont, Rosi, Castellini, Brighi, Greco, Menez, Adriano.

Fiorentina:
Boruc, Comotto, Gamberini, Natali, Pasqual, Santana, Donadel, Marchionni, Mutu, Vargas, Gilardino.
Klupa:
Avramov, Kroldrup, De Silvestri, D`Agostino, Cerci, Bolatti, Ljajic.

со среќа вечер, Форца Рома!!!
Пупоне и ја сум за арапчево да дојде остај што е личен ама имал и паре многу :) значи наредно лето го гледамо меси у рома ххх..сто ќе посакамо тоа ќе имамо...ка магично стапче ќе биде некој од овја 2-ца..
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.478
Поени од реакции
1.250
Романисти браво за вечерашната победа..Секоја чест..Секад сум ја играл Рома на спортска и никад не ме заебале..Така продужете со исто темпо и не ви бега ЛШ..
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Со среќа победата, да ви се множат
ама да останете на средина на табелата
:pehar:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
еве ги сите голови
едно знам во Торино нема да изгубиме!!

--- надополнето ---

Менез најдобар со Фиорентина
La media voto dei più importanti quotidiani (Il Romanista, Corriere dello Sport, Gazzetta dello Sport, Il Messaggero)
JULIO SERGIO 5,75
CICINHO 6,5
MEXES 6,75
BURDISSO 6,12
RIISE 6,31
SIMPLICIO 6,87
DE ROSSI 6,5
GRECO 6,25
MENEZ 7,37
TOTTI 6,25
BORRIELLO 7,12
PERROTTA 6,62
BRIGHI 6
ROSI 6
RANIERI 7
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^хехехе слушам Мота ќе играл десен бек?? ухх Мирко ќе го силува на таа страна :)
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.402
Поени од реакции
3.842
^ Нема да игра Мота поради суспензија.На негово место како десен бек ќе игра Салихамиџич или Пепе,али поверојатно е Брацо да игра на таа позиција.:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Салихамиџиќ и Пепе се гола вода во дефанзива, бетер и од Мота...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
салихамиџич? пепе? хахахах ок тогаш таму лорија ќе го пуштиме (да потсетам дека еднаш ја затресе мрежата на буфон хахахахаха)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
According to Forbes, Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan is the world's third wealthiest monarch, with an estimated wealth of US$19 billion :vozbud:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
салихамиџич? пепе? хахахах ок тогаш таму лорија ќе го пуштиме (да потсетам дека еднаш ја затресе мрежата на буфон хахахахаха)
Еднаш, само еднаш.Оттогаш нема дадено гол :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
According to Forbes, Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan is the world's third wealthiest monarch, with an estimated wealth of US$19 billion :vozbud:
е после ќе нема заебанција со Рома!!:pos:

--- надополнето ---

Еднаш, само еднаш.Оттогаш нема дадено гол :pos:
сиромашкиот тој гол му е... и еден со ножички во Торино, изгледа тоа беше причината што Рома го купија:pos::pos:
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Слабо ни е сиромав арапов страшна работа ќе биде ако не земе лепотава.Утре со Јуве очекувам да продолжи успешната серија и полека но сигурно јашаме на врвот.
 
На врв Bottom