Фан Клуб: Рома

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
кај е сега Тоти да изјави дека само Лацио тепа на пенали!!!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.833
Поени од реакции
8.677
кај е сега Тоти да изјави дека само Лацио тепа на пенали!!!!!
незнам дали јас твојот пост неможам да го сватам или ти неможеш да ја сватиш изјавата на Тоти:toe:
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
незнам дали јас твојот пост неможам да го сватам или ти неможеш да ја сватиш изјавата на Тоти:toe:
да де изјавите на "Римскиот принц" важат само кога тој губи т.е. тогаш најмногу се разбираат:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.833
Поени од реакции
8.677
^брат јас стварно не те сватив што сакаш да кажеш, но ќе ти кажам дека изјавата на Тоти дека Рома ќе изгуби и гол би дал Флокари од пенал беше само провокација до Лацио, нормално Рома победи, но тоа што ги постигна двата гола од пенал немаат никаква врска со изјавата на Тоти...
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
ајде дечки да ве чујам колку разлика ќе не тепате утре?
може 1-1 и кафана да частиме :smir:
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
^брат јас стварно не те сватив што сакаш да кажеш, но ќе ти кажам дека изјавата на Тоти дека Рома ќе изгуби и гол би дал Флокари од пенал беше само провокација до Лацио, нормално Рома победи, но тоа што ги постигна двата гола од пенал немаат никаква врска со изјавата на Тоти...
знам дека е провокација и знам дека задниве години ептен е АнтиЛацио настроен,но не му личи на таков човек да дава таква изјава т.е. многу ниско се спушта..........според мене:smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.833
Поени од реакции
8.677
знам дека е провокација и знам дека задниве години ептен е АнтиЛацио настроен,но не му личи на таков човек да дава таква изјава т.е. многу ниско се спушта..........според мене:smir:
Тоти цел свој живот е "ептен анти Лацио" тој и кога бил дете навивал за Рома,одел на утакмици и ги мразел Лацио... можеби ти не го сваќаш ривалството меѓу овие два тима, но за мене е нормално кога играчи од овие два тима провоцираат и провокацијата на Тоти беше ептен на место!!

--- надополнето ---

ајде дечки да ве чујам колку разлика ќе не тепате утре?
може 1-1 и кафана да частиме :smir:
каква разлика, три бода да земеме од овој дуел е одлично, кажав јас имам посебен страв кога играме со Фиорентина, незнам зошто:toe:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
каква разлика, три бода да земеме од овој дуел е одлично, кажав јас имам посебен страв кога играме со Фиорентина, незнам зошто:toe:
па од гледна точка на раниери ова е многу едноставно, натпреварот можете многу лесно да го добиете таму кај што ние сме најслаби моментално, средината.
го нема монто, дагостино, можеби и донадел, михајлович ќе им рече да напаѓаат по крила со варгас и маркиони, значи по лева само ќе напаѓаме и то е то.
дури мислам дека и ќе се браниме, така ако притиснете со неколку уиграни комбинации сигурно ќе тепате, единствено ако боруч испадне некој ѕвер невиден :D :D
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
јака утакмица е биде со фиорентина :) секогаш овие натпревари биле интересни....

/gone/87 .... дали знаеш што зборуваш? тоти не го личи да дава изјави? па не го личи ни ди канио ни роки ама ако знаеш што е градско дерби ќе сватиш.... пола натпревар се добива уште пред тој да започне
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Kako што изјави и Мирче излагамо од кризата..имамо 3 победи по ред посебно ме радуваа онаја кај Базел и оваја со Лацио....Па таке да искрено очекуем да победимо денеска Фиорентина ни биле пациенти убоо смо играле против нив секогаш...+ атмосферава у тимот е одлична...таке да можемо да очекуемо победа вечер..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.833
Поени од реакции
8.677
да ве израдувам!! конечно се ближи крајот на продажбата на Рома, дојдовме до финалето!! како што се шпекулира, но изгледа е точно, остнаа само двајца натпреварувачи, кои на изненадување не се од Италија, значи Рома ќе биде првиот калчолигаш или прв од оние посилните тимови, кој ќе има газда кој не е италијанец, ова за Италија не е карактеристично, но што е тука е и ние треба да сме среќни поради ваквиот развој на настаните...

значи првиот клиент кој влезе во финалето е фондот од Абу Даби Aabar, конкретно потенцијалниот газда припаѓа на една од 6-те фамилии кои владеат со Абу Даби, неговото име е Khalifa bin Zayed Al Nahyan(копи-пасте) за неговата финансиска стабилност не треба ни да прашате, во милијарди е цифрата, плус има нафтени ресурси кои не секнуваат!!!
вториот е па па Американо :) односно Steve Tisch газда на Њу Јорк Гајантс-американски фудбалски тим, кои мислам дека се при врвот во Американската НФЛ, е за богатство незнам колку има, не најдов некои соодветни информации, проверете си гу на гугл!!

еве и по една фотка од двајцата, доколку ги сретнете на улица да знаете кој се, па и "добар ден" да им кажете:pos:



нормално сакам овој аработ да дојде, не сакам американци да ја водат Рома, кога ќе видам како оди работата во Ливерпул и Ман.Утд, плус видете овој аработ колку е личен и фотогеничен:pos::pos: едноставно неможе да го одбиеме

--- надополнето ---

Roma:
Julio Sergio, Cicinho, Mexes, N. Burdisso, Riise, Perotta, De Rossi, Simplicio, Vucinic, Totti, Borriello.
Klupa: Lobont, Rosi, Castellini, Brighi, Greco, Menez, Adriano.

Fiorentina:
Boruc, Comotto, Gamberini, Natali, Pasqual, Santana, Donadel, Marchionni, Mutu, Vargas, Gilardino.
Klupa:
Avramov, Kroldrup, De Silvestri, D`Agostino, Cerci, Bolatti, Ljajic.

со среќа вечер, Форца Рома!!!

--- надополнето ---

Roma:
Julio Sergio, Cicinho, Mexes, N. Burdisso, Riise, Perotta, De Rossi, Simplicio, Vucinic, Totti, Borriello.
Klupa: Lobont, Rosi, Castellini, Brighi, Greco, Menez, Adriano.

Fiorentina:
Boruc, Comotto, Gamberini, Natali, Pasqual, Santana, Donadel, Marchionni, Mutu, Vargas, Gilardino.
Klupa:
Avramov, Kroldrup, De Silvestri, D`Agostino, Cerci, Bolatti, Ljajic.

со среќа вечер, Форца Рома!!!
 
П

Паган-др

Гостин
Не пак. -.-

edit: Добро е. На момент помислив дека пак ќе губиме водство во последни минути. :)

edit2: Само шо пишав примија гол. :mad:
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
1:0

2:0

3:1

Другите 2 не се битни! :) Честито победа!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.833
Поени од реакции
8.677
момци ајде нека ни е честита победата, полека одиме кон врвот, се враќа Рома во форма и тоа во вистински момент, дербито со најомразениот тим после Лацио!!
оваа вечер поубава неможеше да биде, ја тепавме Виола, Интер,Јуве и Лацио киксаа, МЕРАЦИ!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom