Фан Клуб: Рома

Член од
3 декември 2007
Мислења
52
Поени од реакции
2
Сите јако изиграа , али поготово ми се допадна како изигра Касети ... како им ги зимаше на Зарате и Флокари ... царче ... :)
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Одлична партија на Римската волчица покажа заби и докажа дека нема заборавено да игра фудбал Лацио извинете ама стварно сте тешки ботови не знам како сте биле до сега на врвот .Мирко рече дека ќе даде гол за својот син Александар и успеа а на маицата му пишуваше (Mi mai regalato un sogno Aleksandar ti amo) или преведено нешто како- Не добив ниту еден сон те сакам Александар- се разбира гугл транслејт.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.242
Поени од реакции
5.890
Браво за победата.Не го гледав целиот натпревар ради арсенал њукасл ,али тоа што видов беше вистинско дерби каде што играчите од двете екипи играат од срце.
Уште Симплисио да погодеше...али од друга страна и фоџа погоди пречка ...

поздрав романисти
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.971
Поени од реакции
2.013
Честито победа до сите Романисти,Форца РОМА.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Судијата не судеше чисти 3 пенали за Лацио... у секој случај честито победа
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
еве го лудакот Карло Зампа, уживајте!!!--- надополнето ---

еве што пишал Тоти на неговата страна
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“It was a great game that Roma deserved to win,” wrote Totti on his official blog.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“It was wonderful to see Leandro Greco do so well coming off the bench, as he grew up in the Giallorossi youth academy, is Roman and Romanista to the core.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“I really enjoyed this victory from home. For all this I thank my fans and my teammates, sending a warm embrace from your Franceschino.”
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT]
и порака за побрзо закрепнување на Валтер Самуел

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Totti also had a message for Inter defender and former Roma teammate Walter Samuel, who will be out for the rest of the season after damaging knee ligaments.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“A rock solid defender and great former teammate, including the year of the Scudetto. These are tough times and I know how it feels. Best of luck, Walter!”
[/FONT]
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Кој беа тие старците на ложа ??? жената како да беше онаа на покојниот Франко Сенси...
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Еден поздрав до Лазијалците со песнава...

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Кој беа тие старците на ложа ??? жената како да беше онаа на покојниот Франко Сенси...
да да Марија Сенси супругата на покојни Франко и мислам дека оној помладиот беше сопругот на Росела
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Како прослави Вистинската CURVA SUD која беше надвор од стадионот поради TESSERA DEL TIFOSO
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^па затоа и стадионот не беше полн!

како во ратно стање :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^ако во Јануари не, на лето е наш! хехе ;)

--- надополнето ---

абе ова птичицата на лацијалите да не скина конци:pos::pos:

Olimpia-Ko!Sssssss...
 

johnyb

tutti pazzi per viola
Член од
11 декември 2009
Мислења
695
Поени од реакции
52
favoriti ste utre. se nadevamdeka ke bide dobra utakmica.pozdrav
 
На врв Bottom