Фан Клуб: Рома

Член од
3 февруари 2008
Мислења
114
Поени од реакции
36
Ситуација за никаде. Сите си перат пари на сметка на тимот и на крај нема плата, нема мотивација и нема резултати. Ако и утре не победи рома го ставам тимот на игнор се додека не се добие нов газда и додека не се смени грдата управа. А за утре среќно и да победиме во овој лесен натпревар за да може се се подзаборави барем малку на лошите резултати и помотивиран дочек на наредните два многу важни напревари против Базел и Лацио. Според мене ситуацијата во ЛШ е за никаде и не се надевам на пласман во нокаут фаза. Со две гостувања и дома против Баерн не знам, многу тешка мисија. А и купот може да се остави оваа година за да се посвети повеќе внимание на калчото. Малку се заборавив пишувајки ама ако нема победа утре по овој пост правам пауза 2-3 месеца :). Поздрав до сите навивачи и форца РОМА!

- патем Пупоне фала за репутација! :smir:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
и банката има замешано прсти во ситуацијава верувајте зато на росела и ги простуваше долговите секоја година. исто и јас се откажувам од темава и од балканскиот форум а воедно и блогот доколку рома не победи утре...доколку рома не победи и раниери не биде избркан ќе извршам екзекуција на цела управа...
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
162
Поени од реакции
17
Без врска му даде црвен на Тоти, барем мене така ми изгледа .
На играчот кој направи брутален старт (Оливера)- во контра топката на 20 метри од нив го зарога Тоти без причина - на него црвен без мислење.
Зашто на Тоти не ми е јасно.....

Ама и Тоти како капитен, такви детски реакции не му чинат ќе иде ќе се тепа.......
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
52
Поени од реакции
2
Кратко и јасно - ПРЕЗАДОВОЛЕН сум како изигра Рома , вака секоја утакмица ... маме ке ебаваме ... ама никогаш не се знае :)

--- надополнето ---

Без врска му даде црвен на Тоти, барем мене така ми изгледа .
На играчот кој направи брутален старт (Оливера)- во контра топката на 20 метри од нив го зарога Тоти без причина - на него црвен без мислење.
Зашто на Тоти не ми е јасно.....

Ама и Тоти како капитен, такви детски реакции не му чинат ќе иде ќе се тепа.......
pa drugar vide li kako podmuklo go bapna od pozadi , ako taka gleash eve ondak da te prasham zasho zidan kako najsmiren fudbaler onaka izreagira na svetskoto so materaci ? toa se momenti na izliv na adrenalin i bes ... tuka nema kontrola ...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.476
Поени од реакции
28.253
Тоти мораше да си остане смирен по црвениот, 2-0 имаа, имаше основа да се жали зашто престрого му беше доделен, паметен беше Де Роси кога го смируваше, гарант ке го помилуваа од федерацијата.
Али глупо си постапи кога тргна да се тепа, е сега само ради тој момент ке биде суспендиран и тоа најверојатно 2 меча бидејќи директен црвен заработи, ако се жалат, можно е да му скратат 1 меч суспензија, али инцидентот пред тунелот ке мора да си го плати, без потреба реагираше.
А што е најтрагично, наредно коло играат со Лацио и гарант нема да игра, ова колку да доловам колку непромислено постапи, бидејќи ко што реков, не заслужи црвен и можеше комотно да биде помилуван од федерацијата за престрого заработениот црвен.
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
162
Поени од реакции
17
Кратко и јасно - ПРЕЗАДОВОЛЕН сум како изигра Рома , вака секоја утакмица ... маме ке ебаваме ... ама никогаш не се знае :)

--- надополнето ---pa drugar vide li kako podmuklo go bapna od pozadi , ako taka gleash eve ondak da te prasham zasho zidan kako najsmiren fudbaler onaka izreagira na svetskoto so materaci ? toa se momenti na izliv na adrenalin i bes ... tuka nema kontrola ...
Другарче он е капитен , не смее никако да реагира вака.
Без оглед дали го удрил или неправилно е досуден црвениот
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Тоти мораше да си остане смирен по црвениот, 2-0 имаа, имаше основа да се жали зашто престрого му беше доделен, паметен беше Де Роси кога го смируваше, гарант ке го помилуваа од федерацијата.
Али глупо си постапи кога тргна да се тепа, е сега само ради тој момент ке биде суспендиран и тоа најверојатно 2 меча бидејќи директен црвен заработи, ако се жалат, можно е да му скратат 1 меч суспензија, али инцидентот пред тунелот ке мора да си го плати, без потреба реагираше.
А што е најтрагично, наредно коло играат со Лацио и гарант нема да игра, ова колку да доловам колку непромислено постапи, бидејќи ко што реков, не заслужи црвен и можеше комотно да биде помилуван од федерацијата за престрого заработениот црвен.
тоа ти е, кој би размислил во тој момент на жалби и на помилување, прва работа на памет му паднало што ради еден глупак и еден судија-кретен нема да игра во дербито, големо е разочарувањето!

инаку момци нека ни е честита победата, фала богу да победиме и ние!!
сега не чекаат две важни утакмици кои според мене ќе го одредат текот на сезоната и тоа како Рома ќе продолжи да игра во Сериа А и дали има шанси за висок дострел на табелата и дали ќе минеме групи во ЛШ, да другари следи Базел на гости и Римското дерби!!!
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Заслужена победа денеска само треба во нападот по добро да се изигра премногу промашени шанси имаше особено од Вучинич
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Заслужена победа денеска само треба во нападот по добро да се изигра премногу промашени шанси имаше особено од Вучинич
не сакаше да го напуни Лече, го сака тој клуб :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
52
Поени од реакции
2
Другарче он е капитен , не смее никако да реагира вака.
Без оглед дали го удрил или неправилно е досуден црвениот
Epa ete Zidan ne beshe kapiten ? I toa U FINALE SVETSKO PRVENSTVO taka izreagira. Znachi, da se razbereme, ja uopste ne go opravuduvam Totti, imal on i mnogu postrashni situacii od tipot da udri sopstven trener od Roma na sred utakmica i sl. Zborot mi e u takvi momenti retko koj mozhe da iskulira i da se naprai deka sve e u redu, poso per Totti ne trgna odma na nego da go zashlapa , nego prvo otide do sudijata da se pozhali i ovoj crven mu akna , i sea ni kriv ni duzen ke go propusti Lazio i koj znae ushte kolku , a toa sho vikate federacijata ke mu go ukineshe crveniot pa ke igrashe na slednata e macka u vrekja, ete zatoa taka izreagira poso od kurtashak ni videl sudijava sho se desilo crven mu dava kur go boli , toa e toa , pozdrav.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
следуваат Базел,Лацио,Фиорентина и Јуве!! тежок распоред...

но сега да се релаксираме малку:icon_cool


НЕПРАВДА!!!
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
До кога вака бе леееееееееее.Си тепавме поштено ама на Тоти црвениов картон нема грешка.Не знаеме шо му рекол Тоти на судијата за црвениот картон ама шо и да му рекол директен црвен за приговор на очигледен старт од страна на Оливера Мерда е стварно без веза.Који да беше исто ќе си реагираше после ударот од позади.


Судијава ќе лапне некоја казна сигурно .
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
мое мислење на еден друг форум


http://www.romabalkan.com/web/vesti/...akcionara.html

тука одлично е опишана состојбата на рома а овие дела најмногу ми се допаднаа:

Pizzicaria(85 godina):"Za mene je Roma umrla zajedno sa meni dragim Frankom Sensiem.Takođe mislim da nismo velika kompanija i da je Roma većini koristila za lične interese.Pitao bih i za uloge Montalia, Pradea i Kontia tj za šta oni zarađuju pare.Već godinama nismo videli kvalitetnog igrača u Romi, Menez je plaćen 14 miliona a to je samo dečko koji već godinama "obećava" a takvi igrači se ne plaćaju toliko.Zatim smo kupili Baptistu za 11 miliona i dali mu ogroman ugovor, a on se trenutno izležava u Romi.Kao bivši fudbaler mogu reći da je ponašanje Tottia na meču sa Interom potpuno ne prihvatljivo, da vas podsetim da je Panucci koji je takođe dosta godina igrao u Romi za sličan potez kažnjen tako što je izbačen iz tima i nije bio registrovan za takmičenje u evropi.Ja sam davno bio golman u moje vreme su se igrači pljuvali, i to je veoma loša navika, ali da kapiten ostavi svoju ekipu kad joj najpotrebniji i ode u kući, e pa to je zaista za ne poverovat.Takođe bi poručio gradonačelniku Alemanu da se on odmakne od Rome ima on važnijeg posla u Rimu ima previše Rupa na putu."

Achille Leoni: "Već koliko godina nismo dobili kvalitetnog napadača ili štopera iz našeg omladinskog pogona.Sada kad je Montali postavljen na mesto direktora za ljudske resurse to bi trebalo da je njegov reon ali on se bavi nekim drugim stvarima.Zašto mladi i talentovani igrači kao što je Pigliacelii ne treniraju barem 2 puta nedeljno sa prvim timom.Takođe bih postavio pitanje ili ti preporučio svima ovde da dobro razmisle zašto je Bekam doneo toliko para Realu a Totti Romi skoro ništa(prim.aut Misli se na sponzorske ugovore i prodaju dresova)."

со новиот сопственик на зима очекувам да се сменат многу работи но како што кажав најпрво „управата“.

исто ќе се надоврзам на последниов за младинците...
Пиљачели: Идниот Паљука како што го нарекуваат, младински репрезентативец досега не избрани ни секунда во првиот тим.
Маломо: заинтересирани беа и милан и интер, исто младински репрезентативец-изиграни минути 0
Бертолачи: Испратен на позајмица во Лече постигна еден гол досега
Д’Алесандро:На позајмица во Бари а можеше да биде одлична замена за првотимците
Окака: Зимава 100% заминува
Амаро Чичирети: „Новата десетка“ во Рома еден од најдобрите во младинскиот состав....

исто да напоменам дека младинскиот состав на рома минатата сезона ја освои лигата а и сезонава се на врвот
многу тешко ми паѓа кога ја гледам рома вака.... очигледно е дека има луѓе кои сакаат да ја осакатат и да профитираат....ако не знаете да водите клуб ОДЕТЕСИ!
 
На врв Bottom