Фан Клуб: Рома

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Јас кога зборев дека на Раниери му е краен дострел во кариерата второ место, мислевте дека сум љубоморен што Рома е пред Јувентус на табелата(зборам за лани). Едноставно се уверивте дека човекот е дебил и време му е да игра шах со пензионерите покрај Тибар
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Јас кога зборев дека на Раниери му е краен дострел во кариерата второ место, мислевте дека сум љубоморен што Рома е пред Јувентус на табелата(зборам за лани). Едноставно се уверивте дека човекот е дебил и време му е да игра шах со пензионерите покрај Тибар
брат и да знаевме дека е олкав дебил ние не сме криви.... макар без тренер да изигравме неколку кола можда ќе се ослободеше некој што е барем 3% подобар од копуков....

исто во моментов ме нервира праде, негова најсветла точка е доведувањето на менез и друго ништо време е да замине и тој
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
брат и да знаевме дека е олкав дебил ние не сме криви.... макар без тренер да изигравме неколку кола можда ќе се ослободеше некој што е барем 3% подобар од копуков....

исто во моментов ме нервира праде, негова најсветла точка е доведувањето на менез и друго ништо време е да замине и тој
Ви кажував лани дека Раниери е човек за една сезона и второ место повеќе неможе едноставно толку е максимумот
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
вие го зборувавте тоа за Раниери кога почна сезоната, нормално и јас не бев задоволен што Раниери го назначија тренер, но признајте со низата од 24 утакмици без пораз од кои 19-20победи ве изненади човекот и тогаш ве немаше да зборувате како Раниери бил лош тренер итн...
истото е и со мене, Раниери доби доверба кај мене со таа низа што ја направи, но сега сватив дека не е тренер за Рома!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
вие го зборувавте тоа за Раниери кога почна сезоната, нормално и јас не бев задоволен што Раниери го назначија тренер, но признајте со низата од 24 утакмици без пораз од кои 19-20победи ве изненади човекот и тогаш ве немаше да зборувате како Раниери бил лош тренер итн...
истото е и со мене, Раниери доби доверба кај мене со таа низа што ја направи, но сега сватив дека не е тренер за Рома!!
Јас уште тогаш зборев дека нечини му тргна таа сезона сега ги има скоро истите играчи зошто нема исти успех?Можеби ќе се опорави до крај ама нема да има некој успех барем за Серија А се губи чоекот нема да знае што измени да прави
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
вие го зборувавте тоа за Раниери кога почна сезоната, нормално и јас не бев задоволен што Раниери го назначија тренер, но признајте со низата од 24 утакмици без пораз од кои 19-20победи ве изненади човекот и тогаш ве немаше да зборувате како Раниери бил лош тренер итн...
истото е и со мене, Раниери доби доверба кај мене со таа низа што ја направи, но сега сватив дека не е тренер за Рома!!
Во Јувентус немаше таква серија ама затоа пак пред три сезони успеа да земе по 4 бода од Интер, Милан и Рома и 6 од Лацио. Муабетот ми е дека знае да се згреши по некад но тоа никогаш не му е доволно да освои трофеј со тимот кој го води. Таква карма има човекот, едноставно е роден лузер.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
Mirko Vucinic, Adriano & Stefano Okaka Want To Leave Roma ...

Мирко наш е накурчен бидејќи Раниери го извади рано со Парма , и така си планира или Интер , или некаде таму горе на Гринич , Лондон. Окака со краткиот престој во Фулам се опушти и мисли дека е суперстар и треба прва постава да игра пред Адријано, Бориело или Тотти. А да , и кога веќе го спомнав буци , и Адриано има такви амбиции да си иде . Јануарскиот трансфер период ке биде доста клучен за Рома , да се надеваме на што подобро .
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.006
Поени од реакции
2.043
Окака нека замине веднаш,сметам дека не ни е потребен.Вучинич сакам да остане,многу битен играч за РОМА,а и да замине не у ИНТЕР туку надвор од ИТАЛИЈА(мислам нема смисла да јачаме конкуренција).
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
што се однесува до мене сите тројца се слободни ќе најдеме други
вучко се заака по парите , интер му нуди дупло поголема плата од рома
окака незнам што очекува он кога не може да се спореди со тоти и бориело
адриано уште не заиграл не му се свиѓа во рома
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
значи ова околу заминувањата на некои играчи од Рома се на база на шпекулации и никој досега нема дадено изјава,кога ќе прочитаме изјава тогаш можеме да им судиме на овие играчи, сега за сега не ги читајте тие шпекулации
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
мора да се остане со ладна глава и без паника да се дочека декмври,јануари со нов газда и нов сопственик
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
мора да се остане со ладна глава и без паника да се дочека декмври,јануари со нов газда и нов сопственик
ехеееее друже далеку е јануари не смо Вардар па јануари месец да го чекамо нели??до јануари пола сезона мора да се победуа до тогаш,али ние нажалост тоа не го праемо ( барем засега ) се надевам против Лече у чисти 3 бода и чиста победа од 3-0 па да видимо....
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
еве ги повиканите за со Лече, сега сите се враќаат Де Роси,Менез,Серџо и Мирко!! само Пизаро е повреден...

radosna vest!! u spisak za utakmica sa Lece su povikani De Rossi,Sergio,Menez i Mirko!!! znam da nema svi da pocnu iz prve neko mos nema ni da igra,ali radujem se sto su opraveni iz povrede!!! :D jedino Pizara nema jer se povredio
Baptista
Bertagnoli
Borriello
Brighi
Burdisso N.
Cassetti
Castellini
Cicinho
De Rossi
Juan
Lobont
Menez
Mexes
Okaka
Perrotta
Riise
Rosi
Simplicio
Totti
Vucinic

незнам што треба да се случи да не ги победиме Лече!!
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Интересна ситуација во Рома, играчите немат земно плата 4 месеци. Ако продолжи вака клубот ке му биде пишана парична казна и одземање на бодови. Ситуацијата во клубот е многу лоша. Во продолжение ќе копирам од ссрпска страна дел од разговорот на поледниот состанока на рома кој добро опишува каква е состојбата во клубот, но се надевам дека со доваѓањето на новиот газда се ќе крене не подобро:

Juče oko 15 časova je počeo sastanak dioničara čiji glavni cilj je bio usvajanje budžeta za ovu godinu.Na početku sastanka je pročitano pismo trenutne predsednice Roselle Sensi:

"Roma je danas veoma poznat i cenjen klub u evropi.Već godinama se nalazimo u vrhu evropskog fudbala , a 7 godina uzastopno učestvujemo u evropskim takmičenjima.Poslednjih 10 godina Roma je osvojila jednu titulu i 6 puta je bila drugoplasirana, što je donelo povećanje prihoda od TV prava.Brojevi govore da se broj navijača Rome znatno povećao, i to ne samo u Italiji već i širom sveta što ranije nije bio slučaj.Što se tiče prodaje kluba proces je započeo, kada dođe novi vlasnik čestiat ću mu i zatražit od njega da se potpuno posveti klubu i da uradi najbolje za Romu.Svih ovih godina moja familija se toliko žrtvovala za Romu, ali je bila nagrađena od strane fenomenalnih i jedinstvenih navijača kakve malo koji klub na svetu ima.Na kraju bih želela da se zahvalim svim deoničarima koji su bili svih ovih godina uz nas, podjednako i onima koji su nas podržavalii i onima koji su nam bili opozicija."

Nakon pročitanog pisma usledila je rasprava prvi za reč se javio Angeletti

"Ja bih prvo želeo da pitam gde su pare od prodaje Akvilanija, jer je posle njegove prodaje dug kompanije i dalje nastavio da raste.Takođe bih pitao u vezi sponzora, zar nije mogao biti nađen bolji sponzor od Winda jer od njihovih sredstava ne može da se isplati ni Totiev ugovor, dok on ima i privatnog sponzora Vodafon koji je direktan konkurent Windu(prim.aut Vodafon isplaćuje više novca Tottiu godišnje nego Wind Romi), zaista apsurdna situacija."

Grotti:"Vratio sam se juče iz Lourdessa belim vozom, i zaista verujem u Anđele ali se nadam da novi vlasnik Rome neće biti Angelini(Anđeo) a ni Angelucci."

Carlone:"Svih ovih godina nije postojalo nikakvo poštovanje prema malim deoničarima.Kada sam postao udovac preselio sam se na drugu adresu, ali članska karta mi nikad nije stigla, evo danas je bacam i odlazim odavde za čitav život."

Pizzicaria(85 godina):"Za mene je Roma umrla zajedno sa meni dragim Frankom Sensiem.Takođe mislim da nismo velika kompanija i da je Roma većini koristila za lične interese.Pitao bih i za uloge Montalia, Pradea i Kontia tj za šta oni zarađuju pare.Već godinama nismo videli kvalitetnog igrača u Romi, Menez je plaćen 14 miliona a to je samo dečko koji već godinama "obećava" a takvi igrači se ne plaćaju toliko.Zatim smo kupili Baptistu za 11 miliona i dali mu ogroman ugovor, a on se trenutno izležava u Romi.Kao bivši fudbaler mogu reći da je ponašanje Tottia na meču sa Interom potpuno ne prihvatljivo, da vas podsetim da je Panucci koji je takođe dosta godina igrao u Romi za sličan potez kažnjen tako što je izbačen iz tima i nije bio registrovan za takmičenje u evropi.Ja sam davno bio golman u moje vreme su se igrači pljuvali, i to je veoma loša navika, ali da kapiten ostavi svoju ekipu kad joj najpotrebniji i ode u kući, e pa to je zaista za ne poverovat.Takođe bi poručio gradonačelniku Alemanu da se on odmakne od Rome ima on važnijeg posla u Rimu ima previše Rupa na putu."

Achille Leoni: "Već koliko godina nismo dobili kvalitetnog napadača ili štopera iz našeg omladinskog pogona.Sada kad je Montali postavljen na mesto direktora za ljudske resurse to bi trebalo da je njegov reon ali on se bavi nekim drugim stvarima.Zašto mladi i talentovani igrači kao što je Pigliacelii ne treniraju barem 2 puta nedeljno sa prvim timom.Takođe bih postavio pitanje ili ti preporučio svima ovde da dobro razmisle zašto je Bekam doneo toliko para Realu a Totti Romi skoro ništa(prim.aut Misli se na sponzorske ugovore i prodaju dresova)."

Fabio Palma (obratio se direktno Roselli Sensi):"Mi mali akacionari nismo nikad bili pitani nizašta, vi ste kompaniju(klub) koristili za ispunjavanje ličnih interesa"

Rosella Sensi (Replika):"Znate, za takvu vašu izjavu bi mogla da vas tužim"

Fabio Palma: "Mogao sam i ja vas da tužim kada ste prodali Trigoriu, ali nisam to hteo zbog kluba koji volim, jer bi sve finansijske knjige završile na sudu a iz njih bi moglo da se vidi mnogo."
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
ауу доста интересно ова бчера што се случувало, се гледа дека во Рома секој си работел за лични интереси, се надевам сега сите ќе си одат, посебно таа офцата Росела,Праде па и Конти кој нема некаква посебна улога во управата, со овие во пакет и Раниери, ќе го заборавев!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom