Фан Клуб: Рома

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
кога го гледам клипот ме фаќа носталгија за убиствениот напад што го имавме
монтела тотти касано
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^да додадам Батистута и Делвекио

--- надополнето ---

ROMA (4-4-2): Lobont; Cassetti, Mexes, N. Burdisso, Riise; Taddei, Brighi, Pizarro, Perrotta; Totti, Borriello.BASILEA (4-4-2): Costanzo; Inkoom, Ferati, Abraham, Safari; Shaqiri, Yapi Yapo, Huggel, Stocker; Frei, Streller.

ќе ставам и линче за гледање....
а за утакмицата што да кажам освен да обрнат пажња на Фреј и да ги реализираат шансите, фаворити сме и треба да победиме, со победа над Базел ќе завршиме голема работа

--- надополнето ---

еве и линк
http://atdhe.net/26052/watch-as-roma-vs-fc-basel
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.605
Поени од реакции
6.948
Ајде со среќа колеги очекувам победа на Рома изразена со 2 гола ...
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.971
Поени од реакции
2.013
Kakva asistencija od Totti (Y),Boriello se izvadi za prvata sansa .. ajde taka da prodolzime . 3-1 konecen rezultat
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Kakva asistencija od Totti (Y),Boriello se izvadi za prvata sansa .. ajde taka da prodolzime . 3-1 konecen rezultat
Го погоди резултатот ама контра брат .

За утакмицава КАТАСТРОФА загубивме од Базел алооооооооооо никој друг туку Базел и сега шо ќе бркаме победа таму епа нема грешка.Не знам кој попрво да го обвинам да се немало мотив ,желба за игра срамота е веќе публиката шо оди да ги гледа неможам да издржам веќе.Баш да видам на шо ќе се вадат сега значи до нова година нема шанси да се управиме ќе бидеме катастрофа топло ладно цццццц.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Ебаго ме остави оваа Рома гладен сга, само она ме заеба на листе. Оваа вечер повеќе навива за Рома него за Баерн :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
дефинитивно загубена сезона најдобро е што побрзо да се испадне од лш и купот и да се фокусираме на серија а па од нова година со нови засилувања, нов менаџер и да атакуваме на местата кои носат во европа друго нема....
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
И повторно по незнам кој пат си го прекршувам ветувањето и ве пишувам.. -100 евра денеска ништо фазла. :S

Жмк.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
и јас исто така.....лошо е да се вложи поголема цифра на Рома-и јас сум еден од нив:kesa:
 
На врв Bottom