Фан Клуб: Рома

P

PewDiePie

Гостин
Бориело кај вас игра добро,кај нас не можеше да го издржи притисокот. :toe:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Прво полувреме добро изиграа а фторо пак се опуштивне и за малце ќе не казнеа али добро испадна на крај :)
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Одлична игра за Хуан немам зборови не го остави да мрдне Тони чиста 10 , а за останатите не коментирам оти пак ќе ја посеревме последните 15 минути.Браниме водство абе оди стчи ги бе Раниери бе али се испадна супер ајде во среда со Базел нека мавне некој ПОКЕР.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Ова е добро Рома тепаше а ја + си фатив спортска :) добро е,на ред е сега со Базел... и нерешено би одговарало али ипак ја мислим ќе победимо и 1 гостинска победа ќе напраемо..како што знам немамо нели ??? :/
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Бориело кај вас игра добро,кај нас не можеше да го издржи притисокот. :toe:
добар беше и кај вас, според мене... 15гола во сериа а за Милан во една сезона се за респект
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^не, се оправа од повредата, никако да заигра како што треба, кажав јас за Адриано, од него очекувам резултати на пролет во вториот дел од сезоната :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
повиканите за со Базел
Baptista
Borriello
Brighi
Burdisso N.
Cassetti
Castellini
Cicinho
Doni
Greco
Juan
Lobont
Mexes
Okaka
Perrotta
Pizarro
Riise
Rosi
Simplicio
Taddei
Totti
забележувате Де Роси,Мирко и Менез аут!!
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
1.971
Поени од реакции
2.013
Neka odmaraat i ovaa utakmica pa posle kje stegnat zubi.Pastore izjavil deka idol mu e Francesco Totti.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Neka odmaraat i ovaa utakmica pa posle kje stegnat zubi.Pastore izjavil deka idol mu e Francesco Totti.
абе има некои не го сакаат, али Тоти како фудбалер е идол на мноогу играчи помлади од него,а оние од неговата генерација го почитуваат ,некои само јадат бурек дека Тоти е почитуван само во Рим, но не е така, Тоти го сакаат како во Италија така и во цел свет, како обичните фанови така и фудбалерите... попрецизно Тоти го мразат фудбалерите и фановите на Лацио, али тоа си е нормално, впрочем како може некоја цура да сака некој момак доколку тој ја силувал....:toe:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
roma-statistiche.jpg
Еве како стојат со минутажата до сега
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
очекувам и окака малце да го видиме не сакам да замине на зима

а слушам ќорите лацијали сакале да прават инцидент на мечот РОМА-ЏЕНОВА! каква патетика се само.....се што добиле е само 2-3 шамари и 1 клоца хаххахахах
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
114
Поени од реакции
36
Се загледав клипчиња од Рома на youtube па решив да ставам еден на форумов. Иако е качен пред 3 години го немам гледано али стварно ме воодушеви. Во него се собрани подолем дел од прекрасните додавања на Тоти. Насловот кажува се друго: Francesco Totti - The Passing Machine, уживајте...

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^клипот морам во месецот да го изгледам 2-3 пати и свршувам на него, од 1:04 најубата асистенција што ја имам видено, плус онаа во финалето на ЕУРО 2000(петата до Томази мислам кој асистираше до Делвекио,али Тоти заврши пола од работата)
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Вечер ги жалам Базел ама мора некој да си го однесе подебело мислам дека покер ќе фанат,не смееме да се избрукаме вечерва очекувам сигурна победа.
 
На врв Bottom