Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^јас доколку ги сметав постовите за провокација ќе реагирав до сега, башка гледам дека tifoso 88 е нов член па покажав толеранција спрема него :) а и неговите постови за "евреите" тешко дека ќе ме испровоцираат...
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
tifoso 88 сиктер од овде под сместа !!!!! не замарај гл*пак еден !!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
tifoso 88 најголема патетика после кире интер во фан клубов си хахахах ако ти имаш 2 чисти од фудбал јас го сечам на плоштад хахахахахах ама добро е што од време на време доаѓаат вакви фаци да ми го разубават денот со смеење :)
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
114
Поени од реакции
36
Може ли некој да го пише составота на Рома за утрешниот меч со Џенова? Не се во можност да настапат поголем дел од стандардните првотимци (Вучинич, Менез, Де Роси, Пизаро, Перота, Адриано, Тадеи, Серџо), а таман мислев дека ке крене Рома со победи повторно баксуз ситуациј. Но и покрај кризата со играчи да ес надаме на победа!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
менез и бориело да ја изиграат цела ќе биде супер
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
се очекува овој состав да излезе против Џенова, го нема Менез, но ќе видиме, ова не е конечно!!
ROMA (4-4-2): Lobont; Cassetti, Juan, Burdisso, Riise; Taddei, Pizarro, Brighi, Perrotta; Totti, Borriello.
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Од составов ме фаќа страв не знам оти ама Касети , Тадеи ,Перота ќе има ли крај на вие играчи некогаш ајде нема веза вечер ќе видиме или ќе крекаме или нова катастрофа .

И ќе заборавев поздрав до Тифосо 88

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
мене па ме радувашто Тадеи ќе игра :)

--- надополнето ---

ајмооо победа вечер, ништо другоо!!! Форцаааа Рома!!!

--- надополнето ---

тоооо Бориелоооо ајде второ уште подобро да не се затворат па да го примаат само вака офанзивна игра и пресинг, големо бравооо
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
не гледав цела но од каде што гледав добро изигравме тоти топката ја чуваше како очите :) само мора да се поработи на страничните позиции таму сме најслаби
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
фала богуу победааа!!! нека ни е честита, од оваа утакмица едно сватив, Тоти треба да игра како плеј позади напаѓачите, Бориело стандарт, тоа му е работа!!

сега кога ќе се вратат Мирко,Де Роси и Менез атакуваме на нови победи со Базел дома и Парма во гости!!!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Ах бееее, глеам бедните Лациалчиња почнале на темава да тролуваат. Ајт ке замолам троловите како типацер 88 да си глеаат своја работа и да не го дрват овдека :) Знаеме знаеме дека ве издупивме, сме ве дупеле и ке ве дупиме и све тоа, али не мора да замарате до толку. Идете најдете си друга занимација освен Рома фор фак сејк.
 
На врв Bottom