Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.873
Поени од реакции
8.724
Смолинг, Лоренте, Кумбула(повредени) и Челик(суспендиран) ги немаме за со Интер, во средата Шарави ја заврши сезоната, што значи немаме замена за Жалевски и Спина, Карсдорп одамна му заврши сезоната ради повреда. Шарави мењаше и во напад. Во средина Матич се враќа одморен од суспензија, заедно со Кристанте кој нема земато здив 2-3 месеци игра редовно прва постава по 90мин. Вајналдум исто е повреден. Опции за во средина Бове и Камара. Во напад Белоти е со пукнато ребро и тој дали ќе се врати, Дибала исто е повреден и чудо ќе биде да го скоцкаат да може да игра 10мин против Интер, Мурињо мислам дека изјави дека нема да рачуна на него. Остануваме со Пелегрини, Абрахам, Солбакен и крајна опција Волпато кој против Монца покажа дека не го бива и за 30мин како замена да придонесе нешто, исто и Солбакен уште под импресии игра во грч, односно ништо не игра и придонесува. Одбраната ако игра со тројца, Кристанте ќе им прави друштво на Ибањез и Манчини, значи Матич и Бове ќе почнат и Камара како опција од клупа.

На клупа вајда ќе бидат цела примавера, децата...

Незнам што толку несреќи со повреди не затераа, од како се повреди Смолинг реков ќе тргнеме низ брдо... А испадна уште полошо со нови повредени..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Смолинг, Лоренте, Кумбула(повредени) и Челик(суспендиран) ги немаме за со Интер, во средата Шарави ја заврши сезоната, што значи немаме замена за Жалевски и Спина, Карсдорп одамна му заврши сезоната ради повреда. Шарави мењаше и во напад. Во средина Матич се враќа одморен од суспензија, заедно со Кристанте кој нема земато здив 2-3 месеци игра редовно прва постава по 90мин. Вајналдум исто е повреден. Опции за во средина Бове и Камара. Во напад Белоти е со пукнато ребро и тој дали ќе се врати, Дибала исто е повреден и чудо ќе биде да го скоцкаат да може да игра 10мин против Интер, Мурињо мислам дека изјави дека нема да рачуна на него. Остануваме со Пелегрини, Абрахам, Солбакен и крајна опција Волпато кој против Монца покажа дека не го бива и за 30мин како замена да придонесе нешто, исто и Солбакен уште под импресии игра во грч, односно ништо не игра и придонесува. Одбраната ако игра со тројца, Кристанте ќе им прави друштво на Ибањез и Манчини, значи Матич и Бове ќе почнат и Камара како опција од клупа.

На клупа вајда ќе бидат цела примавера, децата...

Незнам што толку несреќи со повреди не затераа, од како се повреди Смолинг реков ќе тргнеме низ брдо... А испадна уште полошо со нови повредени..
Лично мислам дека имаме добри касапи во одбрана…
Среден ред, така-така… Бове цела сезона го чекаме да покаже нешто, ама изгледа мистерот бил во право што не му даваше минутажа! Камара знае и да покаже нешто…
Жала, Спина, Матич и Кристанте ќе мора да издржат! Добри се они! Најдобро би било да поведеме, па да мењава и брани резултат…
Нападот, би било идеално време Тами да се разигра бар на утакмициве до крај! Лани разараше! Он може и мора да ја превземе ѕвездата од Дибала! Пелегрини исто океј играч!
А тоа Солбакен-молбакен, Волпато и остали превара играчи ич нека не ги пушта! Подобро на деца од примавера да им даде шанса!!

Бар јас навијачки оптимизам имам… (иако скапо не кошта Монца!)
Форца!
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Другови, тоа е тоа…!
4 кола до крај, пет бода зад Јуве(со меч помалку), пет зад Интер, три зад Милан, и исто со Аталанта…
Монца не еба убаво.. мада ако сме реални, наше беше да си наштекаме бодови со време!
Сега само теоретски шанси имаме за четврто место…

Болоња, Салернитана,Фиорентина и Специја до крај! Веќе не викам лесни противници, оти киксаме и против вакви.
Значи да тепаме се до крај, а Интер/Милан да кикснат на две! :toe:

Јуве е уште мистерија, та дал ќе им одземат бодови, та нема, та колку…

Да не правам калкулации… се е можно до крај! Буквално освен Наполи, се друго од 2-ро до 6-то место може да биде карамбол.
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.224
Поени од реакции
3.220
Другови, тоа е тоа…!
4 кола до крај, пет бода зад Јуве(со меч помалку), пет зад Интер, три зад Милан, и исто со Аталанта…
Монца не еба убаво.. мада ако сме реални, наше беше да си наштекаме бодови со време!
Сега само теоретски шанси имаме за четврто место…

Болоња, Салернитана,Фиорентина и Специја до крај! Веќе не викам лесни противници, оти киксаме и против вакви.
Значи да тепаме се до крај, а Интер/Милан да кикснат на две! :toe:

Јуве е уште мистерија, та дал ќе им одземат бодови, та нема, та колку…

Да не правам калкулации… се е можно до крај! Буквално освен Наполи, се друго од 2-ро до 6-то место може да биде карамбол.
Толку беше златен.. Можеме само да жалиме ради повредите што ни се задесија.. Можеме да жалиме и што немаме поквалитетна клупа но што е тука е.. Немаме сила за таков луксуз сепак сме екипа која годинава играше ЛЕ а не ЛШ.. Греота е да се напаѓа у овој случај Мурџо (ова зборам за по социјалните мрежи) .. Овој пат стварно не е крив за ова што се случи последниве 2-3 недели.. Затоа и таа поддршка на Олимпико..
Фокусот оди само на ЛЕ со сите сили таму можеме и мораме Леверкузен да го пројдеме доколку се вратат сенаторите..
Помеѓу Левер ни е Болоња таму нека играат Бовевци, Милиња, Керамитсиси..
Ќе чекаме добри вести деновиве за опоравување кај поважните фудбалери..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Браќо вечер е денот Д за нас!
Или ќе не биде, или не, прашање е сега!

Верувам, ама стварно верувам дека можеме да ги натртиме како вчера Интер што го натрти Милан!

Дибала веројатно нема да биде во тимот, Солбакен немал право на настап (за наша среќа :icon_lol:), Смајлинг на клупа по доолго време, едино Вијналдум не знам…
Друго се е познато. Банда ама со команда! Мурџо е традиционално добар во европа, и верувам дека ќе го надмудри Чави.

Форца :oleee:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.612
Поени од реакции
43.451
Честитки, две европски финалиња две сезони по ред не е мала работа за Рома, вака или онака Мурињо сепак испишува историја со овој клуб а ростерот му е далеку од доволен за вакви достигнувања, се надевам ќе освоите и оваа сезона.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.786
Најслабата Рома во последните десет години, со речиси сите корисни играчи повредени во болница , единствен кој контиунирано игра без повреда е Манчини и Рома поврзува две европски финалиња едно по друго, да не сум прочитал збор лош за Специјалниот како што има по балканските групи, човекот што прави со овој тим на Рома не е за верување.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.224
Поени од реакции
3.220
3 дена до Будимпешта..

Како што се ближи финалето се повеќе страв и паника ме фаќа..
Ќе не биде ли брачо Романисти?
Мурињо веќе 2 недели во Италија туристички се натпреварува.. Се штедат сите сили и играчи за нас големото финале..
Ич ама ич не му верувам за Дибала дека бил повреден или незнам што.. Истото и за Пелегрини го мислам.. Блефира Мурџо наш..
Смолинг, Љоренте, Џини, Шарави што имаја повреди влегоја во натпреварувачки ритам..
Не ја знам ситуацијата со Спинацола.. Мислам дека и тука Мурџо го одмара Спина, знаеме сите кој баксузи сме..
Се на се мислам дека едино Кумбула ќе биде отсутен што и не е некој голем зијан покрај здрави Смолинг, Љоренте, Манчо и ете Ибањез од клупа..
Кај Севиља што знам само Акуња ќе биде отсутен он доби црвен со Јуве..
Со овие доле на терен мора многу паметно да се одигра.. Кучиња се.. Ако намирисаат крв готови сме.. Не смее никако опуштање, до последниот свиреж сконцентрирано..
Они имаат 6 титули а Мурџо 5 од 5 финалиња..
До вторник онаму ќе се знае што и како за финалето..
Да се потсетиме победникот оди директно во ЛШ и ќе биде во првиот шешир при ждребпката..

Не би сакал да ги коментирам перформансите во Серија А.. После ова финале многу нешта ќе се знаат и во кој правец ќе оди Рома и најважно со кого..
Форца Рома браќа и сестри се читаме деновиве!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.873
Поени од реакции
8.724
Спинацола бил спремен за од прва минута, за Дибала велат дека не е спремен за од прва, Али веќе два дена си тренира редовно со тимот, можеби ќе го чува за второ полувреме како џокер
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.599
Поени од реакции
6.068
Ако тепате ќе идат 5 тимови од Италија у ЛШ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom