Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
3.Рома 56
4.Милан 53
5.Интер 51
6.Аталанта 48 натпревар помалку..

Добро е многу, многу битна победа.. И тоа од 3 : 0 со прљава екипа како Удинезе..
Промашен пенал на Брајан, погоден оквирот на голот.. Како да сакаме да се бетонираме на првото место сега со 27 пати погоден оквир оваа сезона.. Али добро Бове дочека одбиена па погоди за 1 : 0.
Радува голот на Пелегрини да се дигне психички од она сивило во вистинско време.. Па и одлично им возврати на ултрасите кои пред натпревар извадија натпис со поддршка за него..
Друга работа е што и Абрахам погоди.. Му требаше и нему овој гол пред реваншот со Феенорд..
Белоти каква асистенција за 2 гол... Мама миа мислиш во Тоти се преобразил петелот..
Патрисио скина пенал на 2 : 0 за мирен финиш и помалку бедоксини и диазепами.. Знаеме на све што е Рома способна...
Љоренте е човек за нас.. Да се откупи обавезно братот.. Стабилен многу..
Мурџо... Мурџо чиста 10ка како ги изменаџира играчите и минутите.. Без Дибала а на 15 мин пред крај ги стави Абра, Жалевски и Спинацола.. Нешто порано влезе и Матич.. Без сенаторите што би се рекло лесно го добивме мечов..
ОК и тие без Делофеу и Бето кој им се пола екипа.. Ама кого боли цеф.. Трите бода останаа на Олимпико..

Следен противник Феенорд во четврток пред преполниот Олимпико..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Другови, вчера здравјето ми го земаа нашиве..
Све им е*ам, им текна во 80’ да се разиграат!
Ел Шарави блесна како за второ-разреден играч, а Тами првокласниот абер нема да се врати во ланската форма..
Среќа па Дибала го имаме..!
Феенорд поминат, Леверкузен исто го сметам за прелазен тим…
Арно ама распоредот во лига ни е лудница..
Make or break ќе бидат следниве неколку недели..
Многу сметки можеме, а и треба да поматиме..
Форца !!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Многу зезнато е што Смолинг се повреди, изгледа истегнат мускул, ќе го немаме сигурно 3-4 утакмици
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
После победата над Феенорд 2 : 1 во екстра 4 : 1 одиме на Леверкузен на 11.05..
До тогаш 4 лигашки натпревари од кој 1 вонредно коло..
г Аталанта
д Милан
г Монца
д Интер
Права гужва се створи со враќањето бодови на Јувентус ние паднавме на 4 место Интер дојде на 54 бода а Милан има зицер за порамнување со нас..
Ako се добие Аталанта дома со Милан би одговарало и нерешено.. Но колку може Рома после продужетците во ЛЕ е знак прашалник..? Ќе ротира нешто Мурџо тоа е сигурно..
Одбраната во тројка ќе бидат Ибањез, Манчини и Љоренте.. Смолинг по првичните прегледи можно е за Леверкузен да се врати.. Голем проблем ќе биде тоа..
Исто и со Џини кој 3 недели ќе биде надвор од игра..
Да се победи утре прво натпревар по натпревар.. Доколку издржиме после овие 4 натпревари на 4 место или тука бидеме со бодови ќе се игра на два фронта до крај.. Доколку издишиме сега ЛЕ ќе биде единствениот пат до ЛШ и трофеј..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Мене ми се врати надежта на текмата со (едит:Феенорд)Бенфика!
Иако не сум фан на Мурџо, типот покажа зошто има 150+ утакмици во европа и еден тон трофеи!
Тактички изиграно, со вистински мајсторлук кај измените! Исклучително тешка текма, која ја водеше брилијантно!
Пред да го пушти Дибала, го прашал дали е спремен, и ако почуствува болка, сам да излезе веднаш! За тоа ја чувал и последната замена. Плус продужетци…
Мајсторлук невиден! Победата оди само и само на негова сметка.
Гледам на темана за серија А, нешто Пиоли ова-она цело време, ама изгледа никој не ја гледал Бенфика! На вакви текми потсетува кој е(или кој беше) Мурињо.
Така да, апсолутно не ме страв против Милан, зошто е мастер-клас за оној нивнион Пиоли, а плус и одморени ќе бидеме до тогаш…

Аталанта утре ми е покритична! Ние уморни, они јаки и дома!
Повеќе би ме радувало да извадиме бид таму, па да бркаме три против Милан дома.
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Мене ми се врати надежта на текмата со Бенфика!
Иако не сум фан на Мурџо, типот покажа зошто има 150+ утакмици во европа и еден тон трофеи!
Тактички изиграно, со вистински мајсторлук кај измените! Исклучително тешка текма, која ја водеше брилијантно!
Пред да го пушти Дибала, го прашал дали е спремен, и ако почуствува болка, сам да излезе веднаш! За тоа ја чувал и последната замена. Плус продужетци…
Мајсторлук невиден! Победата оди само и само на негова сметка.
Гледам на темана за серија А, нешто Пиоли ова-она цело време, ама изгледа никој не ја гледал Бенфика! На вакви текми потсетува кој е(или кој беше) Мурињо.
Така да, апсолутно не ме страв против Милан, зошто е мастер-клас за оној нивнион Пиоли, а плус и одморени ќе бидеме до тогаш…

Аталанта утре ми е покритична! Ние уморни, они јаки и дома!
Повеќе би ме радувало да извадиме бид таму, па да бркаме три против Милан дома.
Друже која Бенфика од прееска ја спомнуваш? :D
Јас со 4 бода ако извадиме овие 2 натпревари сум презадоволен.. Полна капа.. Локум..
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.902
Мене ми се врати надежта на текмата со Бенфика!
Иако не сум фан на Мурџо, типот покажа зошто има 150+ утакмици во европа и еден тон трофеи!
Тактички изиграно, со вистински мајсторлук кај измените! Исклучително тешка текма, која ја водеше брилијантно!
Пред да го пушти Дибала, го прашал дали е спремен, и ако почуствува болка, сам да излезе веднаш! За тоа ја чувал и последната замена. Плус продужетци…
Мајсторлук невиден! Победата оди само и само на негова сметка.
Гледам на темана за серија А, нешто Пиоли ова-она цело време, ама изгледа никој не ја гледал Бенфика! На вакви текми потсетува кој е(или кој беше) Мурињо.
Така да, апсолутно не ме страв против Милан, зошто е мастер-клас за оној нивнион Пиоли, а плус и одморени ќе бидеме до тогаш…

Аталанта утре ми е покритична! Ние уморни, они јаки и дома!
Повеќе би ме радувало да извадиме бид таму, па да бркаме три против Милан дома.
Forza Inter Roma
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Друже која Бенфика од прееска ја спомнуваш? :D
Јас со 4 бода ако извадиме овие 2 натпревари сум презадоволен.. Полна капа.. Локум..
Да се е*ам Феенорд цело време ги викам Бенфика :pos:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Ја гледам на телефон…
Среќа па телефонов прегреа, па морам да го исклучам..! Таман да не ги гледам јадовиве!

Освен Залевски и донекаде Пелегрини, сите се за стап!
Ибањез делува ко да им фалело играч, па викнале дете од улица да пополнува..
Тами топка не фана, Руи Патрисио има повеќе пасови него ли сите у средина…

Ај на толку фалење, го урочив Мурџо изгледа..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
@Curva_sud е тука натенане…
(Не можам да ти ја цитирам пораката од другана тема), ама ме изненади дека Руи Патрисио е за продавање?! Стварно ова?!
Еден ми е од поомилените играчи… :(

За Абра знам, веќе поодамна се шушка. И искрено, нека крши глава!

За Ибањез исто не знаев(не пратам до толку), ама млад е и надежен.. Ваљда можат за добра пара да го продадат. Искрено, не знам што да кажам за ова… имаме потреба од таков штопер што знае со топка, и да издрибла, и да нафрли.. Стварно е добар.

Инаку кој го викаш Миле? (Матиќ претпоставувам :pos:) и Белоти..?

Уфф.. не знам што да кажам…
Овој американецов не ми стои за некој што ќе го одврзе ќесето за добри(читај скапи) играчи. Се плашам дека што и да донесе ќе биде мачка во вреќа..
Ете Дибала ни се погоди, ама Вајналдум не..

Дефинитивно ни треба нов напаѓач, па и уште еден за ротација..

Инаку од тоа што јас го имам чуено(а, пак ќе речам ме сум многу упатен). Дибала сакал да си оди во тим што ќе игра за ЛШ и повисоки дострели, а и Мурињо го ставаат во некакви комбинации во други тимови..
Не знам колку е верно, ама мене ми звучи логично. На Дибала му фали ЛШ, а Мурињо ксј нас никогаш нема да добие играчи и тим како што сака..
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
@Curva_sud е тука натенане…
(Не можам да ти ја цитирам пораката од другана тема), ама ме изненади дека Руи Патрисио е за продавање?! Стварно ова?!
Еден ми е од поомилените играчи… :(

За Абра знам, веќе поодамна се шушка. И искрено, нека крши глава!

За Ибањез исто не знаев(не пратам до толку), ама млад е и надежен.. Ваљда можат за добра пара да го продадат. Искрено, не знам што да кажам за ова… имаме потреба од таков штопер што знае со топка, и да издрибла, и да нафрли.. Стварно е добар.

Инаку кој го викаш Миле? (Матиќ претпоставувам :pos:) и Белоти..?

Уфф.. не знам што да кажам…
Овој американецов не ми стои за некој што ќе го одврзе ќесето за добри(читај скапи) играчи. Се плашам дека што и да донесе ќе биде мачка во вреќа..
Ете Дибала ни се погоди, ама Вајналдум не..

Дефинитивно ни треба нов напаѓач, па и уште еден за ротација..

Инаку од тоа што јас го имам чуено(а, пак ќе речам ме сум многу упатен). Дибала сакал да си оди во тим што ќе игра за ЛШ и повисоки дострели, а и Мурињо го ставаат во некакви комбинации во други тимови..
Не знам колку е верно, ама мене ми звучи логично. На Дибала му фали ЛШ, а Мурињо ксј нас никогаш нема да добие играчи и тим како што сака..
Патрисио е стар веќе не е само киксот од вчера што го направи ама тоа може да му биде капак.. Време е за разделба со него.. Има многу млади голмани како оној Викарио од Емполи..
За Абра се разбираме..
Ибањез е дрво некастрено.. Какво дриблање друже заеби ти тоа.. Киксер невиден е.. До одреден датум од Јуни Рома мора да заработа со продажба ради ФФП па така он е прв на таја листа.. Нека кешираат Енглезине за него ја со кола ќе го носим до Лондон.. Примети баш задни 3 гола на негова душа идат.. Не утепа и на двете со Лацио лани мислам и со Интер истото го направи..
Миле е Свилар.. Вториот голман :)
Да и за Белоти исто мислам.. Или нова позиција или аут.. Ликот гол нема дадено во Серија А.. Цела сезона пројде.. Не знам Мурџо како не гледа во него идеален Перота.. Дај му само да трча он за голови не е.. Незнам во Торино играле може за него ама Рома е друга песна..
Вајналдум е само на позајмица.. Рома ќе бара попуст од Псж ако не добијат тука се разделуваат..
Фамилија Фридкин се далеку подобри од Палота и Бенедето.. Редовни на Олимпико.. Без пропуштен натпревар.. Пари може нема ама слободни фудбалери носат кој итекако се квалитетни.. Ауар и Н'дицка се спомнуваат најново.. Кој никад не би имале сила да ги купиме..
Дибала се заљуби во Рим.. Имаш право сака ЛШ.. Нашите притискаат да продолжи договор па ќе видиме.. Мислам ако остане Мурџо останува и тој.. Се ќе зависи како ќе се заврши сезонава.. Тука лежи зајакот..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Најдобрите два централни нека ни се повредила, Љоренте и Смолинг, нема да ги гледаме две недели. Исто и Дибала нема да игра сигурно со Милан а и Вајналдум.
Велам најдобрите два бидејќи покрај Смолинг кој е неприкосновен Љоренте игра зачудувачки одлично, дури не ми се верува како го погодивме овој играч.

Со Милан ќе биде многу тешко, дури би сакал во одбрана со два централни да испаднеме, со Манчини и Ибањез, можеби подобро ќе поминеме.
Автоматски споено мислење:

Во наредните 10 дена играме со Милан, Монца и Интер, без овие двајца во одбрана може да ни се случи слободен пад на табелата.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Најдобрите два централни нека ни се повредила, Љоренте и Смолинг, нема да ги гледаме две недели. Исто и Дибала нема да игра сигурно со Милан а и Вајналдум.
Велам најдобрите два бидејќи покрај Смолинг кој е неприкосновен Љоренте игра зачудувачки одлично, дури не ми се верува како го погодивме овој играч.

Со Милан ќе биде многу тешко, дури би сакал во одбрана со два централни да испаднеме, со Манчини и Ибањез, можеби подобро ќе поминеме.
Автоматски споено мислење:

Во наредните 10 дена играме со Милан, Монца и Интер, без овие двајца во одбрана може да ни се случи слободен пад на табелата.
Ќути ми се плаче.. Цела сезона што се градеше во серија А во 10 дена може да замине низ брдо.. Пишав и погоре овие натпревари се одлучувачки последните 3-4 кола се формалност.. Кому требаат бодови си тепа дали за Европа дали за опстанок..
Има некоја надеж можно е Јуве да биде суспендиран во Европа па така и 5тиот да биде учесник во ЛШ..
Со Милан вакви такви што сме премија е и нерешено па и Интер да тепа би имале сите по 57..
Љоренте да се откупи ќе биде топ.. Ама Лидс бараат 18 мил. што Рома тешко дека ќе ги издвојат ако не завршиме ЛШ..
Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1682504008188.jpg
Примавера го освоија купот синоќа..
Совладана беше Фиорентина во продолжение со 2 : 1..
Години наназад се на самиот врв децава ама сем сега Мурињо што прави прекоманда во 1 тим тоа порано го немаше..
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Кој го проколна в олку тимов?
Човече подобро е да напишам дека Патрисио, Манчо, Ибањез, Брајан, Матич, Жалевски и Спина се здрави..
Не се осудив да го пишувам списокот на повредени сигурно изгрејсонце ќе ме фатеше.. :place:
Како може бе? Во што е проблемот олку повреде што се случија сега кога е најбитно? Нема клуб во светов со толкав список на повредени..
Па барем Мурџо делеше минути и ротираше..
Од оние 3 од 4 натпревари горе што ги пишав како клучни за што понатаму ние освоивме само 2 бода.. Победата ни бега во последните секунди со Милан а вчера по ист рецепт примаме гол од Монца повторно при водство наше.. Ист рецепт напишав бидејќи 2 статива при нафрлената топка никој не ја бранеше..
Ужасно луѓе во сабота со Интер само победа е во игра за нас... Интер кој влегува во форма и почна да дава голови.. А со кој состав ќе биде нападнат Интер? Да се надеваме дека Дибала ќе се појави на терен..
После Интер следи Леверкузен во четврток..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Да не идам дефетистички тука… ама после Милан, и посебно Монца, ја више ги отпишав за 4-то место :(
Повредите, а и распоредот ни се најтешки токму на нас…
Па ј*бем ли га, кај ги најдоа сите стаклени во тимов..?! Дибала влезе на 30мин до крај и се сјеба по не знам кој пат! Друг на тренинг го отепаа… ужас!

Едино што гаам надеж и што навивам сега, е да освоиме Куп УЕФА!
Бар за ова може и мора да смогнеме сили..!

Веќе е сигурно дека Тами ќе оди во Астон Вила… колку пари ќе му земат не знам, ама ако американецот не одврзе ќесето, ќе си останеме со титулата од времето на Тоти..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom