Фан Клуб: Рома

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од runBABYrun, 1 февруари 2007.

 1. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.981
  Не го заборавај и Пелегринецот. :) Не е лош. Мораше магот да ги продаде Ел Ша и Пероти летово. И да земе салам лево крило, искусно.
   
  На Curva_sud му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.526
  Допаѓања:
  6.769
  На Заниоло му е продужен договорот, до 2024 година со плата 1.2 мил евра од наредната година. Нема никаква клауза во договорот, и агентот и играчот не им е во план да мењаат средина, али оној глупиот американец на лето ако му светнат очите има да го продаде све да му ебам
   
 3. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.981
  Ете Јувентус биле заинтересирани. :) Таман немаме проблем да им продаваме играчи. Можи и на ќорлено во Интер. :D
   
 4. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.981
  Магот во Арсенал од лето!? Фала курцу ќе се спасиме.
  И за стадионот дека доби зелено светло ми е срам да пишам. 50 години чекаа.
  Јас еве размислувам и навистина не знам кој ќе го замени Мончи.
  Треба јака чистка после мончи да се прави и ако бараат нов сд од сега да најдат за да може да се запознае со ситуацијата во клубот. Во спротивно ќе изгубиме уште еден прелазен рок. Сега Арсеналовци нека му ја мислат.
   
  На Boom Shaka Lakka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.526
  Допаѓања:
  6.769
  Официјален состав.. овој Марчано толку е лош, што направи да ми фали Хуан Хесус:вонзем:

  Во последен момент Олсен и Манолас отпаднаа ради повреди

  ROMA (UFFICIALE): Mirante; Karsdorp, Fazio, Marcano, Kolarov; Cristante, Nzonzi, Zaniolo; Schick, Dzeko, El Shaarawy.
  A disp.: Fuzato, Greco, Juan Jesus, Florenzi, Santon, De Rossi, Pastore, Coric, Kluivert.
  All. Di Francesco.
   
 6. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.981
  Рутински :)
   
 7. Curva_sud

  Curva_sud

  Член од:
  7 јуни 2011
  Мислења:
  3.144
  Допаѓања:
  1.932
  Чиста мрежа прв пат после 2001 година...
   
  На Boom Shaka Lakka, santino и Scirea им се допаѓа ова.
 8. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.526
  Допаѓања:
  6.769
  'Италијанска Рома' против Порто:rolleyes:

  Искрено не паметам кога последен пат сме имале толку италијанци во тимот... за дуелот со Порто, се очекува 6-7 италијанци во прва постава: Де Роси, Пелегрини, Кристанте, Заниоло, Флоренци, Шарави и Миранте
   
 9. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.694
  Допаѓања:
  28.055
  Вчера низ интернетов начекав инфо дека Мирабели е планиран како замена доколку си отиде Монки.
   
 10. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.526
  Допаѓања:
  6.769
  И јас ја прочитав жалната вест
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 11. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.981
  Јас друже за Аулисио прочитав. Како и да е ќе го освоиме светот и со едниот и со другиот. Ќе летаат со авиончето. :)
  Палота повеќе и повеќе тони со кадровските решенија. :)
   
 12. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.526
  Допаѓања:
  6.769
  Само Сабатини да се врати сакам
   
 13. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.981
  Пупоне и јас би сакал, ама тешко.
   
  На Boom Shaka Lakka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.526
  Допаѓања:
  6.769
  Очекувам двобој нешто налик оној со Шахтјор лани. Минимална предност, ама да поминеме, едноставно мора да и се идмаздат, тоа е добар мотив!!

  За некое време ќе испадне официјалната постава, Олсен бил спремен и можно е да почне на место Миранте
   
 15. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.981
  Седум Италијанци во прв тим. Интересен податок. Ќе видиме како ќе изиграат.
  Вечерва сум без очекувања, но со надеж за позитивен резултат.
  Ништо нема да ме изненади искрено. Ни брука, ни газење.
   
  На Boom Shaka Lakka му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: