Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Kој јадев бурек дека Скорупски е одличен голман и нема потреба од мењавање будалана Олсен ни го донесе..Не дека до сега бранеше лошо ама последниве 3 натпревари е сивило..
Фацио, Маркано, Коларов, Хесус, Пероти (само поради годините) и Џеко мора да се продадат .
Тимот да се надоградуе околу Карсдорп дечкото со овие игри купи барем уште 1 сезона на Олимпико.
Манолас, Заниоло, Шик, Клајверт и Ундер се играчите кои мора да останат летово во Рома . Од другине глава ме боли не можем веќе да ги поднесем..
Не го заборавај и Пелегринецот. :) Не е лош. Мораше магот да ги продаде Ел Ша и Пероти летово. И да земе салам лево крило, искусно.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
На Заниоло му е продужен договорот, до 2024 година со плата 1.2 мил евра од наредната година. Нема никаква клауза во договорот, и агентот и играчот не им е во план да мењаат средина, али оној глупиот американец на лето ако му светнат очите има да го продаде све да му ебам
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ете Јувентус биле заинтересирани. :) Таман немаме проблем да им продаваме играчи. Можи и на ќорлено во Интер. :D
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Магот во Арсенал од лето!? Фала курцу ќе се спасиме.
И за стадионот дека доби зелено светло ми е срам да пишам. 50 години чекаа.
Јас еве размислувам и навистина не знам кој ќе го замени Мончи.
Треба јака чистка после мончи да се прави и ако бараат нов сд од сега да најдат за да може да се запознае со ситуацијата во клубот. Во спротивно ќе изгубиме уште еден прелазен рок. Сега Арсеналовци нека му ја мислат.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Официјален состав.. овој Марчано толку е лош, што направи да ми фали Хуан Хесус:вонзем:

Во последен момент Олсен и Манолас отпаднаа ради повреди

ROMA (UFFICIALE): Mirante; Karsdorp, Fazio, Marcano, Kolarov; Cristante, Nzonzi, Zaniolo; Schick, Dzeko, El Shaarawy.
A disp.: Fuzato, Greco, Juan Jesus, Florenzi, Santon, De Rossi, Pastore, Coric, Kluivert.
All. Di Francesco.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
'Италијанска Рома' против Порто:rolleyes:

Искрено не паметам кога последен пат сме имале толку италијанци во тимот... за дуелот со Порто, се очекува 6-7 италијанци во прва постава: Де Роси, Пелегрини, Кристанте, Заниоло, Флоренци, Шарави и Миранте
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Магот во Арсенал од лето!? Фала курцу ќе се спасиме.
И за стадионот дека доби зелено светло ми е срам да пишам. 50 години чекаа.
Јас еве размислувам и навистина не знам кој ќе го замени Мончи.
Треба јака чистка после мончи да се прави и ако бараат нов сд од сега да најдат за да може да се запознае со ситуацијата во клубот. Во спротивно ќе изгубиме уште еден прелазен рок. Сега Арсеналовци нека му ја мислат.
Вчера низ интернетов начекав инфо дека Мирабели е планиран како замена доколку си отиде Монки.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Вчера низ интернетов начекав инфо дека Мирабели е планиран како замена доколку си отиде Монки.
Јас друже за Аулисио прочитав. Како и да е ќе го освоиме светот и со едниот и со другиот. Ќе летаат со авиончето. :)
Палота повеќе и повеќе тони со кадровските решенија. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Очекувам двобој нешто налик оној со Шахтјор лани. Минимална предност, ама да поминеме, едноставно мора да и се идмаздат, тоа е добар мотив!!

За некое време ќе испадне официјалната постава, Олсен бил спремен и можно е да почне на место Миранте
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Седум Италијанци во прв тим. Интересен податок. Ќе видиме како ќе изиграат.
Вечерва сум без очекувања, но со надеж за позитивен резултат.
Ништо нема да ме изненади искрено. Ни брука, ни газење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom