Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Во понеделник сабајле нека даде отказ.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Не се плаши и конте да дојди утре за 3 дена нема да ги оправи. Всушност овие не ги оправа сатчија. :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Се лажевме за ротација и сл. И нас не стега главата, ама кај гледаат скаутиве јас не знам. Па професионалец да си, со фудбалски трансфери да се занимаваш и да лупниш пари на пасторе треба да бидеш стрелан! :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Да бидиме реални, ама немаме играчи. Имаме потенцијални играчи, но не и играчи. Многу грешна трансфер политика летото. Пасторе не е играч, Кристанте потенцијал во наводници, Нзонзи изгубен, немаме одбрана, а нападот ни е стерилен. Тренерот летна во облаци, а спортскиот директор е превара.
За мене тренерот е поголем проблем, не велам дека не е до играчите, ама тренерот е поголем проблем..
Само погледни каде ни стојат дефанзивците во одбрана и кои спори средњаци прават пресинг и лесно испаѓаат од игра и се ти е јасно..

А Мончи прокоцка 110мил евра во Пасторе, Шик, Карсдор и НЗонзи

Затоа сакам Конте да дојде да видам што ќе се случи со некои играчи и дали ќе проиграат, посебно НЗонзи
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Пупоне брат Конте не ти доаѓа, да не се лажеме. Конте сака слобода и финансии, а не сака евреинон да му се скржави или да му ги продава играчите секое лето и да му носи деца.
Јас разбирам политика на клуб, ама треба костурот да си го чуваш. Сега ќе видиме што ќе изјават.
И јас се согласувам дека едф е најголем виновник. Покрај глупите тактики и иексперименти со одбраната голем дел од трансферите беа и негови желби.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Пред се' ми е жал за вас романисти. Добар и симпатичен клуб како рома не заслужува вакви резултати.

Инаку веднаш по завршувањето на утакмицата со свој коментар пред новинарските микрофони излезе и Мурињо: „Nothing new for this club“, изјави тој.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
И ако го донесат тој Паоло Соуза што личи на транвестит, само ќе ја продолжат агонијата, во ништо не е подобар од ЕДФ
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Обична пракса од 2010 г. во Серија А кога станува збор за временскиот период Јануари-Март.
Јуве си блиндира титула!
Интер има резултатска криза!
Наполи е стабилен во топ 3!
Милан активен на зимскиот трансфер пазар!
Лацио кубури зад Рома!
Рома се бламира!

Верни на традицијата!
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Американциве се најголемото зло во клубот, ова е веќе капак на се, искрено не ја гледав но поарно што не сум ја гледал, срцев удар ќе ме стрефеше на лице место. Мора да си пакуваат овие куферите и да ги нема, упропастија златна екипа од лани.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Џеко казнет два натпревари само во купот, така да со Милан ќе биде спремен.

ЕДФ му е сигурна позицијата да не го мислите и ако изгубеме од Милан, тој останува, во случај на евентуален срам, ќе го замени некој од Соуса или Панучи, Господ нека ни е на помош:popce:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.171
Поени од реакции
3.137
Многу битна сезона ќе биде оваја.. Доколку изгубиме утре а и општо ако не обезбедиме ЛШ тоа ќе значи не 1 туку 3 чекора НАЗАД! Ако досега продававме што ли ќе следи летово без ЛШ ?
Ќе играме со деца а Џеко, Манолас, Џенгис летово сигурно би не напуштиле..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Јас не знам шо се чудите ако продадат. Ако не продадат треба да се чудиме.
Утре немам никакви очекувања. Тешко дека психички се имаат вратено после бламажата со фиорентина. Ако извадат позитивен резултат ќе биде чудо за мене.
Не дека Милан во моментов е којзнае што, ама си имаат цврстина и стил на игра. Кај нашиве е луд јеби збуњеног :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Ајдее фала курац Де Роси конечно спремен за цела утакмица!!

Само незнам овој нашиот мистер како ќе ги распореди Заниоло, Шик и Флоренци позади Џеко и кој ќе игра лево крило??

Roma: Olsen; Karsdorp, Manolas, Fazio, Kolarov; De Rossi, Lorenzo Pellegrini; Schick, Zaniolo, Florenzi; Dzeko

Milan: G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paquetá; Suso, Piatek, Calhanoglu
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Со Милан заедно не можиме една екипа салам да собериме. Кој од кој поочајни. Ни на едните ни на другите икс не им одговараше.
Штета за стативата од Пелегрини. Во гол ја видов јас.
Си помислив дека можи да ги репниме како тие минатиот натпревар во 93’, ама овие денес не биле на бајачка.
Кога влезе Сантон дебилот сфатив дека поболно се чувствував кога го купија, отколку некни кога Фиорентина ни здрви седум гола!
Добра ноќ!
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.171
Поени од реакции
3.137
Kој јадев бурек дека Скорупски е одличен голман и нема потреба од мењавање будалана Олсен ни го донесе..Не дека до сега бранеше лошо ама последниве 3 натпревари е сивило..
Фацио, Маркано, Коларов, Хесус, Пероти (само поради годините) и Џеко мора да се продадат .
Тимот да се надоградуе околу Карсдорп дечкото со овие игри купи барем уште 1 сезона на Олимпико.
Манолас, Заниоло, Шик, Клајверт и Ундер се играчите кои мора да останат летово во Рома . Од другине глава ме боли не можем веќе да ги поднесем..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom