Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Канаваро слушнав го бараат од Јувентус.Летово изгледа се враќа во црнобелите
Да е до мене би го оставил Кана уште една сезона, догодина доаѓа Гарај, ама и нема некоја сјајна сезона со Расинг, бар за разлика од ланската, чисто ради искуството кое може да го пренесе на помладите сакам да остане, а рака на срце не е така лош, иако си има свои WTF моменти :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Нормално дека секој клуб си има свои падови. Али зборуваме конкретно за сезонава. А за тоа дека сте потрофеен клуб од нас сте. Нема што тука да се зборува
Конкретно сезонава и двата клуба се скоро подеднакво добри. Тој што ќе ја освои титулата е појак, нема што друго да се збори.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Чекај бе,секој клуб си има свои успеси и падови.Ако зборуваме за титули,Реал има 9 шампионски титули,колку има Барселона????
Почекај малку,како ми мириса летово Реал ке си го врати сјајот со неколку трансфери
Да, се сложувам, и оваа сезона и да загубиме титула има оправдани причини со кој може да се извадиме! зашо у првата полу сезона од стартни 11 / 3 беа старери континуирано (Касиљас Рамос Раул) другите на клупа, и со такви стартери успеавме некаде да стигнеме и се бориме пак за титулата, а коа ке се вратиме на старите сезона и роналдињо имавте и меси имавте и ето иии анри и незнам уште кој и завршувате 4 место ??? па тоа е срамота
 
F

FilipMacedon

Гостин
Да е до мене би го оставил Кана уште една сезона, догодина доаѓа Гарај, ама и нема некоја сјајна сезона со Расинг, бар за разлика од ланската, чисто ради искуството кое може да го пренесе на помладите сакам да остане, а рака на срце не е така лош, иако си има свои WTF моменти :)
Канаваро никогаш не ми се допаѓал како игра,мислам дека е повеќе "напумпан"за поскапо да го продадат него што знае во фудбалот(нешто слично што направија со Кристијан Виери).Како и да за дефендер можат Рисе да го земат(по левата страна партал прави).
А овој Хунтелар џабе ми го фалеа толку ,на утакмицата ништо не направи,да би можеле Македа да го земат,сигурна инвестиција е детево
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Канаваро никогаш не ми се допаѓал како игра,мислам дека е повеќе "напумпан"за поскапо да го продадат него што знае во фудбалот(нешто слично што направија со Кристијан Виери).Како и да за дефендер можат Рисе да го земат(по левата страна партал прави).
А овој Хунтелар џабе ми го фалеа толку ,на утакмицата ништо не направи,да би можеле Македа да го земат,сигурна инвестиција е детево
Во Реал не ни заигра на тоа високо ниво како што некогаш беше во Јувентус и за Италија, особено на СП ‘06.
Неговото продавање тешко дека ќе биде од финансиски причини, од 4-5 мил. евра повеќе не оди секако, ама тој самиот си кажа дека сака кариерата да си ја заврши во Италија, веројатно Наполи.

Како и да е не би ми пречело да остане уште една сезона, ама не како првотимец.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
ок ќе ти одговорам не е проблем

како прво немаш никаков доказ како во што сте подобри од нас туку само зборуваш на памет(читај маалски муабети) а како второ ако ги сумираме мечевите од вториот дел кои ги изигравте во ЛШ и купот се на се одигравте ако не се лажам 4 повеќе од кои знаеме со Баерн втората беше ревиален меч а четврт финалето од купот го игравте со втор состав така што се на се 2 сериозни меча одигравте повеќе од нас а за 2 меча повеќе не можете да се вадите не можете да се вадите и ако се 6 повеќе ама ајде нека ви е
Има одиграно 10 натпревари повеќе од Реал, значи сега си ти тој кој зборува на памет и мели празна слама. Колку за информација Барселона од Јануари до сега има одиграно 25 натпревари во сите конкуренции, со денешниов 26. Ако се тоа малку одиграни тогаш незнам што да ви кажам. Бидите најјаки и најмоќни и сонувајте ја лидерската позиција. Поздрав:smir:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Во Реал не ни заигра на тоа високо ниво како што некогаш беше во Јувентус и за Италија, особено на СП ‘06.
Неговото продавање тешко дека ќе биде од финансиски причини, од 4-5 мил. евра повеќе не оди секако, ама тој самиот си кажа дека сака кариерата да си ја заврши во Италија, веројатно Наполи.

Како и да е не би ми пречело да остане уште една сезона, ама не како првотимец.
Ако толку вредел трансферот тогаш го повлекувам кажаното,но сепак ми е антипатичен.Инаку во Наполи го одбија,незнам зошто
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320


http://www.d1g.com/video/show/2800892

Шо му стана на Пепе?Не ја глеав утакмицата али најверојатно била ептен интересна чим сте дале у последна минута гол.Честитки за победата.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Има одиграно 10 натпревари повеќе од Реал, значи сега си ти тој кој зборува на памет и мели празна слама. Колку за информација Барселона од Јануари до сега има одиграно 25 натпревари во сите конкуренции, со денешниов 26. Ако се тоа малку одиграни тогаш незнам што да ви кажам. Бидите најјаки и најмоќни и сонувајте ја лидерската позиција. Поздрав:smir:
Ако идеме со статистика, Реал има одиграно 19 натпревари од Јануари, не 15, со што останувате со 6 повеќе натпревари, не 10. Тие наскоро ќе се зголемат па така ќе имате оправдување за изгубената титула.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Што било тоа со некоја тепачка, има нешо клипови...?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Конкретно сезонава и двата клуба се скоро подеднакво добри. Тој што ќе ја освои титулата е појак, нема што друго да се збори.
Не бе, грешка си, вие сте многу, МНОГУ подобри сезонава :tapp::tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
6 повеќе натпревари од кој 3 ги имаат играно со втор состав. Браво за МАДРИСТА кој му објасни многу добро, зошто единствениот изговор за тоа што ги стигаме им е што имаат повеќе утакмици. И да изгубиме нема да биде како лани 19 разлика, и нормално нема да им се клањаме на ЕЛ КЛАСИКО :pos2::pos2: А сега ме мрзи да барам нивни постови (ги имаше околу 20) каде тврдеа дека разликата ќе биде и поголема од ланската (во предноста на Барса овојпат). Ама треба да знаеш и да можеш за толку разлика хххх! поз
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Здраво јас сум нов корисник тука ,се надевам дека добро ќе се дружиме/:duel:

Нема да ја изгубеме титулата

Да го исклоцка,но не бесе пенал но сепак правдината излезе на видело

Пепе е добар многу убаво игра но треба да има десно крило убаво

За титула има шанси но и треда нови фудбалери сега на лето к.Роналдо ни треба и
Алонсо од Ливерпол

Пепе го сака реал па затоа и постапи така, едноставно не мозе да поднесе порас

Ни се повреди најдобриот РОБЕН но и големата звезда НИСТЕРЛОЈ:back:

koj курац барса секој натпревар има среќа победа со 1-0

еве барса:drk::drk::drk::drk::drk::drk: вака ќе и прави РЕАЛ на Барса:sekss::sekss::sekss::sekss::sekss::sekss:

Ѕвер.........:uvo:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
kolku se srekni navivacite na real so razlikata megju barsa i real iznesuva samo 6 boda:pos2::baeh::baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom