Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Луда утакмица, 30 шута... нејќеше и нејќеше. У секоја др ситуација мин 3 ќе влезеа.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Камавинга е струја и делува ко да е веќе 5 сезони со тимот, али овој Алаба скроз изгубен.

Не знае кај игра буквално, де штопер, де иде у средина, де на страна. У репрезентација и Баерн можда играше роаминг ама со моменталнава ситуација у Реал мора да го забетонираат на стопер, без непотребни излети. Класата му се глеа ама на секоја утакмица има аматерски испад досеа...

И општо со одбранава сезонава ќе ни се ебе пиперот...
Стварно не знам каде виде кривец во Алаба?
Ако мислеше на првиот гол, тоа беше кривица на младиот Мигел Гутиерез.
За сега, слободно може да се каже дека Алаба ни е најдобар играч во одбрана во секоја смисла на зборот.
За Камавинга немам зборови, злато вреден играч.

Ништо позначајно, ФИФА утакмица ни се деси, 2348723492374 шанси и сепак не успеавме да победиме.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Одбраната катастрофа.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
590
Поени од реакции
1.127
Da i se namocam na vakva odbrana

Neam makedonski font na tel.

Vtoriot gol smeski
Автоматски споено мислење:

Benzema :uzi:
 
Последно уредено:
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Да да, има се од досегашното објавено интервју на Марка. Целосното интервју во текот на неделата ќе е.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.025
Поени од реакции
976
.

Ако е ова вистина, човекот одиграл максимално фер. А има логика да е, бидејќи Реал стварно излезе со официјална понуда (околу 200 милиони). Да сакаше и тој а и Реал да ја направат “педерската”, а на обострано задоволство, ќе го направеа токму ова што ПСЖ го прави - остава да му истече договорот и да може без оштета да напушти.

Само ако клубот (газдата) е безобразно богат и да не важат никакви правила за нив, може да за нафатат на вакво сулудо сценарио. Во пост-Ковид ера , тука-така да прежалиш 200 милиони , незнам за било кој друг клуб би било ситница.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.402
Поени од реакции
13.719
Kylian Mbappé's interview with L'EQUIPE

"If I had left this summer, it would only have been for Real Madrid."

"Initially, I had asked for a period of reflection. Before the Euro, I told the club that I didn't want to extend, and after the Euro, I said that I wanted to leave."

"The club decided not to sell. I was OK with it. I continued to play throughout August, I was performing. I had no problem with that, I am still in a great team and a place where I have been happy for four years."

On forcing a move: "No, because that would have been ungrateful. It wouldn't have been grateful to a club that welcomed me at 18 and gave me a lot for four years."

"When your president says in front of the whole world that you are not going to leave and not go free... At the time, I was a little worried, I am not going to lie to you. I said to myself: 'If I don't go free, what will happen to me?'"

"I thought my adventure was over. I wanted to find out something else. I had been in the French Championship for six or seven years. I gave what I tried to give to Paris and I think I did it well."

"Arriving at 18 and doing everything I did, I think that was something remarkable. Afterwards, everyone is free to draw the conclusions they want but that was my assessment. Leaving was the next logical step."

"At no point in the season will you see behavior like, "You didn't let me go, I'm going to take it easy." I love football too much and I have too much respect for the club, and for myself, to ease off even one match."

On leaving next year: "I have been long enough in football to know that the truth of yesterday is not that of today, nor that of tomorrow. If I had been told that Messi was going to play for PSG, I would not have believed him. So, we don't know what can happen."

"I think I had to explain myself. I had to end this silence and I said I would. I owed that to the supporters, the football fans and the people who read me."

"I could not speak during the summer, it was not possible. Now the summer is over, I have to make a tune-up, I think it's a good time."

What could make you stay in Paris?
"We are far from it, since I wanted to leave this summer. I'm not going to be the hypocrite and come and throw a bottle in the sea, like, 'Oh, I don't know.' Currently, my future is not my priority. I've already wasted a lot of energy this summer, and it was exhausting."

Were you disappointed to stay?
"At the time, a little. When your ambition is to leave and you have to stay, you're not happy. But I quickly moved on."

On if the arrival of Messi changed something: "No, I had made my decision and it was well considered."
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
On leaving next year: "I have been long enough in football to know that the truth of yesterday is not that of today, nor that of tomorrow.
Одговор за сите што се чудеа зашто Перез сакаше да искешира 200 милиони на една година од неговиот договор. Кога гледаш дека имаш СЕГА шанса да го земеш најдобриот млад играч во светот, не чекаш следна недела, следен месец или следна година туку идеш all in да го потпишеш.

Ништо не е сигурно и иако мислам дека ќе дојде без пари следно лето, нема да ме изненади да го продолжи договорот со ПСЖ.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.025
Поени од реакции
976
Одговор за сите што се чудеа зашто Перез сакаше да искешира 200 милиони на една година од неговиот договор. Кога гледаш дека имаш СЕГА шанса да го земеш најдобриот млад играч во светот, не чекаш следна недела, следен месец или следна година туку идеш all in да го потпишеш.

Ништо не е сигурно и иако мислам дека ќе дојде без пари следно лето, нема да ме изненади да го продолжи договорот со ПСЖ.
Може интерно да се договорат за нов договор, со некоја клаузула полабава, колку да не ги остави без ништо при напуштање. Ти ибам Арапите, доза на језивост има интервјуво.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Mbappé's mother surprises: "The negotiations for the renewal are going well"

Kylian Mbappé's soap opera at PSG could end with an unexpected ending. Fayza Lamari, the player's progenitor, has confirmed in an interview with 'Le Parisien' that they are still negotiating a renewal with the Parisian team and that things are going well . In the interview, Mbappé's mother assures that her son can change his mind overnight.

"We are currently discussing with PSG for a renewal and things are going well. I even spoke with Leonardo last Monday. After that, will we find a solution? One thing is for sure: he will give everything to the end to win the Champions League. Kylian needs to be satisfied. If he is not happy, he is able to say that he is going to leave his career. And he often tells us (smiles). With Kylian, everything can change overnight , " says Lamari when asked by a reader of Le Parisien on the future of Mbappé.

PSG, for its part, remains focused on the goal of doing everything possible to retain Mbappé . Not even the player's words in L'Équipe and RMC Sport, stating that he wanted to go out in the summer , have been able to stop Leonardo and Al-Khelaïfi, who keep their confidence intact to reach an agreement with one of the cornerstones of the project. Yesterday, RMC Sport assured that, in the coming weeks, PSG will send him a new renewal offer that would make him the highest paid of the squad, even ahead of Messi and Neymar.

 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Eдниот вика дека добро размислил што ке прави со својата иднина, и не е човек кој носи импулсивни одлуки(доаѓањето на Меси), мајка му вика, овој може сабајле да стане од спиење, и друга одлука да има донесено. :pos:

Ке заврши во Реал.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Eдниот вика дека добро размислил што ке прави со својата иднина, и не е човек кој носи импулсивни одлуки(доаѓањето на Меси), мајка му вика, овој може сабајле да стане од спиење, и друга одлука да има донесено. :pos:

Ке заврши во Реал.
Не ме чудат вакви изјави, мајка му ебате зема и му исконтрадиктори се што кажа вчера на двете интервјуа. :pos:
Али, и за време на летната трансфер сага, покрај неговата желба да направи трансфер во Реал, доста новинари излегоа со вести дека неговиот најблизок круг го убедува и притиска за он да остане во ПСЖ, така да не ме чуди ова од мајка му зашто претпоставував она е една од тие од "блискиот круг."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom