Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.107
Само нека остане што подолго аут Хазард, ќе го уништи балансов со Вини у тимов.
И ќелавиот ако го зацементира на клупа коа ќе се врати, ко со Бејл што праеше, ќе го поштувам за стално.

Исто денес, пак само со потребните измени (y). Не ти треба ни Иско, ни Одегард, ни мењање бекови шпицови ради реда. Ваљда ги научи веќе лекциите.

Денес перфектен меч, вака и со Атлетико и се врај4аме
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.230
Мислев дека ќе тепаме вечер, заедно со Шахтар и ќе бидеме втори, така и изиграв.

Подеднакви беа шансите да поминеме и да испаднеме, нема голема филозофија тука да мислиме дека ова беше рутински. Не, рутински ќе беше у 5то коло да обезбедевме пласман. Ова е сеа вадење г'з.

Ни се накршија и противнициве. Да бевме втори, при статус кво ситуација кај нас бев уверен дека отпаѓаме. Вака сеа ова се противници кои во двомеч треба да се добијат само врз искуство како Менхенгладбах вечерва, ама игрите сезонава оставаат сепак сомнеж дека може да се деси Лион/Ајакс во осмина финале.

Ако бараме најпозитивна страна од ова, тоа е тоа што Зидан нема да биде отпуштен уште од сега.

За играта, треба да фатиме континуитет па да се радуваме, мене ми личи дека уште ќе сме на топло-ладно.
Види и јас очекував дека ќе го победиме и Шахтјор и Менхенгладбах.
Ама не мислам дека ова беше вадење г'з. Едноставно, во ниту еден момент не осетив закана дека нема да поминеме групи.
Поготово не после првата победа против Интер во Мадрид со 3:2.
Вадење на г'з ќе беше ако вечерва победевме среќно со 1:0, наспроти доминирањево кое го приредивме.

Најпозитивна страна е што играчиве стојат позади Зидан.
Што кога највеќе гореше они застанаа позади него и играат како препородени.
Да имаше некакви проблеми во соблекувална, ќе го пуштеа низ вода.

Треба континуитет, се сложувам, исто така се сложувам дека ќе продолжи екипава да игра топло-ладно.
Против Атлетико ќе биде огромен тест, ако успеат да да извадат позитивен резултат мислам дека сме на прав пат.

Има многу работи што не чинат во тимов и што треба да се поправаат, НО, не е се така црно, барем не до толку за да помислам дека би можеле да не поминеме група од јебената Борусија Менхенгладбах.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
А и дете од 13 години пушти да игра 25 мин пред крајот. До толку ги осети дека скроз ги отепавме.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.107
The former Tottenham Hotspur midfielder (Модрич) was facing a crossroads in his career before asking Zidane to simply play him for several matches in a row in order to help him build up his match rhythm.

Whilst initially sceptical, the French coach ran out of options and acquiesced to the Croatian's demands, and everyone has reaped the rewards.

А што убаво си тераше Зизу секоја утакмица различни први 11, и секој слободен играч по едно полувреме да изигра... што го заебал хрватов вака
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.029
Поени од реакции
978
Не знам дали Борусија тотално потфрлија, или нашиве стварно сериозно си ја сфатија работата.
Она вчера, мислам дека беше најкомплетен натпревар од почеток на сезона. Потесети на оние ЛШ текми во групи од минатото , каде што боранија екипи од типот на Борусија М, Галатасарај, Олипиакос, Шахтјор (кхм,кхм) , беше прашање дали ќе го јадат 4 или 6, а не да се тресеме дали ќе бидат победени.

Победа против Атлетико, ќе биде одличен знак дека работите стварно се тргнати во позитивна насока.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Лукас Васкез.

Каков добар бек си најдовме несакајќи. Нешто како Барса што направи со Роберто, само ние малку покасно.

Зверска утакмица против Менхегладбах.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Лукас Васкез.

Каков добар бек си најдовме несакајќи. Нешто како Барса што направи со Роберто, само ние малку покасно.

Зверска утакмица против Менхегладбах.
Ако е добар како Роберто, си најдовте и вие у пичку матер :ROFLMAO:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Ме загрижува само што главни носители на играта ни се се уште Касемиро, Крос, Модриќ, Бензема.
Без многу потенцијал во засилувањата.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ме загрижува само што главни носители на играта ни се се уште Касемиро, Крос, Модриќ, Бензема.
Без многу потенцијал во засилувањата.
Mногу ми е криво што заради лошото менаџирање/аквизиција на играчи од нападот после заминувањето на Роналдо, најдобриот среден ред на сите времиња остана скратен од шанса за уште една титула во ЛШ. Па и да останеше педерот, мислам дека ќе изгуравме до уште една со него. Штом веќе е сигурно дека ќе остане Лука и следната сезона, би сакал да се пензионира од врвен фудбал со петта за него ЛШ.




Toni Boss.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.029
Поени од реакции
978
Не знам дали Борусија тотално потфрлија, или нашиве стварно сериозно си ја сфатија работата.
Она вчера, мислам дека беше најкомплетен натпревар од почеток на сезона. Потесети на оние ЛШ текми во групи од минатото , каде што боранија екипи од типот на Борусија М, Галатасарај, Олипиакос, Шахтјор (кхм,кхм) , беше прашање дали ќе го јадат 4 или 6, а не да се тресеме дали ќе бидат победени.

Победа против Атлетико, ќе биде одличен знак дека работите стварно се тргнати во позитивна насока.

Добро е! Значи не бил моментален блесок, туку стварно се свртија работите во наша корист последнава недела. Како што кажав за текмата со Менхенгладбах, дека ни беше најдобра сезонава, е сега мислам , од тактички аспект оваа против Атлетико и нејзе ја помина. Играа со таква сигусрност , што даваа впечаток дека дури ако играа до денес ова време, Атлетико ќе немаше никаква шанса за победа.

Со ваква игра , секој можат да го бутнат. Ама буквално СЕКОЈА моментална екипа во Европа.
Да си признаам бар јас лично, не верував дека нашата средина може да се врати на ова ниво. Нит под разно. Секоја чест за Зидан тука.

А игравме со Винисиус :) и Лукас како странични напаѓачи. Чисто хипотетички, Азар да се врати , и бар 80% да е од она што беше, со подобрени Родриго и Винисиус, можете да замислите каква екипа ќе е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom