Фан Клуб: Реал Мадрид

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.226
Задолжително да го причитате најновово интервју на Марсело.


Дава ретроспектива за работите што се случувале пред, за време и после натпреварите од финалињата на 4те ЛШ.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Задолжително да го причитате најновово интервју на Марсело.


Дава ретроспектива за работите што се случувале пред, за време и после натпреварите од финалињата на 4те ЛШ.
Good read.

A few days before the final a former Real Madrid player had said something about me on TV that stuck in my head. He’d been asked what he thought about the final, and he said, “I think Marcelo should buy a poster of Mohamed Salah, put it up on his wall, and pray to it every night.”

With about 20 minutes left, when we were winning 2–1, the ball went out of play for a corner and I thought to myself, “A Salah poster on my wall, yeah? Thank you, my brother. Thank you for the motivation.”
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.226
Good read.

A few days before the final a former Real Madrid player had said something about me on TV that stuck in my head. He’d been asked what he thought about the final, and he said, “I think Marcelo should buy a poster of Mohamed Salah, put it up on his wall, and pray to it every night.”

With about 20 minutes left, when we were winning 2–1, the ball went out of play for a corner and I thought to myself, “A Salah poster on my wall, yeah? Thank you, my brother. Thank you for the motivation.”
Многу ме занима кој е овој што ги изел вака гомнава, не можев да најдам на Google.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.018

какво играчиште станал Одегард, наследникот на Зидан.

Иднината на Реал Мадрид ако се се одвива ко што се очекува

Брахим/Винициус Јович Родриго/Кубо

Одегард/Брахим

Себаљос Валверде

Регилон/Менди Милитао ? Ашраф
Евентуално Мбапе ако успеат да го донесат би требало ова поинаку да изгледа
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Ако не го вратат Хакими после сезонава, нека се убијат сите до еден..
Почнав ова да го пишувам и ми излезе дека има ново мислење во темава :D

Човекот повеќе голови од Азар и Бејл заедно има дадено
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.029
Поени од реакции
978
Ако не го вратат Хакими после сезонава, нека се убијат сите до еден..
Не само фактот што дечкото игра одлична сезона, туку кога ќе ми текне која превара од играч е Одриозола.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Коа ви викам Хакими и од Карва подобар е вие не, а кажав у Јануари и Хакими и Санчо у пакет Бејл и Васкез нека тераат патот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom