Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592


Лејдис анд џентлмент, и овој игра за Реал Мадрид. и тоа ПРВА ПОСТАВА ИГРАШЕ.

Ме интересира дали у Реал имат некои менаџери или стручначи као да ги наречам, аналитачари, што после утакмицата гледаат кој како изиграл.
Вака криминално да изиграш у Академија Пандев, нема да стапнеш на тревникот,али Зидан и се е можно.Битно Бејл не беше повикан, као демек повреден, а денес тренира цел тренинг,заедно со Хамес.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.822
Поени од реакции
24.198


Лејдис анд џентлмент, и овој игра за Реал Мадрид. и тоа ПРВА ПОСТАВА ИГРАШЕ.

Ме интересира дали у Реал имат некои менаџери или стручначи као да ги наречам, аналитачари, што после утакмицата гледаат кој како изиграл.
Вака криминално да изиграш у Академија Пандев, нема да стапнеш на тревникот,али Зидан и се е можно.Битно Бејл не беше повикан, као демек повреден, а денес тренира цел тренинг,заедно со Хамес.
Убава споредба направи @vidooq, шпанскиот Лингард е ова.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Хакими си гази од Васкез подобар е :pos:
Туку батето имало 20 години :eek:

Две години е веќе позајмен на Дортмунд, и пред таа дебитираше и играше чат-пат за Реал... си мислев 23/4 години има.
Под хитно враќање
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.110
Поени од реакции
28.850
Туку батето имало 20 години :eek:

Две години е веќе позајмен на Дортмунд, и пред таа дебитираше и играше чат-пат за Реал... си мислев 23/4 години има.
Под хитно враќање
Коа ќе се враќа и Санчо нека го донесе, од овие бразилциве веќе преку глава ми е :icon_lol:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Хакими и Регилон требаше и оваа да играат у Реал...ама ајде..
Регилон и Менди, ке имаме супер леви бекови коа Марсело ќе бега(година до две),а десно овој Одриазола ми е многу лимитиран, Хакими ми е подобра опција..дури и пред Карвахал, кој што во одбрана е криминален..ако погоди 1 центаршут од 120 и тоа е тоа...нон стоп остава празен простор позади, а анонимци од африка ги прави играчи со испаѓање ко раткапна
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
26
Поени од реакции
5
Сонувам или стварно Лорд Васкез не е повикан за Гранада.Конечно после толку време ќе уживам гледајќи го Реал 90 минути.:pos::pos: 20191004_202756.jpg
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Составов путер. Лаганица ќе биде утакмицава. Само незз кој курац Хамес го седна на клупа, Валверде исто топ се покажа, ама за нијанса мислам дека Хамес има нешто повеќе да придонесе за екипава
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
One man team....да ти ебам тимот што зависи од еден Бензема...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom