Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.612
Поени од реакции
18.056
Се слагам, што има Реал да игра за око, да запнува итн и да ризикува некој да се повреди. Сити освен стативата на Фернандињо и шутот на Агуеро не сум сигурен дали и нешто направија друго, не направија шанса во 16 ник. Секоја пофалба за одбраната, Модрич можеше уште некаде во 60 та да ја реши али јбг. Ми се свиѓа претпазливата игра на Зидан, можда е досадна али јбг дава резултати. Човече и Крос почна да игра ко што треба. Пред тоа кај Рафа и Анчелоти човеков ко да го собрале од улица и да го пуштиле на терен делуваше.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Да не останам дужен. Виде шо се случи кога влезе Хамес ? А виде како игравме до дека беше Иско ?

Анализирај игра повторно.
небеа лоши двајцата реално гледано позитивно ме изненади иско денеска
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
@S_a_y_l_e_R не сакав вчера да ти пишам за да не баксузирам, али чувај го прстенот за во Милано! ;)
ќе имам опција изгледа да ми дадат за милано преку пењата, ама финтата беше бернабе ...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Да не останам дужен. Виде шо се случи кога влезе Хамес ? А виде како игравме до дека беше Иско ?

Анализирај игра повторно.
небеа лоши двајцата реално гледано позитивно ме изненади иско денеска
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.133
Поени од реакции
28.879
Немаат образ ни да честитаат влез у финале е до толку се очајни, сега противниците на Реал им биле криви :pos:
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Под Зидан нападот мислам дека не се ни смени нешто, ама одбраната ни е топ. Моментално сме некоја комбинација од Атл. Мадрид/Баерн.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Под Зидан нападот мислам дека не се ни смени нешто, ама одбраната ни е топ. Моментално сме некоја комбинација од Атл. Мадрид/Баерн.
Немаат класичен напаѓач, ги дадоа Игуаин, Мората и тн. ова што остана се крила. Роналдо благе везе нема со шпиц играч, а Бензема кога повреден кога не му иде, и тоа е.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Од денес сума-сумарум неколку работи :

1. КРООООООООООООООС
2. Модрич е дијазепам, сеф, трезор, кафез, клешта ...секој збор на мирноќа и сигурност топка ко ќе имат во него.
3. Пепе и Рамос делуваа добро, за чудо некое, без грешка
4. Mораше и требаше Ковачич да влезит едно 10 мин порано, како само продува покрај Мангала за контрата ко ја напрај, сигурен сум дека ќе имаше уште некоја таква прилика претходно
5. Бензема фалит, страшно фалит
6. Навас од дивјак со страшни рефлекси, за само една сезона прерасна, во можит најдобриот голман заедно со ДеГеа, Ноер и Облак, право богатство е
7. Прв пат во елиминационен циклус промаршените шанси и зицери да не ни се удрет од гла

И то. За со Атлетико, нов ден нов ксмет шо викаме в Охрид, ама мислам дека пристапот ќе е скрос поразличен од денеска.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Навас да не примаше 2 гола од Волзбург ќе си освоеше ЛШ без примен гол... :coffee:[DOUBLEPOST=1462401265][/DOUBLEPOST]


......
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Се согласувам со змејот и озил, можда вака на прва гледано сме послаби, но тимот е многу постабилен. Пред се одбраната е скоро перфектна, искуството на Пепе и Рамос е непроценливо. Исто така слободно може да се каже дека сме меѓу најопасните екипи при прекини. Скоро секој меч имаме или гол или статива/пречка или пак 100% шанса. Тоа никако не е случајно.
И трето што се однесува до двомечов, катастрофалната игра на Сити влијаеше и на нашите перформанси, да беше противникот посилен Реал по инерција ќе изиграше подобро. Затоа што видливо е дека кога е потребно и тоа како знаат да дадат гас. Пример последните 20 минути на Камп Ноу или почетните минути против Волфзбург на Бернабеу. Всушност и самата серија од 10 победи во лигата и обезбедено финале во ЛШ го покажува тоа.

Сума сумарум нема што да им се замерува во последниве 15-тина утакмици, или поточно после поразот од Атлетико. Имаше по некои падови што е нормално, но одлично си ја вршат работата и сосема заслужено стигнаа до финалето и успеаја да дојдат само на еден бод од првото место во лигата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom