Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Друга прича ќе биде на Бернабе бе. Реал у Мадрид е Реал Мадрид, а у гости личи на Турново. Не можем никако да сфатим што е проблемов сезонава...
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ми се повраќа од ова што му го прави на Хамес
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Браво за Пепе..
Ќе се теглат маки во Мадрид..

Ама ако не успееме дома да го победиме Сити, не ни заслужуваме да играме финале.

тоа е тоа.. ќе ми се еже косата у мадрид изгледа...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ми се повраќа од ова што му го прави на Хамес
Тој Џејмс првин треба да го мрдни газот малце повеќе и да ослаби некое кило за да се жали после зошто не го играат...па секој тренер при здрав разум нема да го игра Џејмс моментално бидејќи чоекот кога и да влези се движи како некој ветеран,Тоти моментално на 40 години изгледа поподвижен и посвеж од него...страмота е за 24-годишен фудбалер да е толку физички неспремен..што правеше цела сезона на тренинзи?..портокали береше?.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Тоа и се очекуваше од Зизу, затвори се и чекај контра или пак прекин. Интересно е како лесно ги добиваа воздушните дуели, имавме 2-3 солидни шанси од корнер. Одбраната беше коска, ама нападот лош. Карвахал проба неколку пати, но тоа беше кога Бејл играше лево. Да беа заедно можда и ќе излезеше некоја 100% шанса. Хесе и Васкез беа истуркани и речиси ништо не покажаа. Фалеа многу Бенз и Роналдо, се надевам дека ќе бидат 100% за 8 дена.
Ништо спектакуларно, дури и резултатот е заебан, сепак позитивно е што нашите делуваа посвежо при крајот, тоа може да биде голема предност на Бернабе.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
И да, на продорот на Бејл кога Копмани го собори со раце од позади,а овој беше на 16м сам, по која логика немаше прекршок и втор жолт за Компани јас сеуште не знам..
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Пак ќе пишам, преку таквото со тројкава Крос- Модриќ - Кашемиру на секоја утакмица.

Тој среден ред беше совршен за против Барселона и толку. Против тим на кого можеш слободно да наметнеш своја игра (а Сити е дефинитивно таков) мора да се игра со Џамес или телето Иско барем, па дури и Ковачиќ крај краева. Вака немаме пробивност, се чека на контри ко да играме против некое екипиште.

Мора на реваншот да го смени средниот ред иначе ќе се избрукаме и ќе отпаднеме од Телегрини. :tapp:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Пак ќе пишам, преку таквото со тројкава Крос- Модриќ - Кашемиру на секоја утакмица.

Тој среден ред беше совршен за против Барселона и толку. Против тим на кого можеш слободно да наметнеш своја игра (а Сити е дефинитивно таков) мора да се игра со Џамес или телето Иско барем, па дури и Ковачиќ крај краева. Вака немаме пробивност, се чека на контри ко да играме против некое екипиште.

Мора на реваншот да го смени средниот ред иначе ќе се избрукаме и ќе отпаднеме од Телегрини. :tapp:
Ne se glupiraj. Bez kasemiro na sredina, isko ili james uste poloso ke duva promaa. Ti vide kolku pomaga casemiro nazad ili samo za napad gleas, daj vise nego so ke prima.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Plus, Ronaldo go propusta i revansot, izjavi

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.019
Plus, Ronaldo go propusta i revansot, izjavi

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Не знам кај изјавил такво нешто, има мало истегнување на мускул. Изјави дека ако утакмицава била финале би ја играл 100%.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ne se glupiraj. Bez kasemiro na sredina, isko ili james uste poloso ke duva promaa. Ti vide kolku pomaga casemiro nazad ili samo za napad gleas, daj vise nego so ke prima.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Кај пишав дека баш Касемиро треба да го извади? Тој што е најпечен за неиграње во вакви утакмици е Крос. Еден од оние тројца што ги споменав на негово место, против вакви екипи, ќе дадеме гол без дилеми.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Реков дека телето не треба уопште да игра утакмицава, пошто колку и да глумат лудило се гледа дека е повреден и е исфорсиран да игра.
Нека се досјебе сега, па да играмо без напаѓач до крај. Да ми брича куров цел стручен штаб.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.229
Реков дека телето не треба уопште да игра утакмицава, пошто колку и да глумат лудило се гледа дека е повреден и е исфорсиран да игра.
Нека се досјебе сега, па да играмо без напаѓач до крај. Да ми брича куров цел стручен штаб.
Што ти е крив стручниот штаб?
Роналдо е деген и сам си е крив што е повреден. На 3-0 против Виљареал на дечкото му беше побитно гол да даде и затоа при обид за ножички го истегна мускулот.
Нека скапе сега, ако испаднеме од Сити, иако не игра он ќе има најголема кривица за тоа.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Кај пишав дека баш Касемиро треба да го извади? Тој што е најпечен за неиграње во вакви утакмици е Крос. Еден од оние тројца што ги споменав на негово место, против вакви екипи, ќе дадеме гол без дилеми.
Крос баш денес изигра сосема солидно, немаше криминал.

Иначе и наредна година ако останат само со телето нек си ебе матер, ќе си навивам за Лестер до крај на животчево. Живци кинење само, па апарат за шеќерна волна да стават напред ќе направи повеќе шанси од овие лажниве деветки.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Превише се пасивни со Крос и Касемиро. Модрич прави нешто колку толку у напад овие двајцата гледаат кој да остане најблизу до Пепе и Рамос. Ајде Касемиро си е деструктивец оправдано ама кој кур Крос ебате, не ми се верува со потенцијалот што го има гледа да остане што поназад, барем асален да беше за одбрана. У второ требаше еден од Иско и Хамес да влезе место Крос, ќе раздвижеа малце, али ваљда Зидан сакаше посигурно во одбрана.

Како и да е втората со Роналдо би требало да биде друга песна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom