Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Мора уште еден гол у први 15 мин у второ, да не биде куку мајко после.

И сто пута сум пишал, ама ја никако да го сварим тоа дека тим ко Реал што има бек ко Карвахал, да форсира незналица ко циганон Данило. Никако не можем да сфатим.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Strasno ke bide. Mora benzema da bide poefikasen, ili u 60' jese In

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Uste 15 izdrzite

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Некa прoдoлжaт сo истoвo темпo. Oфaнзивнo дo крaј.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Golmanov ke ne otpise u pm

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Повеќе се нервирав отколку со Бенитез утакмиците. :tapp:

Значи многу голем инает тера ќелавиов беспотребно, наликува во инаетот на еден друќ ќелав шутрак кој не можам да го поднесам.

Ист ваков инает тераше и со Иско на почетокот, иако беше видливо дека е најслаб поединец на терен на тие утакмици.

Среќа неписмениве голфаши згрешија уште во 15 минута, Карвахал непланирано пресече топка и дадовме брз гол. Додуша мина и топката низ 15 играчи среќно. И после 2-0 место додаден гас, укочија а овие беше очигледно дека во одбрана се мизерија.

Убеден сум дека ако играше со Џејмс или Иско од почеток ќе ги истуревме со повеќе од 5 разлика, вака до 70+ висеше пласманот...
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Освен ако Крос не си ја врати формата како АМФ од пред Гвардиола да го претвори во просечен везњак не гледам како би функционирал моменталниот среден ред на Реал. Модрич е бог али не може и тој сам, а Касемиро не би го чепкал од таму.
Бејл и Бензема ко да ја преспаа утакмицава, со Васкез ќе беа подобри. Или пак?

Како и да е, важна победа, ме радува што Роналдо се враќа во живот, без него не ја бива.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ма примадона една,Долоресу га набијем:D

ХАЛА МАДРИД!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Последните 15 минуте мораше Зидан да ги повлече и Крос и Модрич. Не можеа да одат, а Волфсбург тргна на све или ништо. Не знам зошто толку чекаше, на крај можеа да нѐ казнат.

Али како ме накурчи Хесе кој на два пута откако му ја зедоа топката ги остае да пројдат покрај него, да паднеше гол би го шлапал у соблекувална. И Роналдо му се развика у една ситуација, а овој онака си го искулира и продужи со шетњата.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.085
Длабок наклон за примадоната :oleee::oleee:

Не, озбилно, денеска беше срцето и телото на Реал, у живот го немам видено волку мотивиран, да игравме вака и кога не се у форма ќе бевме 15 бода пред Барселона. Честито и за Вофсбург, машки изиграа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom