Фан Клуб: Реал Мадрид

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Satellite.jpg

16-ката на Лукас отиде кај Ковачич. Продажбата/позајмицата веќе е извесна, само уште клубот да се објави.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Дечки, пишам после доооооолго време на форумов, специјално само ради Матео.

Ве следам цело време, цело лето, и не ми се вервит колку тивко и без еуфорија го примивте овој трансфер.

Јас урлам од радост, значит урлам. Кај го гледав Интер само ради него лани, кај ја гледам Хрватска ради него и Модриќ, сеа и во Реал дојде.

Реал доби машина. Доби зналец... доби пред се интелект од играч. Дечкото мојт да играт тики-така, прва втора, ама мојт и ко ќе немат со кого да изиграт да земит воздух и да напрајт слалом од 60м и да донесит топка до противнички 16-ник. Имат шут, дриблинг, пас, на припремниве страшно изигра одбрана, многу подобра стамина него ли пред две години, и играт со памет. Не ојт по секоја цена во долг пас, дриблинг, шут.. само ко ќе е сигурен.

21 година, 5 години прволигашки фудбал...злато од играч. Не би ме чудело на пола сезона да играт прва постава...злато од играч :)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Se ubavo samo da videme dali uopste ke igra. Ako e samo zemen da vleguva u 70/80 tie kvaliteti nema da gi videme a i ke gi izgubi

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
Ако игра ко што играше на пријателската против Реал прогнозирам дека на Крос ќе му го земе местото. Иначе баш сакам да го видам у комбинација со Бејл и Роналдо при контри, нормално под услов овие двајцава да почнат да играат нешто и да не ги мрзи да одат.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Слаломи од 60 метри прави на секоја утакмица, ама баш на секоја. Ја мислев му се посреќи тогаш против Реал, меѓутоа после на хајлајтс со Баљерн пак истото го направи без проблем. Да ти ибам играчот.
Е сеа кај да го сместиме....
Ја би
-----------------Голман-------------------
Дани-----Рамос----Варан----Марсело
------Модрич---Крос----Ковачич-------
----Хамес--------Роки----------Иско-------

Да се уигра ова кој сака нека дојде. :uzi:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Уште Итурбе и кoмплетни сме
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Batalite go kova, dajte da e videme ime edno drugo od taa so j on kova :D

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Мислам дека Бенитез ќе го игра Данило пред Дани во Недела.
Не дека сака, туку дека мора.скапо платената невеста мора да го заигра првото оро :D

A по секоја логика Дани е доктор за Данило
 
D

Deleted member 53418

Гостин
А за напаѓач што праиме :D никако да зееме време е Бензема да си оди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom