Фан Клуб: Реал Мадрид

A

apidrone

Гостин
Се врати пошо има конкуренција во нападот. Фантастичен играч е, нема збор (кој тврди поинаку, не се разбира од фудбал), али знаел да падне со мотивација и да си го лади на терен. Да не го подречувам, добар е сега за сега.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336

  • Као атомска бомба да пукнала пред нив хахаха :D
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Здраво момци,дали сте ми добри? :)

Јас цело време ве читам и следам, арно ама време се немат за пишење, сеа конечно најдов.

Одлично тераме, ваква форма не памтам да сме имале, и едно ме плашит - не и се гледат крајот, шо можит да бидит малце зезнато :)

Иначе, сега гледам сте спомнале за Бензема и бројките, па штотуку вртев малце низ некој статии и најдов дека :

10 ти стрелец на сите времиња во ЛШ - Карим Бензема : 40 гола
12 ти асистент на сите времиња во ЛШ - Карим Бензема : 18 асистенции.

Имаме одличен напаѓач,но пред се играч. Спомна некој пред некоја страна, Бензема е совршен играч за овој Реал Мадрид. Играч кој играт за екипата, а не за себе. Бројките само то го покажвет :)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Тоа светско клупско првенство кога се игра?
 
A

apidrone

Гостин
Кои се овие Сан Лоренцо бе, јужноамериканските Атлетико Мадрид?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574

Тимов е тип-топ!

Џабе му каравме на Перез се до трето колено и назад. :D[DOUBLEPOST=1415067251][/DOUBLEPOST]Утре со цел тим играме? Таман да се пласираат со 4та победа и да не се замараат повеќе.
 
Последно уредено:
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Каква црна Кастиља...промени може да има само во одбраната...напад и средина стандардната ќе биде...(ЦР-Бенз-Јамес / Модриќ ,Крос, Иско....и Бејл ќе игра исто 2ро место Јамес....

ЦР руши рекородот со 2-3 голови вечер...
Иско уште една брилијантна партија..
Икер ќе прима гол од кикс...

И тоа е тоа.. :D :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom