Фан Клуб: Реал Мадрид

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Cristiano Ronaldo
That I am feeling sad and have expressed this sadness has created a huge stir. I am accused of wanting more money, but one day it will be shown that this is not the case. At this point, I just want to guarantee to the Real Madrid fans that my motivation, dedication, commitment and desire to win all competitions will not be affected. I have too much respect for myself and for Real Madrid to ever give less to the club than all I am capable of. Abrazos to all madridistas
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
577
Поени од реакции
179
Ќе може без него, ама да не рикаш после коа игуаин ќе промашува 2301312 зицери, и ќе губе од Барса и Гранада.
И да викаш да беше Роналдо, ќе го погодеше, еба те плачкото
ќе купиме друг Роналдо..не е проблем..и тој ќе погодува..него ако навистина се буни за платава тогаш стварно е плачко и може да си оди..:)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
ќе купиме друг Роналдо..не е проблем..и тој ќе погодува..него ако навистина се буни за платава тогаш стварно е плачко и може да си оди..:)
океј, читате што е постирано пред вас !? И зошто не !?
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
ElNinho , го ставиле твојот :)
CL squad
Porteros:
1 Iker Casillas
13 Antonio Adán
25 Jesus Fernández Collado
Defensas:
2 Raphaël Varane
3 Pepe
4 Sergio Ramos
5 Fábio Coentrão
11 Ricardo Carvalho
12 Marcelo
17 Álvaro Arbeloa
18 Raúl Albiol
24 Nacho
Centrocampistas:
6 Sami Khedira
8 Kaká
10 Mesut Özil
14 Xabi Alonso
15 Michael Essien
16 Juanfran
19 Luka Modri?
21 José Callejón
22 Ángel Di María
Delanteros:
7 Cristiano Ronaldo
9 Karim Benzema
20 Gonzalo Higuaín
23 Denis Cheryshev
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
ElNinho , го ставиле твојот :)
CL squad
Porteros:
1 Iker Casillas
13 Antonio Adán
25 Jesus Fernández Collado
Defensas:
2 Raphaël Varane
3 Pepe
4 Sergio Ramos
5 Fábio Coentrão
11 Ricardo Carvalho
12 Marcelo
17 Álvaro Arbeloa
18 Raúl Albiol
24 Nacho
Centrocampistas:
6 Sami Khedira
8 Kaká
10 Mesut Özil
14 Xabi Alonso
15 Michael Essien
16 Juanfran
19 Luka Modri?
21 José Callejón
22 Ángel Di María
Delanteros:
7 Cristiano Ronaldo
9 Karim Benzema
20 Gonzalo Higuaín
23 Denis Cheryshev
Да продолжи да се развива и пред се да го задржиме за 2 години ќе биде заменик за роналдо !! Го гледав на натпреварот со Виљареал звер , на натпреварот со Барса Б звер ..немам зборови за него .
бтв за Роналдо .. не верувам дека сака да си оди од ништо кренаја многу прашина новинарите за него .. а да понудат 120м фунти зошто и да не го дадеме го имаме Моу за тренер . Моу го продаде Ибрахимович кога беше во Интер (најдобриот играч на Интер) и одма истата година освои све што можеше .
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.162
бтв за Роналдо .. не верувам дека сака да си оди од ништо кренаја многу прашина новинарите за него .. а да понудат 120м фунти зошто и да не го дадеме го имаме Моу за тренер . Моу го продаде Ибрахимович кога беше во Интер (најдобриот играч на Интер) и одма истата година освои све што можеше .
Многу лоша споредба.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
23ка? Начо 24!? Хуанфран 16!? :cautious: Карваљо 11, најјако. :pos:

Ова значи дека и он е префрлен !? Пошто како што памтам, лани младинците што настапија у лш настапија со поголеми бројки од 25...

Не ги разбирам шо им е форава со префрлувањево на непотребни позиции. Начо e петти избор за стопер и трет за лев бек. Вака е обострано лошо, и за нив (Мората и Начо) пошто реално немаат шанси за настап и губат минути и за Кастиља која е баеѓи ослабена без нив. Иако Мората е големо дрво во последно време, исто ко постарите двајца колеги... :unsure:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
23ка? Начо 24!? Хуанфран 16!? :cautious: Карваљо 11, најјако. :pos:

Ова значи дека и он е префрлен !? Пошто како што памтам, лани младинците што настапија у лш настапија со поголеми бројки од 25...

Не ги разбирам шо им е форава со префрлувањево на непотребни позиции. Начо e петти избор за стопер и трет за лев бек. Вака е обострано лошо, и за нив (Мората и Начо) пошто реално немаат шанси за настап и губат минути и за Кастиља која е баеѓи ослабена без нив. Иако Мората е големо дрво во последно време, исто ко постарите двајца колеги... :unsure:
Пак јас не забележав за карваљо .. :pos: може шпиц ке го стави ако не проработат телето и пипита :):pos:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Бегај таму после од канал5 да ги откупат правата за ла лига и онај коментаторон да ми ја пукнит главава со изразине негој секој втор збор ко играше со Апоел ЛШ му беше ''нашиот тричковски'' кој да ја чепнеше топката од овие напред што играа само тоа го зборуваше .
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697

Kajgana Shop

На врв Bottom