Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Со сила никој не го држит.За 3 години имат добиено третман шо не го имет добиено легенди ко Раул,Ди Стефано,Пушкаш,Санчиз...ако тој факт не е доволен да те задржит во најтрофејниот клуб на светот,ни 10 милјарди плата не се доволни...Џабе е...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Arbeloa: I hope the fans aren’t put out by what he said. It has been blown out of all proportion because of who he is.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
нека си оди ако сака..може и без него..еба го ебаш плачкото...
Ќе може без него, ама да не рикаш после коа игуаин ќе промашува 2301312 зицери, и ќе губе од Барса и Гранада.
И да викаш да беше Роналдо, ќе го погодеше, еба те плачкото
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.159
Толку ми стана омилен и толку го сакам што ако си замине ќе ми биде тешко исто како кога си замина Раул.
 
2

~2A

Гостин
Околу Кристијано Роналдо се крена голема фама, и сите весници си пишуваат што ќе им текне.Тој никаде не изјави дека сака да си замини,туку дека е несреќен поради некои работи што се случуваат внатре во клубот.Исто така мислам дека тој сепак на крајот ќе остане во Реал Мадрид и ќе си ги испочитува договорот. Роналдо според изјавите што ги има изјавено до сега сака да се врати еден ден во Манчестер Јунајтед,но реално да зборуваме Фергусон не би дал толку висока сума, пошто Ви го продадоја за прилично висока сум 94 мил. евра :) што значи не би бил ефтин и да го купат сега,така да им давам минимално шанси сведени на невозможно да се врати сега во Манчестер Јунајтед.
Така да keep calm. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom