Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.162
Ѕверов Фалкао една ден мора да се пресели на другата половина од Мадрид.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Замина Лас во Анжи за 4м ... Џабе го дадовме !
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Sky Sources: Real Madrid in advanced talks with Chelsea to sign Michael Essien

немој уште еден Кака... :facepalm:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Sky Sources: Real Madrid in advanced talks with Chelsea to sign Michael Essien

немој уште еден Кака... :facepalm:
Нема да е како Кака !! Овој под палката на Моу ќе биде како во најдобрите денови !! Само нека дојде !
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.162
Нема ни Лас да замине, нема ни Есиен да дојде. Вообичаени шпекулации како пред секој крај на трансфер периодот.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Нема ни Лас да замине, нема ни Есиен да дојде. Вообичаени шпекулации како пред секој крај на трансфер периодот.
nope, ова е сериозно и Кадена и Скај Спортс известија. Анжи испратиле понуда и за Кака, но Кака ја одбил.

Исто, Кака ја одбил и понудата од Милан, пошто му било понудено дупло помала плата, 5м. по сезона. Фала Богу дека ќе одбие... :rolleyes:

За Ласс понудата е 12м евра, но овој од Кадена пиша дека могуче е трансферот да пропадне пошто овој неможе навреме да стигне на медицински... :cautious:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
кој к*р ќе му е есиен сега стварно незнам,исто ко алтинтоп,купи го па нека седи на клупа:facepalm:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
дајте стрим за последниот саат од трансферите може фалкао ќе го земеме како шо викаат на МТВ :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697

A esta hora aún no hay nada firmado. El RM sigue trabajando para traspasar a Lass al Anzhi y traer cedido a Essien.. Tic tac tic tac tic tac

:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom