Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.162
Добри се добри се маливе, добра увертира пред големото Ел Класико. Со ваков пристап и на другите натпревари им се смее средина на табелата, ќе играат уште големи натпревари, играчите ќе можат уште да напредуваат, и не се сомневам дека оваа генерација ќе исфрли уште играчи кои би биле квалитет за првиот тим. За Хесе веќе се знае, иако ништо не е познато, би требало наредната сезона да биде прекомандуван во прв тим, тука исто е и Алекс Фернандез кој Мурињо го носеше и на припремите, Начо, Денис, Лукас.. Исто и овој Хуанфран игра се, од бек до шпиц, нема да ме изненади некоја ден ако го видиме во прв тим.

п.с
Ова е неверојатно, ваков пас мноооогу ретко се гледа.. Само уште Озил да знаеше да ја прими топката. Ме фаќа страв за Алонсо, до кога ќе може тој да игра и кој ли ќе го замени, затоа што е гениј. Да сум јас би го ставил трет капитен во тимот, Игуаин и Марсело се уште одамна тука, али Чаби е вистинскиот лидер. Како одминува времето се повеќе и повеќе ми е криво што не дојде уште порано во Реал.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
добро бе да му... знам Тито е комуњар, ама до кога ќе ги лажете луѓево мајката !?

Ако не знаеш, не коментирај...
Што зборуваш ти бе ? Оди на лекар.
:pos:
недела е,само дежурен му е мајката сеа:D
Ла Масија може гомна да јаде, Реал ја има најјаката школа во светот, но и најглупата политика кога станува збор за играчи од кантерата.

Не прифаќате никаква шега, ова е страшна работа ... Последно мислење во вашиот фан клуб е ова, до сега сите мислења шо ги имам пишано овде беа или мое мислење за дискусиите кои се водат, или некоја фанска шега , шо е сосема нормално меѓу навивачи на два ривала .... Немав во ниту еден случај намера некого да навредам или омаловажам - како што вие многупати тоа го правете ....
Секое добро на сите, освен на клубот за кој навивате ;)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ќе тепате бе вечер? Кој се повиканите?
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Ќе тепате бе вечер? Кој се повиканите?
Ќе бидат стандардните првотимци само без Пепе и би требало Марсело наместо Коентрао. Би требало да тепаме, ама не верувам со многу, овие Гетафе се заебани за гостување.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ossasuna-Barcelona на СпортКлуб+,а ние ќе се заебаваме со стримови и денеска:mad:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Не прифаќате никаква шега, ова е страшна работа ... Последно мислење во вашиот фан клуб е ова, до сега сите мислења шо ги имам пишано овде беа или мое мислење за дискусиите кои се водат, или некоја фанска шега , шо е сосема нормално меѓу навивачи на два ривала .... Немав во ниту еден случај намера некого да навредам или омаловажам - како што вие многупати тоа го правете ....
Секое добро на сите, освен на клубот за кој навивате ;)
љољо, прифаќаме шега бе бате, што ќе биде ако и шалата ја сфатиме озбилно.

Ама немој да ми кажеш дека тоа со годините беше шега. Тоа беше правење smart ass без информации, а ја страшно се нервирам коа некој така се прави мудар.

Да беше шала никој немаше да изреагира, поздрав. ;)
 

Vaseeee

Мадридиста!
Член од
24 мај 2008
Мислења
164
Поени од реакции
57

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.286
Поени од реакции
58.242
Ќе тепате бе вечер? Кој се повиканите?
Касиљас, Адан, Хесус
Рамос, Марсело, Коентрао, Албиол, Арбелоа, Варан
Озил, Алонсо, Гранеро, Кедира, Диара, Каљехон, Ди Мариа
Роналдо, Бензема, Игуаин, Мората

Ова се 20те повикани

Со кои 11 ќе излезе, ќе се знае саат време пред почетокот на натпреварот
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Кога нема ништо по форумот.....................следува модриќ :D :D
Вилаш -Боаш изјави дека прашање на време кога вистински ќе се потврди дека договорот е постигнат.

"Трансферот може да се направи во секое време, но никогаш не знаеш кога точно ќе дојде до тоа, бидејќи тоа не е лесна работа. Воглавно договорот е постигнат и се очекува до 31 да се комплетира.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Дренте потпиша за Бешикташ за следните 4 години.
Линк

Се најдобро во твојата понатамошна кариера раперу. :D

 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.434
Поени од реакции
29.711
^and not a single fuck was given that day :pos:

Пуштите вечер линк за сопкаст ако најдете некој добар.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Циганиве ќе ги даваат на ск+ ние курац:D не за нешто ми е жал кога ве гледам се мачите со стримој, за мене си имам...:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom