Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.221
Поени од реакции
13.245
Денис за вториот гол им го направи тоа што Меси и го правеше на нашата одбрана до пред 4-5 натпревари. :D
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.875
Поени од реакции
2.258
Најмладиот играч на Кастаља има 24 години, а најстариот во Барса Б 25 .........
Друже да посетиш некој професионален да ти го опраи проблемот. Може некојпат кога ќе сакаш да се додворуваш на некоја девојка, од 12-13 години да ти заличи на 20 годишна. Дури тогаш ќе си ја видиш маката. :P
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.221
Поени од реакции
13.245
Ла Масија може гомна да јаде, Реал ја има најјаката школа во светот, но и најглупата политика кога станува збор за играчи од кантерата.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.895
Поени од реакции
57.644
Кај нас фалат првотимци што играат у Б тимот - Монтоја, Фонтас, Барта, Дос Сантош, Тељо, Муниеста...
Плус кај нас најстариот е 25 години (играат и деца од 17 год.), а кај вас најмладиот ви е 24 год.
И кај нас фалат 4 стандардни првотимци од Б тимот, од Кастиља.

Голманот Хесус и напаѓачот Мората се префрлени у првиот тим. Карвахал и Хоселу се продадени. Хоселу и Мората лани беа стрелци на 70% од головите за првиот тим. Значи Кастиља остана без двајцата напаѓачи, сега нема квалитетен гол играч.

и пак ќе пишам, нека не ве лаже Тито со годините, тројц играчи на Реал имаа над 23 години, Матеос, Иван и Москера.

Како и да е, Гетафе и Бенфика сеа се најрадосни. :D
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Шо се замарате бе со нив, ниту овде ниту во живо не сум сретнал асален познавач на фудбалот а да е фан на Барса...
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.057
Поени од реакции
941
Мур за Кака : Ako тој одлучи да остане и оваа сезона со нас, јас тоа ќе го почитувам и ќе го извлечам максимумот од него.
Мур за Модрич : За него може да зборува само неговиот тренер.
Мур за изјавата на кројф : тој е човек кој само еднаш освоил титула со барселона како играч а четири како тренер со само четири "домашни" фудбалери : Ромарио, Куман, стоичков и Лаудруп. Зарем тој е оној кој кажува дека купувам нови играчи за да освојам титули ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom