Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297


Само да ви кажам каква слика имам за 85% од навивачите на Барселона. Детишта.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
На пола пат сме од "make it, or break it" што веќе го пишав дека треба да го поминеме и да го покажеме оној шампионски карактер. Одлична тактичка партија против Барселона, со максимално залагање од 1 до 11.
Инаку до Роналдо што беше муабетот. Јас лично бев и до негде сеуште сум скептик до некој степен, колку е тој стварно играч за ГОЛЕМИ натпревари. Значи, ок, лани за купот - секоја чест. Она вчера, исто така. Само мора да согледаме еден стандард, што го постави Меси. Момакот кој што сака нека каже ама за Барселона го има на СЕКОЈ голем натпревар. Дури и вчера не беше лош. Му намести чист зицер на Чави, што за наша среќа, Касиљас го спаси. Мислам, јас разбирам, сите очекуваат од Меси да прави чуда на секој натпревар. Ама полека, сепак она вчера беше дерби и се играше против Реал.
Значи, муабетов ми е, сакам да видам еден екстра мотивиран Роналдо, каде што ако нешто подзаглави во среда, тој лично да ги земе работите во свои раце и таа моментална тимска криза на свои рамења да ја извади. Всушност, да не ги омаловажувам Bayern, бидејќи е екипа за секоја почит, ама за еден Роналдо, Бадштубер и Алаба не би требало да представуваат некој голем предивик, нели?
Фудбалот е тимска игра, и очекувам голема подршка и од останатиот дел од екипата. Се надевам дека бар Кака ќе стартува наместо ДиМариа, кој осим што прави добар притисок без посед, кога е со топа последниве два натпревари е многу нестабилен. Ама дури и ДиМариа да стартува, пак верувам во идеите на Мурињно, од кој, после овие бурни 7-8 дена баравме до некој степен да ја осигураме титулата во ЛаЛига, и да ги поминеме Bayern. Изгледа како да сме на добар пат.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Игра Каналес глеајте Валеснија
Имаше една асистенција. Кој знае што ке се прави со него на лето. Повредата многу го заеба, неможеше да покаже што све може во целост. Ма да после добриве партии на Кака, ништо чудно да си остане уште една година на позајмица.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
На пола пат сме од "make it, or break it" што веќе го пишав дека треба да го поминеме и да го покажеме оној шампионски карактер. Одлична тактичка партија против Барселона, со максимално залагање од 1 до 11.
Инаку до Роналдо што беше муабетот. Јас лично бев и до негде сеуште сум скептик до некој степен, колку е тој стварно играч за ГОЛЕМИ натпревари. Значи, ок, лани за купот - секоја чест. Она вчера, исто така. Само мора да согледаме еден стандард, што го постави Меси. Момакот кој што сака нека каже ама за Барселона го има на СЕКОЈ голем натпревар. Дури и вчера не беше лош. Му намести чист зицер на Чави, што за наша среќа, Касиљас го спаси. Мислам, јас разбирам, сите очекуваат од Меси да прави чуда на секој натпревар. Ама полека, сепак она вчера беше дерби и се играше против Реал.
Значи, муабетов ми е, сакам да видам еден екстра мотивиран Роналдо, каде што ако нешто подзаглави во среда, тој лично да ги земе работите во свои раце и таа моментална тимска криза на свои рамења да ја извади. Всушност, да не ги омаловажувам Bayern, бидејќи е екипа за секоја почит, ама за еден Роналдо, Бадштубер и Алаба не би требало да представуваат некој голем предивик, нели?
Фудбалот е тимска игра, и очекувам голема подршка и од останатиот дел од екипата. Се надевам дека бар Кака ќе стартува наместо ДиМариа, кој осим што прави добар притисок без посед, кога е со топа последниве два натпревари е многу нестабилен. Ама дури и ДиМариа да стартува, пак верувам во идеите на Мурињно, од кој, после овие бурни 7-8 дена баравме до некој степен да ја осигураме титулата во ЛаЛига, и да ги поминеме Bayern. Изгледа како да сме на добар пат.
факт е дека двете најголеми опасности, плус голот дојдоа по продор на Меси... оној класичен кога му идат 3-4 души и се ослободува простор за другите. Сеуште не сфаќам што такво му идат четворица на еден... :)

Роналдо си е супер. И јас го критикував за првото класико, и за првиот дуел од купот, но он по тој дуел „созреа“. Беше оној кој најмногу покажа ладнокрвност и стабилност. И сега констатно си тера така цела сезона.

Тоа што у одбраната на Баерн се едни Бадштубер и Алаба, не го гледам како голема предност за нас, оти тие играат колективна одбрана. Компактни се, нешто што у одбраната на Реал го имаше само на 2-3 наптревари сезонава.

Мене ми е страв да не ни се деси како лани... одма по освоениот куп, полуфинале со Барса отпаднавме. Иако тогаш знаеме и што се исподеси и како испаднавме.

Страв ми е и што истава екипа игра два натпревари за три дена, а претпоставувам дека истата ќе игра и у среда, страшно тешко е да издржиш такви три натпревари за десет дена. Мора да се освежи малку тимот, барем со Кака и Марсело...
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Одамна не сум пишал на темава од чиста причина што не сум имал потреба за тоа. Денес мислам дека имам и како фан на клубот кој го сметате за најлут ривал, сакам искрено да ви ја честитам титулата.

Кажав во еден пост во темата на Барселона дека доколку Реал не ја победи Барселона на Камп Ноу, тогаш и да ја земе титулата во мои очи нема да биде заслужена зошто не го победиле директниот конкурент. Сега кога тоа се случи, мислам дека ја заслуживте.

Честитки уште еднаш и се гледаме наредната сезона, секако доколку не се сретнеме до крајот на оваа уште еднаш:D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
А и промашувањето на Роналдо во последните моменти по асистенцијата на Игуаин. Требаше тука да ги закова. Празен гол од 2 ипол метра промаши. Ја цело време викав нека ги рога сеа сите топки преку стадион, да неможат да ги најдат, ама овој бајаги буквално ме сфатил.:rolleyes:
 
A

apidrone

Гостин
А и промашувањето на Роналдо во последните моменти по асистенцијата на Игуаин. Требаше тука да ги закова. Празен гол од 2 ипол метра промаши. Ја цело време викав нека ги рога сеа сите топки преку стадион, да неможат да ги најдат, ама овој бајаги буквално ме сфатил.:rolleyes:
Двајца беа околу него, не беше сам.
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Имаше една асистенција. Кој знае што ке се прави со него на лето. Повредата многу го заеба, неможеше да покаже што све може во целост. Ма да после добриве партии на Кака, ништо чудно да си остане уште една година на позајмица.
Каналес беше МОМ вчера (според мене) одлично се вклопи после повредата,мислам дека секако ќе остане и другата сезона а ништо чудно и да му го откупиме договорот :D

а и BTW честито титула апсолутно засллужена.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.464
Поени од реакции
13.947


семафорот.. :LOL:
--- надополнето: 23 април 2012 во 11:53 ---
Пред точно 10 години.

 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Поради ова

Топ комент:
what a brilliant assist by busquets LOL
:pos:

Имате повредени/суспендирани за во среда ?
--- надополнето: 23 април 2012 во 13:23 ---
Поради ова

Топ комент:
what a brilliant assist by busquets LOL
:pos:

Имате повредени/суспендирани за во среда ?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
^ Суспендирани нема, за повредени не знаеме... :icon_lol:

него, пак шпекулации за Лассадона/Лассалдо/Ласси... демек договарал трансфер у Турција бил решен да си оди.

Незнам што му фали ебате црнецот, повеќе наптревари има изиграно од Кедира сезонава... :cautious:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
него, има заинтересирани да им одиме на Баварциве у среда на заедничко гледање !? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom