Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
12 март 2009
Мислења
11.929
Поени од реакции
9.634
Не е проблемот што Реал изгуби од Барса, проблемот е што требаше да има 10 бода повеќе до ова класико, Реал оддамна ја изгуби титулата, ако не се лажам Реал имаше 6-7 бода пред Барса за сега да има 12, скоро 20 бода изгубени.
3 boda bile najmnogu napred, koga gi dobija na megusebniot vo Madrid
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
504
Поени од реакции
915
Абе Анчелоти е за ебење, го изнапцув шо го изнапцув, ама па и не е сета кривица у него. Бекови фалат со години и пак не носат асален бек, плус нели имаше демек побарал некој играчи Анчелоти, не му биле донесени, со шо имаш со тоа играј, јебига.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.637
Поени од реакции
23.425
Многу тажно е да го гледаш Карвахал како се мачи сезонава.
Видете ја секвенцава, целосна кривица за примениот гол. Од грешка во грешка влага, дури имаше и период каде што застана да си се одмори.
Едноставно човекот веќе нема сила да игра константно на високо ниво секоја утакмица.
Се надевам дека со враќањето на Менди, Анчелоти ќе почне да размислува до остатокот на сезоната Начо да го игра како десен бек.

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.286
Поени од реакции
13.363
Која елеганција беше играчов..

 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.572
Поени од реакции
27.209
Screenshot_20230329_164306_Instagram.jpg

Дали конечно ќе го средат и овој дел, цела сезона покриено беше со церада, фалеа навивачи во овој дел.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.006
Поени од реакции
952
До ноември треба се да е готово. Стрпи се да му ебам стопанката :D
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.501
Поени од реакции
4.874
Добра асистенција на Хазард :D
Бензема доби на самодоверба со хет-трикчето.
Васкез и Одриозолола секое време пред Карвахал десно.
Асенсио и Родриго заедно да стартуваат против Барса, ако пак останат и двајцата на клупа се ќе му ебам на карло
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.286
Поени од реакции
13.363

Нема и нема стариов да седне на клупа еден од Модрич или Крос на битна утакмица. Скоро истиот состав со кој губевме на последните 3 Класика. Камавинга брилјираше последниов период во средина тој го става да игра лев бек а можеше Алаба или Начо лев бек и Рудигер централен. Ништо немаше да изгубиме ако пробаше со Камавинга - Валверде - Модрич/Крос на средина. И онака се виде на последните неколку натпревари против Барса дека Модрич и Крос заедно веќе не функционираат.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.501
Поени од реакции
4.874

Нема и нема стариов да седне на клупа еден од Модрич или Крос на битна утакмица. Скоро истиот состав со кој губевме на последните 3 Класика. Камавинга брилјираше последниов период во средина тој го става да игра лев бек а можеше Алаба или Начо лев бек и Рудигер централен. Ништо немаше да изгубиме ако пробаше со Камавинга - Валверде - Модрич/Крос на средина. И онака се виде на последните неколку натпревари против Барса дека Модрич и Крос заедно веќе не функционираат.
Не е истиот :D почна прв пат со природно десно крило, некој од Родриго и Асенсио.
Тоа веќе го сметам за успех, израсна муда стариот.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.286
Поени од реакции
13.363
Ех колку се нервирам кога не ги користиме шансите. Можеше комотно уште три гола да дадевме до сега. Да се они во ваква ситуација ќе не полнат додека можат.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
504
Поени од реакции
915
Очекувам да го тепаме финалето, така да 1 трофеј ваа сезона е солидно, со оглед на тоа како играеме месец дена пред светското и после светското.
У ЛШ имаме добри шанси против Челзи, е сега победникот од Баерн - Сити ќе биде мачење, ама знајме дека виа нашите сакат да играт во ЛШ така да зошто да не се надеваме на уште еден ЛШ трофеј, ако успејме пак да земиме, ќе е повеќе од успешна сезона.
Автоматски споено мислење:

BTW Камавинга е играчиште, абе мамето му го еба како LB на Рафиња, не го помина еј, едини шо памтам да го помина беше тркот на Араухо каа се залета, ама тогаш Камавинга не ни беше на неговата позиција баш.
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.572
Поени од реакции
27.209
Инаку погледните ја асистенцијата на Вини за четвртиот гол внимателно, десна па лева.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.572
Поени од реакции
27.209
Одбраната дупка
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.501
Поени од реакции
4.874
Чукуезе да си го зееме, нема друго... страшен талент. Се има, од шут, дриблинг, брзина, пас, фокусиран 90 минути, добар физикус.
Вини лево, овој десно, и... перверзии.
На Начо паметот му го зема вчера, трауми ќе има чоекот.

Иначе за догодина левото бекче
 

Kajgana Shop

На врв Bottom