Фан Клуб: Реал Мадрид

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.628
Поени од реакции
23.406
Тешко пиче е стариов кога станува збор за Барса.
Шутот на Бензема во 25та секунда беше единствениот шут на гол полувремево.
Престанавме да играме после автоголот и прашање на време беше само кога ќе израмни Барса.
Константно напаѓаме само со двајца играчи, Винисиус и Бензема.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.421
Мора Менди и Родриго уште на почеток да ги стави старово.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.868
Тешко пиче е стариов кога станува збор за Барса.
Шутот на Бензема во 25та секунда беше единствениот шут на гол полувремево.
Престанавме да играме после автоголот и прашање на време беше само кога ќе израмни Барса.
Константно напаѓаме само со двајца играчи, Винисиус и Бензема.
Ајде сеа ќе речеш гостински терен, ова она.
Ама таа у купот колку ме накурчи, коа искочи со Валверде "крило".
Мизерија беше тоа, од дамна немав видено таков пристап на Бернабе од било кој тренер, против било која екипа. Мислам дека ни шут немавме у гол цела утакмица..
Да не зборам што Барса имаше тогаш два порази сврзано, и пола тим во аут.
Нема да ја заборавам таа мизерија подолго време.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
503
Поени од реакции
912
КАРЛО АНЧЕЛОТИ КОСКИТЕ ДА ТИ ГИ ЕБАМ! НА СИН ТИ ЖЕНАТА ДА А ЕБАМ!
Автоматски споено мислење:

Се надевам следна сезона Тухел ќе дое, воа мртвото да не го гледам
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.285
Поени од реакции
13.360
Кеси и Серхи Роберто ти го решаваат Ел Класико Анчелоти се да ти ебам што ти текна фудбал да играш после 75та минута.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.868
Три пати по ред да губиш од ваква Барса... стравовите го стигнаа Карло, што да кажам друго.
Сигурен сум, ама 100% дека на секоја од овие последни три утакмици влагаше со помислата да не изгуби... и тоа го порази у старт.
На крај последните 15 минути ми се свиѓаа ептен. И не ми е криво што изгубија ради тоа што изиграа како што треба.
Ама да почнеше од почеток така, сигурно ќе имавме гол повеќе. Колку само шанси искреираа во тие 15 минути.
Ајде нека се охрабри и следната реваншот на кампот нека искочи со помислата да победи и со оваков еден состав и конечно десно крило, било кој Асенсио или Родриго.
Ако искочи пак, само да не изгуби. Нека си оди сам од Реал, таков тренер не е за овој клуб.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.628
Поени од реакции
23.406
Ве поздрави Анчелоти сите вас што мислевте дека ќе смени нешто на следното Ел Класико.

 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.868
Го видов интервјуто, вика вака ако играме на сите натпревари ќе победуваме .Прва корна у85 минута, тоа ли му е добра игра, крвца му ебам :ROFLMAO:

Изгледа единствено нешто што ќе се промени на следниот натпревар, пред/после утакмицата, е он :D
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
503
Поени од реакции
912
Го видов интервјуто, вика вака ако играме на сите натпревари ќе победуваме .Прва корна у85 минута, тоа ли му е добра игра, крвца му ебам :ROFLMAO:

Изгледа единствено нешто што ќе се промени на следниот натпревар, пред/после утакмицата, е он :D
Мислам дека ќе го остават да дотера ЛШ до каде тера и после ќе ги пакува куферите.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.421
Ќе видите вие колку пари ке генерира клубот кога Бијонсе ке го фати микрофонот да запее две песни на теренот и кога Мбапе ке потпише за нас летово.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
503
Поени од реакции
912
Ве поздрави Анчелоти сите вас што мислевте дека ќе смени нешто на следното Ел Класико.

Виа ко нашиот Благоја Милевски во Репрезентацијата, после секој пораз или нерешено, за победи не спомињам оти малце се, он пак едно исто, добро игравме одиме на следна утакмица, а играта беше убиј боже
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.006
Поени од реакции
952
Среќа голема Барселона имаат комплекс штом ја слушнат ЛШ химната и влегуваат од блам во блам и се само-елиминираат, инаку и таму немаше да помирисаме титула :icon_lol:

Шала на страна, поразот сам по себе е лош бидејќи е трет по ред, каде практично ништо не се менува или модифицира за да се надеваме на поволен резултат - победа. Незнам за вас ама гледајќи ги нашиве како играа, незгодно ми дојде, сам пред себе, да се надевам на победа. Просто не беше фер. Три текми по ред играш против еден ист систем, каде пази, им фалат секоја текма по 2-3 битни играчи на Барса и ние никако не успеваме да најдиме начин да наметнеме игра или да заличи дека заслужуваме победа. Карло ми е многу мил и секогаш ќе остане легенда на клубов, пред се за Децимата а и за она чудо лани, ама оваа немоќ против една ваква Барселона, не му требаше.

Како и да е, две да ги тепаме таму, во однос на се што моментално се случува, немавме шанси. Ако веќе една ја љуфнувавме, добро е што е оваа. И да тепавме, во лига не ги стигаме. Тек имаше(има) да се глупираме и раздаваме бодови во лига.

Е сега, интресно е што Карло ќе има уште една шанса да се избави од овој “Каталонски кошмар” што му се случува. Сепак не би била мала работа да ги елиминира од Куп на нивни терен и да не донесе во финале на истиот. Под претпоставка да се случи тоа и освоиме и еден Кралски Куп, сепак не би било толку катастрофално да поделиме по еден трофеј со Барса, во една сезона кај што реално доминираат во Шпанија.

Ама сега пак прашањето, врз база на што да се надеваме на победа (два разлика и тоа,нели најмалце)?
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.552
Поени од реакции
27.122
Не е проблемот што Реал изгуби од Барса, проблемот е што требаше да има 10 бода повеќе до ова класико, Реал оддамна ја изгуби титулата, ако не се лажам Реал имаше 6-7 бода пред Барса за сега да има 12, скоро 20 бода изгубени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom