Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Since Cristiano Ronaldo left for Juventus in 2018, Real Madrid have pocketed €584 million in transfer fees

Ајакс ли е, Реал ли е..
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
590
Поени од реакции
1.127
Воопшто не ми се свиѓа воа шо го играме против Еспањол..
Автоматски споено мислење:

Лоша утакмица, судијата донесе една грешна проценка во наша корист, т.е судеше фаул врз Себаљос а беше чисто одземена топка, али и онака тогаш резултатот беше 2-1, како и да е, очобол за мене па едно 45 минути.
Вини без потреба дрибла само со двајца пред него, Бензема добро затворен, и тоа е тоа, играта за нигде, башка и Крос утна доста долги пасови ваа утакмица. Се беше некако без желба, без жар у играта.
 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.025
Поени од реакции
976
Воопшто не ми се свиѓа воа шо го играме против Еспањол..
Автоматски споено мислење:

Лоша утакмица, судијата донесе една грешна проценка во наша корист, т.е судеше фаул врз Себаљос а беше чисто одземена топка, али и онака тогаш резултатот беше 2-1, како и да е, очобол за мене па едно 45 минути.
Вини без потреба дрибла само со двајца пред него, Бензема добро затворен, и тоа е тоа, играта за нигде, башка и Крос утна доста долги пасови ваа утакмица. Се беше некако без желба, без жар у играта.
Чисто одземена топка? За црвениот картон мислиш? Се надевам не.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Воопшто не ми се свиѓа воа шо го играме против Еспањол..
Автоматски споено мислење:

Лоша утакмица, судијата донесе една грешна проценка во наша корист, т.е судеше фаул врз Себаљос а беше чисто одземена топка, али и онака тогаш резултатот беше 2-1, како и да е, очобол за мене па едно 45 минути.
Вини без потреба дрибла само со двајца пред него, Бензема добро затворен, и тоа е тоа, играта за нигде, башка и Крос утна доста долги пасови ваа утакмица. Се беше некако без желба, без жар у играта.
Покрај лошава утакмица сепак успеавме да дадеме 3 гола и да освоиме 3 бода.
Бензема беше многу добро чуван и пак успеа да им угура 2 гола, тоа кажува на кое ниво игра човеков.
3/3 со тоа што тепавме на три натпревари во гости, не смее и тоа да се заборави дека три гостувања по ред имавме и трите ги победивме.
Чуамени е одличен, многу е добро кога нов играч брзо ќе се уклопи со екипата и дава впечаток како да бил со години во Реал.
Со Камавинга имаат потенцијал да направат одлична хемија и да бидат столбови во средината.
 
Член од
16 март 2022
Мислења
29
Поени од реакции
128
Второ полувреме влегоа лошо, ама на крајот победа си е победа.
Рудигер и Милитао добри во одбрана.
Чуамени брзо и одлично се вклопи во екипата.
Бензема нема шо да се коментира, ЛЕГЕНДА
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.970
Не е до толку лоша играта колку што некако делуваме ко без заби во напад, јес да се пропуштија и зицери, а и Бетис стварно добро се бранат. Бензема ко да го нема утакмициве, ко да нема никаков придонес делува. Винга и Чуамени буквално ја владеат средината.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
590
Поени од реакции
1.127
На Родриго да му се даде повеќе време, ќе во најлош случај исто добар како Вини, за разлика од Вини, ми има оставено впечаток дека повеќе а чита играта Родриго и го користе мозокот повеќе од Вини.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Валверде се подобар на неговата нова позиција - крилен напаѓач.

Имаме играчиште што комотно игра бек, средина, крило, па и дефанзивен среден ако е зорт. Луксузи.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Вини го игра можеби најлошиот натпревар сезонава но баш поради ова тој треба да игра секогаш кога бркаме резултат. Со еден потег знае да направи разлика.
Автоматски споено мислење:



Споменик за Џуни Калафат, скаутот кој ги пронајде Винисиус, Родриго и Валверде.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom