Фан Клуб: Реал Мадрид

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Братот освои се на клубско ниво, Јунајтед му даваат поголема плата и искрено ич не ми е криво што ќе си иде, има доста фудбал во него сеуште ама тука се Чуамени и Камавинга и би требало да сме покриени добро на таа позиција.
Реал уште еднаш докажува за каков тим станува збор, ти даваат понуда играчот одлучува и толку е без никакво големо натегање.
Па криво ми е искрено. Страшно уиграна тројка со Модриќ и Крос, не знам како би изгледал сега тимот без него. Колку Чуамени и Камавинга би биле достојна замена за Касемиро.

Али скроз ми е разбирлив потегот и не смее да му се замери. Ова му е веројатно последна шанса да лапне богат договор во атрактивен клуб. Ја искористи.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.233
Лошото е што не го губиме Касемиро само како фудбалер кој беше круцијална алка во екипава последниве сезони, туку губиме е голем Мадридиста.

Тоа е што е, има премногу дадено за клубов нека му е со среќа во Јунајтед. Како и да е време е да се менуваат пополека староседелците ви екипава.

 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.872
Па криво ми е искрено. Страшно уиграна тројка со Модриќ и Крос, не знам како би изгледал сега тимот без него. Колку Чуамени и Камавинга би биле достојна замена за Касемиро.

Али скроз ми е разбирлив потегот и не смее да му се замери. Ова му е веројатно последна шанса да лапне богат договор во атрактивен клуб. Ја искористи.
Прашање на време е само кога и Крос и Модрич ќе бидат сменети, ова само ќе го забрза тој процес...искрено макс им давав наредно лето за да почне реконструкцијата на средината ама со идењето на Касе веројатно ќе почне побрзо, знаејќи дека чика Перез не сака баш "старци" во тим...не верувам дека и Крос ќе го продолжи договорот после ова.
Во меѓувреме има светско и доволно време да се одбере играч/и кои би биле замени...а секако Реал стои доста добро финансиски и фала богу е доста атрактивна дестинација за сите фудбалери сеуште.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.228
Поени од реакции
1.873
Си ги израмња сметките Хозе Санчез за трансферот на Чуамени. Париве од Каземиро идат за Мбапе 2024, да си знаете чисто.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.829
Чуамени солиден, добро ја чита играта, неколку пресечени топки а и знае да игра со топка. Како играше првото полувреме ммислам дека ќе биде достојна замена за Касемиро.

Без Касемиро ќе преживееме некако но што ли ќе правиме кога Модрич ќе реши да си оди... :place:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.600
Поени од реакции
18.027
Добар Чуамени, падна гол откако украде топка. Ги убивме на контри, иако не играат така лошо. Да го имавме и Мбапе немаше да биде фер.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.829
Колку само физички спремни играчи имаме во тимов... Менди, Алаба, Милитао, Чуамени, Винисиус и Валверде би одиграле уште еден натпревар од 90 минути без проблем.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.600
Поени од реакции
18.027
Рудигер :eek:

Јебем ти флегмата Азар, ќе имавме прва петарда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom