Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.036
Поени од реакции
1.025
Ајде бе ден на финале! Кај сте!?

Поооо заситени навивачи!

Разбирам зошто Перез почна да ја турка Суперлигата. ЛШ веќе не ни е интересна.

Куп на Шпанија 1/8 финале со Албасете да игравме, ќе имаше поголем набој
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
647
Поени од реакции
1.277
Ме отепа денеска ваа ден, времето ко за инат ич да не мине, ми се чине ко 2 дена да чекам веќе да дојде 8 и 45.
За вечер, се надевам само одбраната нема да праве глупави грешки, и тоа е тоа, во нападот и средината воопшто не сумјам.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
647
Поени од реакции
1.277
Титула ми честитаа и МВР на Обиџуко или кој и да е сеа министер на Република Северџанистан. 100 еврушки за после 11, да му ебеш матер.
2 пати ме казнуват, еднаш за роденден, еднаш сега, се честитки за прослава.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
@ElNinho само верба треба да се има во тимов, ништо друго, се останато ќе си дојде. :D
Знаев дека ќе победат, знаев дека ќе испорачаат ЛШ и дека нема да се изгубат во финалево.
Со сета почит према Ливерпул, ама премногу е искусен овој тим за да дозволи да му клизне титула во ЛШ, поготово после ваква кампања во натпреварувањето.
Што сакате повеќе кога монструмите Касемиро, Крос и Модрич карти си играле пред финалево.
Сега малце одмор, па да седнат и рационално да размислат околу трансферите на екипава.

 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Голем успех.

Мајко мила, каква сезона.....

Мислам дека прават докумемтарец после секоја освоена ЛШ.

За оваа сезона ќе си го данлоадирам и ќе го чувам во архива.

Да беше ова сценарио од филм ќе речев дека е премногу за да е веродостојно. Немало екипа со ваква ЛУДА сезона во ЛШ.

Атракција му бевме и на неутрални навивачи, што самото по себе враѓа со повеќе љубов спрема клубот, којзнае колку мали деца ја гледале цела оваа лудница, да бидиш отпишан од старт па после да одиш да им ги сокршиш забите на ПСЖ, Челзи, Сити, Ливерпул...

Двобојот со шеиците беше историски сам по себе. Љубов против пари.

Добивам честитки од неутрални фанови насекаде...

Карим, ќе земе Балон Де Ор на 34 години. Мора тој, нема да е логика да е друг. Каков пресврт направи овој во кариерата упм... Од теле во балон де оро. Значи алал вера мајсторе.

Финалната утакмица срцето и душата си ја оставија на терен, како и публиката.

Неверојатно, неверојатна сезона.

Ќе остане запамтено ова.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.615
Поени од реакции
30.250
Ми текнува на финалето со Атлетико у каков бист мод беше Анхелчо влезен и колку само јако изигра тогаш...вчера кај неколку играчи можев истото да го видам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom