Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
14 јули 2017
Мислења
619
Поени од реакции
1.176
Не а гледав утакмицата како играле, ама според мене битна победа. Не се Rayo тим за потценуење.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.272
Клати врата зимај плата, бетер од државна администрација.
На Бејл, Иско и Марсело им истекуваат договорите, така барем од тројца од овие ќе се отарасиме.
За Хазард може да се најде купец, ако се понуди на Тотенхем или Њукасл не гледам зашто не би го купиле.
За Јович и летово имало интерес од клубови од Италија, така да и од него би можеле да се отарасат.
Ќе остане само сувишниот Господ Бог Мариано од овие што се "товар" во клубот.

 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Каков подем на Карим. Ќе се смеев некој да ми го ветуваше ова пред неколку години.

 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Mногу, ама многу потценет играч. За мене е на нивото на Левандовски.
Да не испадне "Си ги фалиме нашите" муабетот, али Карим во моментот ми е доста покомплетен играч, пошто има играно улога на "тактички" напаѓач кога ги местеше Роналдо и Бејл да постигнуваат голови. Движењето на терен, плејмеркерството и тактичката прегледност му се врв.

Одкога заминаа погоре споменатите доби нова улога за која му требаше 1 година да се навикне.

Сега го гледаме плодот на сите години искуство искомбинирани со врвна техника и стекнато лидерство (беше кротко маче сега е лав)

Можеби Лион конечно ќе ги добие тие плус незнам колку милиони што ги има во клаузата доколку освои Балон Де Ор.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Ако најде некој информација за тоа колку време ќе отсувствува Алаба нека постира.

Благодарам однапред.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.440
Поени од реакции
13.850
Ако најде некој информација за тоа колку време ќе отсувствува Алаба нека постира.

Благодарам однапред.
Анчелоти вчера изјави дека очекува да биде спремен за во сабота против Севиља. Не била сериозна повредата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom