Фан Клуб: Реал Мадрид

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.825
Поени од реакции
57.214
Ако успее да го врати лепрозниов Асенсио у форма, треба доживотна пензија и една трибина од стадионот да се преимени во „Карло Анчелоти“.

Волку брзо не сме играле од 2017та.

Касемиро не треба да приапри како стартер бар едно 2-3 недели при Камавинга и Валверде.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.627
Поени од реакции
2.873
Крос-Модрич-Кашемиро на Зизу бетон средината, од оваа перспектива поише ни помагаа или не кочеа лани, е прашањето.
Каква брза транзиција и колку шанси искреирани од средината имаше на оваа утакмица, стварно не памтам задњиве 2/3 сезони вакво нешто да се изиграло.
Супер се, браос за Карло. Ги разигра сите.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.542
Поени од реакции
1.158
Полека.

Мајорка е ова сепак. Не ги симнувајте од врвот Касемиро Модриќ Крос сеуште :D

Една од најдобрите тројки во средината шо сме ги имале ебате беља.
Автоматски споено мислење:

Мада лани се мачевме со вакви екипи, ова е тотално друг тим од лани а истите играчи се!

Можда Карло и не е лоша идеја!
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.542
Поени од реакции
1.158
КАРИМ ЧОВЕЧЕ!

Карим...
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

 

Attachments

Член од
23 октомври 2007
Мислења
948
Поени од реакции
851
Полека.

Мајорка е ова сепак. Не ги симнувајте од врвот Касемиро Модриќ Крос сеуште :D

Една од најдобрите тројки во средината шо сме ги имале ебате беља.
Автоматски споено мислење:

Мада лани се мачевме со вакви екипи, ова е тотално друг тим од лани а истите играчи се!

Можда Карло и не е лоша идеја!
И јас истото ќе го додадев. Посебно акцент да се стави на тоа дека Мајорка а и поголемиот број на тимови од Примера се боза. Правиот тест на оваа средина би можело да биде против Атлетико, ајде нека биде и Барселона иако некако боси ми се сезонава, или пак Интер.
Како и да е, промена во систем и приод кон играта има за разлика од Зидан. Кај него беше “да се прими помалце од противникот” , кај Карло е “да се даде повеќе од противникот” .
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.409
Поени од реакции
18.601
Дали киксот на Атлетико ќе биде доволна мотивација вечер да ги здравиме Вила.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.825
Поени од реакции
57.214
Камавинга е струја и делува ко да е веќе 5 сезони со тимот, али овој Алаба скроз изгубен.

Не знае кај игра буквално, де штопер, де иде у средина, де на страна. У репрезентација и Баерн можда играше роаминг ама со моменталнава ситуација у Реал мора да го забетонираат на стопер, без непотребни излети. Класата му се глеа ама на секоја утакмица има аматерски испад досеа...

И општо со одбранава сезонава ќе ни се ебе пиперот...
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
142
Поени од реакции
236
Кога треба да се браниме коските ми се тресат... толку климава одбрана...

Џабе е, денеска и среќата не не сакаше, Модриќ го опна со топката тиа голманот по глава, а чиста шанса за гол беше тоа, покрај другите шанси, еби му мајката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom