Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Колку беа само напалени еј, гореше Местаља, баш гадна екипа се станати Валенсија, душа ќе остават на терен против Барса и Реал ама затоа против Мајорка и Кадиз ќе се влечат по терен. Пушете го да ви ебам гнидите.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Тоа е тоа!

Радуј се сега Хуго Дуро, сељак еден глуп, на Wikipedia уште си со слика на Реал, маму ти јебем! :D

Винисиус, цепи брате!
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Ама и добри измени праење Карлооо, и мењање на формација. Браос.
Камавинга делува моќно и самоуверено, ако се се одвива ко што треба ќе гази долги години батето.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
А зашто запнаа Одриозола да го позајмат, за да килавиот Карвахал го мења Васкез е енигма...
Искрено, кога го гледам овој Одриозола ми делува како петооделенец што игра со осмоодделенци. Бог знае што гледаа кога го купуваа.

И Васкез прави гкупости ама овај душа нема.

Мислам дека кога ќе се врати Крос, во отсуства на Карвахал најарно ќе е Валверде да оди бек <3
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Real Madrid has been almost unbeatable since February. Only Chelsea have beaten Real Madrid since then, doing so in the second leg of the Champions League semi-finals in May. No other team has been victorious against them in the last seven and a half months.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Искрено, кога го гледам овој Одриозола ми делува како петооделенец што игра со осмоодделенци. Бог знае што гледаа кога го купуваа.

И Васкез прави гкупости ама овај душа нема.

Мислам дека кога ќе се врати Крос, во отсуства на Карвахал најарно ќе е Валверде да оди бек <3
Мене па незнам зашто ама ми има добар впечаток оставено Одриозола.. опасен е подоста напред, коректен у одбрана, без некои апла киксови, и струја е брз.
Шо знам па, штом толку тренери не го играа, а овој па Васкез обратно, ваљда мојава перцепција е лоша :toe:
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.203
Поени од реакции
1.811
Мене па незнам зашто ама ми има добар впечаток оставено Одриозола.. опасен е подоста напред, коректен у одбрана, без некои апла киксови, и струја е брз.
Шо знам па, штом толку тренери не го играа, а овој па Васкез обратно, ваљда мојава перцепција е лоша :toe:
Не заебавај и ти сега.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Хакими за сите беше Салгадо.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Се уфилма Хакими дека е многу јак играч.

Нешто како Мората, само се надевам ќе испадне појак играч од него :D

Наводно уште му било сон да игра у Реал али како прво му пртка да се мери со Карвахал, како второ отиде во тим шо не продава играчи :D

Ќе крпиме некако. Менди само да се врате, Начо царот игра и десен бек.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Хакими моментално е господ бог не за Карвахал туку за сите бекој во светот...на ниво на Мајкон и Алвеш од најдобрите времиња е...зверотина од десен бек...прејака сезона изигра во Интер...каков Карвахал,каков Васкез , какви црни камења
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Колку јапанци имаат овие у тим бе? Си мислев Кубо ни го тртна. Каква утакмица, со 160 на саат возат.
Автоматски споено мислење:

Ауууууууууууууууу Асенсио друже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom