Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.141
На новиот Сантијаго Бернабе се очекува да се одржуваат околу 300 настани годишно. Освен фудбал ќе има и концерти, кошарка, тенис, итн. Ова ќе го овозможи подвижните покрив и тревна подлога што ќе се собираат и пуштат по потреба.

Лепотан.

 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.556
Поени од реакции
2.807
Што се брукаат со одбранава пред светот. Кунде бар да го земеа ласт минут со парите од Мбапе, и првата двојка и замената е...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.141
Винисиус е НАПАСТ!

Која паника им се дешава на противничките одбрамбени играчи кога има простор позади а овој е со топката лелелел.

Капак на се овој па ужива во такви ситуации.

Ладен туш во финишот!

Учи детето. Само нека продолжи да учи и да напредува маме ке им расплаче на сите.

За Карим и Модриќ муабет не треба.

Поинаков фудбал играме од лани, со долги додавања, вкрстувања, курци палци.. Карло си ја знае работата.

5 гола еј. Предходните сезони 2 неможевме да постигниме. Али и го примаме многу. Јбг, одбраната треба да се штима сеуште.
 
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Ако се зема Халанд вгодина, Бензема наместо да биди негова резерва, добро би било да се игра на 10ка.

Вини Халанд Мбапе
Бензема

Каков само осет за простор има, со брзи соиграчи напред ќе има уште повеќе асистенции.

Screenshot_20210913-000525_Rezultati.jpg

Инаку денес кошаркарите го ја победија Барселона после негатива од 19 поени во финалето од Суперкупот.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.636
Поени од реакции
13.073
Камавинга да влага пошто опасно ни треба брзина со ваков пресинг на Интер. Со Лукас Васкез што испогреши и пасови и испогуби топки и Бензема кој не се спои со топка (у теле мод е влезен утакмицава), нема што да бараме. Нема кој гол да даде, освен Вини некоја магија да направи. Имавме среќа + интерашиве слабо реализираат + Куртоа добро брани.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.314
Поени од реакции
18.126
Младиве гризаат, имаат желба за надигрување. Камавинга како му легна на тимов ни он не е свесен.
Уште Менди да се опорави па да заличи и одбраната на нешто.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.809
Поени од реакции
11.368
8DF6BEDD-6763-4B62-92AA-505BAFAD3E80.jpeg

B52A545C-FE9D-4CEC-83F4-D709E1700251.jpeg

We've appreciated Vinicius for a lot of things in recent weeks, due to obvious reasons. But in my opinion, Vinicius deserves a lot more appreciation for all the hard work he has done in the gym to maintain his fitness, and also for the awareness he has shown in giving importance to fitness from such a young age.

Let me tell you a fun fact. Vini hasn't suffered a single muscular injury in the last two seasons. He hasn't been able to make it to the matchday squad on only one occassion in the last two years, against Eibar in 2020, due to an upset stomach. And the only injury he has suffered in his Real Madrid career so far is the knee injury against Ajax in March 2019.

In a team where a fresh injury news every week has become the new normal, Vinicius has set a brilliant example by giving utmost importance to his physical preparation and his diet. In fact, the Brazilian was reported to have been following the Cristiano Ronaldo way of maintaining fitness, reported by MARCA in the summer of 2020. It's not a 3-4 hours per day thing. It needs constant effort and a lot of time and dedication. It's a way of leading your life.

You can never tell which tackle from the opponent might injure you. And such injuries can't be avoided, just like Vini's injury against Ajax and Cristiano's knee injury in the Euros 2016. But when you are at a higher level physically, you can definitely return quicker and stronger. It's difficult to predict if Vinicius can maintain his goalscoring form, but we can definitely say that as long as Vini is at his 100% physically, he would always be useful to the team.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.556
Поени од реакции
2.807
Бензема дупе утакмицава, три четри чисти шанси еба ради себичност. Онаа после голот акцијата само да ја додадеше у фор и 99% беше гол.
Нека го става Јович што побрзо
Автоматски споено мислење:

А зашто запнаа Одриозола да го позајмат, за да килавиот Карвахал го мења Васкез е енигма...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom