Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.635
Поени од реакции
13.071
Една врата се затвора, друга се отвара.

One of the defining features of Raul’s team so far is their ability to hold the ball in the tightest of spaces, this often allows them to crack open deep sitting defences with a couple quick passes or shift the ball across the six yard box for an extra man to fire home. They also cut back crosses to great effect, largely because the wing players are so good at beating their respective markers through their superior technical quality.

Факт е дека играта во нападот благо речено беше стерилна, исто ко што факт е и дека Бланко, Гутиерез, Марвин, Арибас сите се продукт на Кастиља на Раул.

На Зизу му посакувам се најдобро, ко и првиот пат кога си отиде, сигурен сум дека ќе има уште една епизода со него.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.141
Абе не си правите филм, Зидан нон стоп тој одговор на тоа прашање го дава, истренирано му е :D
Автоматски споено мислење:

ЕДИТ: Гледам и Марка пишува, значи нешто смрди :mad:

Веројатно не се согласуваат со Перез за иднината на играчкиот кадар или слично, исто како првиот пат кога си замина.

Ова ќе е голема грешка, поарен тренер нема да најдиме.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
726
Поени од реакции
925
Значи па ке си игра кур Перез сс трансфери. (y)
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.313
Поени од реакции
18.126
Ај на протести пред влада
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.522
Поени од реакции
18.325
Не знам каква врска има Перез со заминувањето на Зидан, 200 пати повтори сезонава дека апсолутно СЕ ќе направи што е во негова моќ за Зидан да остане и следна сезона како тренер на екипава.
Очигледно дека Зидан сака сам да си отиде, тоа се познава по секое негово излагање на пресовите, едноставно човекот е уморен, му треба одмор и преку глава му е секоја недела на кур да му се качуваат и да му прават притисок на него и неговите играчи.
Како и да е, преблагодарен ќе му бидам, апсолутно најдобриот тренер во историјата на клубов.

Може Алегри, мислам дека е прерано за Раул, добро ќе му дојде на него Франкфурт во Германија за да присобере искуство.

 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.522
Поени од реакции
18.325
Преку кур веќе од лигава.

 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.141
Редно беше за Карим.

Сите овие години да не беше Роналдо во тимот и да не беше нападот ориентиран кон него ќе гледавме друг Карим.

Да ги шутираше пеналите итн. Овој Карим, на 33 год. е најдобриот Карим до сега, пошто стана и лидериште и голгетер бомбардер и се...

А бе Карим да си ибиш...

Карим...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.555
Поени од реакции
2.807

У право е 100% тонкана, мн искрена изјава.
Реков ја титула не коштаа судиите тој ден, со зла намера. Али шта је, ту је... можда ќе напраат чудо ваљадолидцине. Добро ќе ни легнеше Примера титула у ваква растур систем, транзициска и цицијашка година за клубов.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.522
Поени од реакции
18.325
Тоа е тоа, машки се избори екипава сезонава. Кога ќе се изанализира се, со над 60 повреди, со ковидисани играчи и ковид распоред, со сите срања и приватни борби на Флорентино со претседателиве на лигите.. само една утакмица не делеше од ЛШ и Ла Лига.
Наклон до под на сите играчи, воедно и на Зидан, едноставно мора да проба да се убеди да остане човеков како тренер на екипава.

Интересно лето следи пред нас, има многу работи за решавање во клубов.
Иднината на Рамос и Зидан, иднината на староседелците во клубов, нови играчи и освежување во тимов.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
948
Поени од реакции
851
Од збор до збор. Ова е изгледа единствен пат кога немаме освоено, а човек да не се осеќа посрано. Браво за сите!
Најголема грешка е да се пушти Зидан. Човекот со истрошени фудбалери, пропали инвестиции , нула трансфери, сомнителни одлуки беше во борба за титула до сам крај.

Да не беше лакрдијата со судењето пред се против Севиља, денес и титула ќе се славеше. Како и да е, уште еднаш БРАВО!
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Како бе машки изгинале..како бе браво...
Абе немавме една здрава утакмица сезонава во која одиграме шампионски..да газат со 3-4 голови..не паметам од кога прво полувреме немаме решено утакмица...

Во 2те ситуации кога имавме шанса за лидери, се понашаа у натре ка да играат кадрифаково куп...не ебавајте изгинале..Гинеа пред5-6 години, сега курац..(Со исклучок на одреди играчи ка Модрич, Феде, Начо...) ..Се друго ка администрација...

Судиските одлуки на страна..ама овој Реал за мене е НЕПРЕПОЗНАТЛИВ...човече коа имавме такви шанси екипи ка Виљареал примаа по 5 на полувреме, дај не ебавајте..денес Атлети губи 1-0 ние шут у гол немаме...

И да, шо к*р ќе ти е сатисфакција да освоиш титула на крај кога 38 кола не можеш да ја познаеш екипата која игра..се мачат..очебол...пола утакмици ни беа дно...Не ебавајте и вие, изгиниале...

Едноставно истрошени играчи...пола шо ги зедоа ЈАЛАВИ, инстаграмџии и тоа е..
У сезона чим Модриќ 35 и Карим 33 ти се најдобри играчи а си дал 300мил евра на МЛАДИ НАДЕЖИ, и имаат резултат еднаков на нула, нешто не штима..

Свака част на исклучоците кои изгинаа, ка Карим, Модриќ, Феде, Начо, Милитао у завршница...Крос стандардно..Куртуа тука исто..Ама другото бате се е рапери и пропалици...
Асенсио еј, пола утакмици ги изгира, 2 гола нема..не ебавај,крилните играчи не сакам да ги спомнам.дно дна..


За крај, коа ќе видиш кои ти се најдобри стрелци оваа сезона, мислам нема што да дискутираме повеќе
Карим -30
Модриќ-5
Касемиро -6 .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom