Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
17 август 2009
Мислења
2.546
Поени од реакции
2.790
Сакаат кога има предизвик момциве. На почеток на сезона играта и сега не споредливи се.
Се дичат на вакви уткамици изглеа, колку и да се заморени, а се, стигаат зуби и ја вадат класата на виделина.
Ме изненадија неделава какви утакмици тешки, колку перфектно ги изиграа. Браос, браос.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.510
Поени од реакции
1.140
Начо е old school играч.

Да беше во потрага по поголема минутажа (што сигурно ќе му донесеше повеќе повици во репрезентацијата), повеќе пари итн, досега одамна ќе беше заминат од Реал (Читај: Мората)

Али пуста љубов, срце не даде да си замине.

Ги дочека и неговите минути да покаже што знае на најголемата светска сцена.

Не е единствен што гине за амблемот, (далеку од тоа) али неговата жар, љубов, желба и лојалност, и покрај ограничените минути, и покрај дијабетисот, се инспирација. Посебно за малите дечиња во Кастиља.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
205
Поени од реакции
668
Мислам дека со ваков Начо , Реал добиват штопер за уште 4-5 години. Овие 3 утакмици му покажаа дека можит и требит да бидит носител на одбрана ко ќе се барат то од него, по шо е стварно добар играч и го имат сето искуство на светов, на сите можни позиции во одбрана.
Милитао исто ме изненади, стабилен и имат потенцијал. Не се плашит со топка в нозе, а имат само 23 години - шо за така одговорна позиција е релативно незрел сеуште.
Рамос, Варан, Начо, Милитао, Касемиро по потреба штопер, Алаба ако дојдит, со Карвахал, Васкез, Менди и Марсело по страна... одбраната ќе е средена за наредна година.

Само за Одриозола немат надеж :)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.235
Поени од реакции
2.028
И Marcelito е готов.. едвај се движеше со барса, на Роналдо дебелиот заличуваше, кога беше најдебел.. :ROFLMAO:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
ќе си оди братот изгледа.. го фати корона кризата и него изгледа..имал седвичари, не му работеле ,нути на деливери па сакал поголема плата...

А Перез кога е у питање, видовме дека клубот е на прво место и уцени не успеваат кај него...така да големи се шансите да си бега...Па ќе се такмичат со Роналдо чиј потег е поглуп....дали на роналдо кога си отиде и изгуби он самио колку и Реал, или на Рамос..ејјј на 35 години енос да бараш нови предизвици а си легенда на клубот и можеш како ЦАР да излезеш за 1-2 сезони у пензија..
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
726
Поени од реакции
925
Па кога може 11 милиони за Алаба може и на Рамос некое милионче плус.
 
Член од
16 август 2019
Мислења
85
Поени од реакции
171
Утре значи одбрана составена од 4 и 5 избор на штопери, втор лев бек, петти избор на десен бек, и без Касемиро:cautious:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
со 13 играчи отпатувале...КУКУРЕЉА има да не поеба мајсторски..а и ќе ме чуди ако после победа над барса/атлети/севиља киксаме со екипа од втор/трет ранг...за тоа сме мајстори,а сега посебно и со повредите....
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.510
Поени од реакции
1.140
Можно е да игра штопер од Кастиља.

Не е можно колку не искасапија повреди упм.
 
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Секој изигран натпревар = 2 играчи помалку за наредниот. Војна да водеа немаше толку жртви да има.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.112
Кои играчи 100% нема да ви играат со нас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom